Raportowanie danych.

Zaczęty przez PoznanskaPyra, 30 Maj 2012, 22:45

PoznanskaPyra

Została mi kosmetyka do zrobienia w drugim hoście mianowicie, raportowanie wyników. Dzieje się to tylko po odświeżeniu, aktualizacji projektu. W pierwszym hoście dzieje się to automatycznie w drugim nie. Dlaczego? Od czego jest to zależne?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Pewnie na jednym hoście masz cc_config.xml z opcją <report_results_immediately>1</report_results_immediately>, a na drugim nie...

PoznanskaPyra

Nie mam na żadnym z  hostów tego. A te raporty dalej nie działają.  :wth:
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

A ustawienia managera?
Transfer at most 0 Mbytes every 0 days czy coś innego powpisywałeś? Może grzecznie czeka na wypełnienie Twych rozkazów  ;D

PoznanskaPyra

Ma ustawiony dostęp do sieci bez ograniczeń.
Te 0 też  ;)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Przelicz co masz już zaczęte, nie pobieraj nowych danych i zmontuj cc_config.xml jak radzi Szopler.

PoznanskaPyra

Ten cconfig raczej nie ma wiele do rzeczy, inne hosty radzą sobie bez tego.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Szopler

Jakie wersje menadżera? I jak wygląda Twój cc_config co to nie działa?

PoznanskaPyra

wersja 7. Nie raportuje danych tzn. zawisa na odesłano 100% i przez to nie nalicza pkt za próbki i nie pobiera następnych.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

To, że wyświetla "100% odesłany" wcale nie znaczy, że zwisło. Ctrl+shift+e i zobacz co tam masz. Jak jest "finished upload of...." to jest ok.

PoznanskaPyra

Znaczy, do puki to nie zniknie, nowe dane się nie pobiorą.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

A co mówi w event logu? Manager nauczył mnie już, że to mi się wydaje że on robi a to co on robi to dwie różne rzeczy. Pamiętaj, że wersja 7 zarządza pobieraniem próbek inaczej niż 6. Tj jak porozdzielasz zasoby na różne projekty to on się słucha. Policzył pewną partię próbek z projektu A i wyszło mu że wystarczy i nie pobiera. To czy znikną one z listy przeliczonych czy będą sobie radośnie wisieć jako 100% odesłane nie ma na to wpływu. To tak po mojemu ale może się mylę.

PoznanskaPyra

Mam 3 projekty:
Jeden dla CPU
Drugi GPU ATI
Trzeci GPU NV

Każdy z projektów jest ustawiony tak aby wysyłał dane tylko na sprzęt jaki mu zadałem. I teraz mam 3 projekty z wiszącymi próbkami 100%, do puki nie odświeżę projektu, nowe próbki się nie pobiorą, a stare nie znikną.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

A co mówi w event logu? Jakie masz ustawione minimum work buffer i max additional work buffer?

PoznanskaPyra

minimum work bufer 0 maximum 3

Jeżeli zadanie utyka na 100% odesłany, nowe się nie pobiera.

2012-05-31 16:44:12 | Einstein@Home | [b]update requested by user[/b] <ręcznie muszę robić
2012-05-31 16:44:15 | Einstein@Home | Sending scheduler request: Requested by user.
2012-05-31 16:44:15 | Einstein@Home | Reporting 3 completed tasks, not requesting new tasks


2012-05-31 16:44:15 | Collatz Conjecture | update requested by user
2012-05-31 16:44:22 | Collatz Conjecture | Reporting 10 completed tasks, not requesting new tasks
2012-05-31 16:44:25 | Collatz Conjecture | Scheduler request completed

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Cytatminimum work bufer 0
to się dziwisz  :whistle:

not requesting new tasks <- znaczy ma tyle próbek co mu potrzeba do szczęścia, minimum dałeś 0 więc jak ma 0 to i tak jest szczęśliwy.

Daj pół, jedynkę albo cokolwiek większe niż zero to nie będziesz bo musiał ręcznie ponaglać o zassanie nowych.

PoznanskaPyra

To nic nie zmienia jak było "minimum work bufer"  1, to działo się to samo
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

stiven

Śmiem twierdzić, że nie powinno. Ale skoro tak mówisz to ja się poddaję. Tak czy inaczej "not requesting new tasks" wskazuje, że manager uważa iż ma próbek wystarczająco dużo. Jak widać na tym co wkleiłeś ręczne wołanie o więcej wcale nie pomaga.

PoznanskaPyra

Ale ręczne wywołanie odświeża projekt odsyłając raport i naliczając punkty. Automatycznie się to nie dzieje.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

odłącz się od projektu i przyłącz jeszcze raz. Jaki masz dług projektu?

PoznanskaPyra

Ja nie wiem, ręcznie co jakiś czas podbijam. Jak się odłączę to stracę liczone dane?
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

aktualnie liczone tak, i wszelkie niedokończone... oczywiście tylko z projektu od którego się odepniesz....

stiven

Nadal nie wiem po czym wnosisz, że nie odsyła i nie pobiera. Masz w logach na to jakiś dowód? Ile czasu trwa ten brak aktywności? Jakie projekty liczysz? Ile próbek czeka? Nie wymagaj aby co 5 sekund manager generował ruch tym bardziej biorąc pod uwagę to jakie masz ustawienia. Włącz loga idź na spacer i zajrzyj za kilka godzin. Dowiesz się wówczas co jest przyczyną i czy rzeczywiście jest jakiś problem. Jak się doliczy do końca co tam masz to skorzystasz z rady Trolla a przy okazji możesz zrobić to o czym pisał Szopler. O ile faktycznie coś jest nie tak. 

PoznanskaPyra

Ogólnie to menager odsyła próbkę i potwierdzenie. Po odesłaniu potwierdzenia otrzymujemy punkty za validację i w zależności od potrzeby dosyłane są próbki. Tak to u mnie wygląda. U mnie jest problem z odesłaniem potwierdzenia.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970