Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Morys0856

Zaczęty przez Morys0856, 12 Maj 2012, 13:04

Morys0856

Pochwalę się, a co :D

Ostatnio udało mi się za niewielkie pieniądze złożyć drobną maszynkę do liczenia. Co mogłem (czyli obudowę, napędy) wziąłem ze starego rzęcha i dokupiłem do niego po taniości parę części.
Komputer składa się z:
Intel Core2Duo E6600 (dzisiaj udało mi się go podkręcić do 2,67 GHz, więcej na tej płycie głównej nie ukręcę, pracuje stabilnie, temperatury max 55 stopnie)
Asus P5LD2
2x1GB RAM 667MHz
Geforce 8600 GT (myślałem, że coś na tym policzę, ale jak tylko włączę jakikolwiek projekt GPU, to co chwila wstrzymuje mi procesor i guzik to działa)
Forton 350W
2x wentylator 80mm (jeden z tyłu, drugi z przodu, co daje lepsza wentylację całości).

W przyszłości planuje dokupić lepsze chłodzenie do procka, potem może jakąś lepszą kartę graficzną i mocno potem potem, jakąś lepszą płytę do podkręcenia procesora.

Uwielbiam składać komputery więc miałem całą masę radości w szukaniu części i składaniu ich potem do kupy :)

Komputer dzielnie liczy PM i do tego będzie wykorzystywany.

AL


LQG

Na identycznej karcie graficznej liczę WU SETI. Gdyby były problemy to zainstaluj najnowszy sterownik NVidii.

Morys0856

Pokombinuje ze sterownikami i zobaczę, czy uda się uruchomić SETI :)

necavi

Cytat: Morys0856 w 01 Grudzień 2013, 22:38
Pochwalę się, a co :D
Moje gratulacje, również lubię składać.
Cytat
Geforce 8600 GT (myślałem, że coś na tym policzę, ale jak tylko włączę jakikolwiek projekt GPU, to co chwila wstrzymuje mi procesor i guzik to działa)
Próbowałeś Poem?
Na E 4400 to nawet 650ti liczyło. Fakt, że tylko na 28% możliwości grafy, ale po zmianie na E 7200 mam już 55%.  Wydajność w stosunku do liczenia na cpu ogromna.

LQG

Na żadnej z 3 moich 8600GT POEM podczas wyścigu nie pobrał nawet 1 WU. Co do NVidii to lepiej sprawują się na prockach 4core lub chociaż 2coreHT.

Morys0856

@necavi
Próbowałem Poem, Primegrid, Collatz, SETI, na wszystkich jest ten sam problem.

@LQG
Przy instalacji nowych sterowników do tej karty od Nvidii, wyskoczył mi problem z kompatybilnością, z windowsem XP czy coś takiego. Niby mam Win XP sp 3, ale aktualizuje go teraz i zobaczymy czy to pomoże. Ewentualnie spróbuję jakiś starszych sterowników. Oczywiście instaluję sterowniki ze strony nvidii dedykowane pod ten system i pod tą kartę :D

Cytat: LQG w 01 Grudzień 2013, 23:30
Na żadnej z 3 moich 8600GT POEM podczas wyścigu nie pobrał nawet 1 WU. Co do NVidii to lepiej sprawują się na prockach 4core lub chociaż 2coreHT.
Czyli procesor może tu być problemem? Próbki to mi pobiera, tylko przerywa mi co chwila pracę procesora i strasznie zamula kompa (odświeżanie działa jak pokaz slajdów  :deadman:).

Troll81

Fajny zestawik :D

Morys0856

Dzięki :D Energooszczędny :D

Zrobiłem aktualizację systemu i zaczął liczyć SETI aż miło, bez wstrzymywania procesora  :boing:
Temp max na karcie 60 stopni :)

stiven

Fajnie, że się udało :parrrty: ale czy nie szkoda Ci prądu na to?

Morys0856

Komputer coś tam jest w stanie przeliczyć, jak go składałem to starałem się by zbyt dużo prądu nie żarł, więc uważam, że jestem w stanie trochę prądu poświęcić dla radości tego, że samemu udało mi się coś wyszukać i złożyć co może sobie dzielnie liczyć  :attack:

LQG

Cytat: stiven w 02 Grudzień 2013, 18:55
Fajnie, że się udało :parrrty: ale czy nie szkoda Ci prądu na to?

Uuu powiało światopoglądem... Kolega w kwestii punktów czy zasad pije do SETI? Bo chociażby z szacunku dla prekursora BOINC nie wygłaszałbym takich stwierdzeń.

Morys0856

Aaaa w tym sensie szkoda prądu. Projekt dobry jak każdy inny, w ideologię nie wnikam, teraz SETI, później coś innego.
Chyba, że jest jakiś projekt, który będzie lepiej zoptymalizowany pod tą kartę, zawsze lepiej wykorzystać ją najlepiej jak się da (mimo, że potworem prędkości to ona nie jest :D)

stiven

Najwyraźniej nieprecyzyjnie się wyraziłem bo zostałem zrozumiany inaczej niż zamierzałem. Chodziło mi tylko o wyłącznie o to, że stara platforma jest tania w konstrukcji lecz niestety droga w eksploatacji. Absolutnie nie mam nic przeciwko SETI. Praktykowałem już składanie złomków aby liczyły ale problemem w pewnym momencie okazywały się rachunki za prąd.

LQG

Aaaa... to przepraszam :) Fakt, efektywność nie za duża ale zużycie energii też małe. Czasem lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu, jak to mówią ;)