Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Nowy podatek się zbliża....

Zaczęty przez Troll81, 27 Czerwiec 2012, 14:36

Troll81

http://podatki.onet.pl/merkel-jest-zgoda-9-panstw-na-podatek-ftt,19925,5172945,1,agencyjne-detal

krzyszp

Ten podatek zlikwiduje dochody baaaardzo dużej liczbie ludzi, zabierze także tysiące miejsc pracy...
Rynek Forex, który umiejącym się na nim zachować przynosi spore dochody, zostanie praktycznie zabity, a zostaną na nim tylko duże instytucje finansowe. Wierzcie mi, wbrew pozorom ten sektor daje bardzo duże wpływy do budżetu, niestety jest solą w oku... bankom, gdyż tzw "drobni forexowcy" potrafią swoją masą odwrócić trend narzucany przez te banki.
W efekcie podatek, które miał ukrócić ich samowolę jest dokładnie tym, czego potrzebują...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

tylko ze to raczej dotyczy inwestycji finansowych i transferowania pieniedzy np. z krajow odzialow do macierzystego
np. wyciaganie kasy z polskich bankow

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 27 Czerwiec 2012, 20:31
tylko ze to raczej dotyczy inwestycji finansowych i transferowania pieniedzy np. z krajow odzialow do macierzystego
np. wyciaganie kasy z polskich bankow
Akurat tego nikt nie powiedział, a ja (na forsal.pl) czytałem, że ma dotyczyć wszystkich operacji na rynku finansowym, w tym Forex i handel opcjami (akurat w tym drugim przypadku to wg mnie czysty hazard).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

handel opcjami to zakazany wg. mnie powienien byc :)
przez to bylo windowanie cen ropy, kawy, czekolady, cukru

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 27 Czerwiec 2012, 21:37
handel opcjami to zakazany wg. mnie powienien byc :)
przez to bylo windowanie cen ropy, kawy, czekolady, cukru
Tu się mylisz - to nie handel sam w sobie był zły, ale beztroska ludzi za to odpowiedzialnych w niektórych instytucjach finansowych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

raczej rzadza pieniadza :)
i zwykla chciwosc :)

phobos

Doedukujcie mnie. Forex kojarzę, ale handel opcjami ? Z czym to się je ?

krzyszp

Cytat: phobos w 28 Czerwiec 2012, 00:24
Doedukujcie mnie. Forex kojarzę, ale handel opcjami ? Z czym to się je ?
Temat dość skomplikowany, ale w dużym uproszczeniu, opcje binarne (a takimi tylko się interesowałem), to na przykład założenie, że w pewnym okresie czasu dany kurs (akcji, waluty, indeksu) nie zmieni się o zadany procent (albo wręcz przeciwnie).
Innym przykładem jest zadeklarowanie kupna danego instrumentu określonego dnia po z góry ustalonej cenie. W tym przykładzie, jeśli kurs pójdzie znacznie do góry, to wygrałeś, odwrotnie w przeciwnym wypadku.
Dla osoby dobrej w analizie fundamentalnej może to być doskonałe źródło zarobku.
Trochę info tutaj:
http://www.forex-nawigator.biz/dyskusje/viewtopic.php?t=18482&start=100

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka