Czasem łapy opadają....

Zaczęty przez Troll81, 25 Maj 2012, 09:24

Troll81

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,11786916,Dorn_do_Kaczynskiego__Zablokujmy_wejscie_Chorwacji.html

ja nie wiem jak mam rozumiec taka wypowiedź dorosłego człowieka. udupmy jakiś naród tylko po to by dopiec olitycznemu konkurentowi. Po takiej akcji Plska polityka nie będzie traktowana powaznie bo wsyzscy będa zawsze myslec ze chcemy jakies polskie wewnetrzne sprawy rozgrywac na arenie miedzynarodowej....

Bezprym

Dorn nie jest z mojej bajki, ale miałem go za poważnego człowieka. Nawet za jednego z inteligentniejszych gości w naszej polityce.

Po tym liście mój szacunek się zupełnie ulotnił. Propozycje wplątywanie przyjacielskiego kraju, który nam nic nie zawinił, w szambo lokalnych rozgrywek o władzę i zamykanie Chorwatom drogi do Unii tylko po to, żeby dopiec Tuskowi, to hańba.

Ale z tego co widziałem, pomysł bardzo się nie spodobał (na szczęście) również jego wyborcom - komentarze ludzi na prawicowym salon24 wgniatają Dorna w ziemię...

Tomasz R. Gwiazda

wóda mu mozg przepalila....

PoznanskaPyra

No to już trzeba być skończonym idiotą. Kiedy wreszcie ten PiS się w"pis"du rozleci...
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Slavkoyama

Cytat: PoznanskaPyra w 25 Maj 2012, 11:03No to już trzeba być skończonym idiotą. Kiedy wreszcie ten PiS się w"pis"du rozleci...

Hmmm... Dorn siedzi teraz w SP, więc w tym przypadku to nie "ten PIS" :)

PoznanskaPyra

Ale jak widać współpracują jak jedna partia. Pewnie SP powstała aby utrzymać prawice. Ci skrajni katole zagłosują na Kaczyńskiego, a reszta prawicowców na SP. Bo np w Poznaniu, czy ogólnie na zachodzie kraju, PiS poparcia tak na prawdę to nie ma. Był na poziomie RPP. Następne wybory i Palikot będzie wyżej niż PiS. 
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Pilman

Powiem tak nie życzę sobie nazywania mnie katlolem. To sformułowanie jest adekwatne do poziomu tolerancji osób je wypowiadających. Masz coś przeciwko Katolikom? 

Szopler

Ja sobie natomiast nie życzę dyskusji politycznych na tym forum. Do tej pory ich nie było i było dobrze, jak się zaczną na dobre to ja się wypisuję... :sick:

Troll81

Pillman Pyra dajcie se luzu.
Pyra prosze unikaj takich pejoratywnych okresleń
Pillman pyrze chodziło o skrajnych (czyt. fanatyków) czyli ludzi którzy katolicyzm traktują w sposób dobra absolutnego.

Ja osobiście jestem katolikiem aczkolwiek wypowiedzi niektórych "katolików" mnie po prostu odrzucają. Ci którzy zapominaja o najwazniejszy przykazaniu - przykazaniu miłości, nie powinni się nazywac katolikami.

CytatW Starym Testamencie Bóg daje swojemu narodowi do wypełnienia wiele praw i przykazań, ale spośród nich najważniejsze, to przykazanie miłości. ,,Słuchaj Izraelu... Będziesz miłował Pana Boga twojego z całego serca swego, z całej duszy swojej, ze wszystkich sił " W Ewangelii Jezus zapytany o najważniejsze przykazanie przypomniał właśnie to łącząc je z przykazaniem miłości bliźniego. I to wszystko, co najważniejsze. Oto cały program życia chrześcijańskiego.


PoznanskaPyra

Cytat: Pilman w 25 Maj 2012, 12:31
Powiem tak nie życzę sobie nazywania mnie katlolem. To sformułowanie jest adekwatne do poziomu tolerancji osób je wypowiadających. Masz coś przeciwko Katolikom?
Przeciwko Katolikom nie mam nic. Mi chodziło o osoby skrajnie nietolerancyjne wobec innych narodowości czy wyznań, które jednocześnie nazywają się Katolikami i osobami wierzącymi.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

sknd

Cytat: Pilman w 25 Maj 2012, 12:31
Powiem tak nie życzę sobie nazywania mnie katlolem. To sformułowanie jest adekwatne do poziomu tolerancji osób je wypowiadających. Masz coś przeciwko Katolikom?
katolikom

Ufol

Polityka od zawsze była grą bez zasad, zatem dziwię się, iż na forum naukowym, ktoś jest zaskoczony, że to szambo. To zawsze było i będzie jedno wielkie szambo. Jak pouczał Bismarck, ludziom nie można pokazywać jak robi się dwie rzeczy, kiełbasę i politykę. Jerzy Giedroyć pouczał zaś, że politykę robi się na zapleczu. Podparłem się opinią wybitnego praktyka i teoretyka. Dopiero w tym kontekście można rozważyć inicjatywę Dorna. Najkrócej, pomysł dobry, wykonanie fatalne. O brutalnej walce się nie debatuje, ją należy prowadzić. Trafnie a zarazem z humorem, opisał to Robert Mazurek:
http://blog.rp.pl/mazurek/2012/05/25/szantazysta-ludwik-d/
Podzielam jego pogląd. Nikczemność to nieodłączna część skutecznej polityki i żadne zaklęcia tego nie zmienią. Lubiącym czytać polecam dzieło Machiavellego, od razu ostrzegam, ten książę nie pochodzi z bajki, lecz z obserwacji rzeczywistości. Ambitniejszych, szczerze zachęcam, do zapoznania się z genialnymi przemyśleniami Tomasza Hobbesa.

Troll81

co nie znaczy że uznam kogos takiego za osobę warta splunięcia.... jasne polityk musi być skuteczny ale liczy się też jakimi metodami skutek uzyskał. Myślę że są inne metody, a te którymi posługują się Dorn i inni niech ocenią wyborcy.

Martin Fox

Trolu. obawiam się, że nie jest to jedyny polityk używający takich metod. Po prostu inni się tym publicznie nie chwalą.

Troll81

Wiem i dlatego ich nie szanuję. Ponadto gdyby jeszcze chodziło o załatwienie ważnej sprawy która byłaby w interesie całego narodu. np

blokujemy chorwacje dopóki polska nie otrzyma superhiper zwolnienia z opłat za emisję CO2 do 2045 roku. Ale tu chodzi tylko o dorwanie się do koryta i dosranie tuskowi....

Ufol

Powtórzę się, ponieważ chcę zostać należycie zrozumiany:
"Pomysł dobry", w zamian za poparcie dla aspiracji Chorwatów moglibyśmy coś w Unii Europejskiej uzyskać.
"wykonanie fatalne." - Po pierwsze, jak zwykle, chodzi o stołki. Po drugie, po jaką cholerę o tym gadać na prawo i lewo. Nadrzędność prawa polskiego nad wspólnotowym, wpisaną do konstytucji, uważam za postulat słuszny. Na odgrzanie tematu pakietu klimatycznego nasi politycy raczej nie wpadną. Zarówno pis jak i po, w swoim czasie go poparły i jak tu teraz, przyznać się do błędu przed ludem? Poza tym, są to zazwyczaj ludzie zawodowo żyjący z polityki, tzn. potrafią jedynie sprawnie intrygować. Takie drobiazgi jak cena energii, nie mieszczą im się w głowach. Dyskutujemy już o martwym projekcie, gdyż trzeci bliźniak, spalił go po przez sposób ogłoszenia. Gdyby negocjowano to, w zaciszu gabinetów, to coś może by się z tego wykluło. Pisząc list otwarty, Dorn na wstępie wszystko zaprzepaścił. Pokazał jeszcze raz, że pojęcie racji stanu jest naszym parlamentarzystom całkowicie obce.

Troll81

No własnie dornowi o nic ważnego nie chodziło.... chce ugrac małe populistyczne pierdoły na krajowej arenie wykorzystując bardzo silny instrument polityczny. To niewspółmierność środków. Tak powazna rzecz jak blokowanie członkowstwa w unii może być usprawiedliwione tylko i wyłącznie naprawde ważką rzeczą a nie rozgrywkami partyjnymi  na polskim podwórku....