Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Prądowo niezalezni....

Zaczęty przez Troll81, 29 Czerwiec 2012, 11:09

Troll81

http://www.tvn24.pl/prosto-z-polski,18,m/nie-placa-za-prad-sami-go-produkuja,261173.html

Szopler

Generator tarczowy (tfu!) - "amerykanka" w akcji!

Tobas

No i ta bateria akumulatorów tuż obok pokoju dziecięcego.
Mam nadzieję, że przewidział dobrą wentylację w tej szafie.

Ja jednak poczekam z inwestycjami na liczniki dwukierunkowe,
a wtedy zamiast na emeryturę, będę odkładał na nowe panele i turbiny ;)

goofyx

Pomysł bardzo mnie się podoba :)

AL

Cytat: goofyx w 29 Czerwiec 2012, 13:00
Pomysł bardzo mnie się podoba :)

Mi też szczególnie z akcentem na:

Cytat: Tobas w 29 Czerwiec 2012, 12:19
...

Ja jednak poczekam z inwestycjami na liczniki dwukierunkowe,
a wtedy zamiast na emeryturę, będę odkładał na nowe panele i turbiny ;)

:p_arr:

goofyx

Cytat: AL w 29 Czerwiec 2012, 13:43
Cytat: goofyx w 29 Czerwiec 2012, 13:00
Pomysł bardzo mnie się podoba :)

Mi też szczególnie z akcentem na:

Cytat: Tobas w 29 Czerwiec 2012, 12:19
...

Ja jednak poczekam z inwestycjami na liczniki dwukierunkowe,
a wtedy zamiast na emeryturę, będę odkładał na nowe panele i turbiny ;)

:p_arr:
mnie by wystarczyło, że 500-600zł/mce koszta mniejsze ;)
wolałbym inwestować w co innego <- lepszy % zwrotu + nie ma stresu związanego z brakiem prądu czy serwisowaniem sprzętu.

Krzysiak

A ja się zastanawiam jaki jest ogólny koszt inwestycji poniesionych i przez ile lat mogą się one zwrócić  %)


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

goofyx

Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 29 Czerwiec 2012, 13:58
A ja się zastanawiam jaki jest ogólny koszt inwestycji poniesionych i przez ile lat mogą się one zwrócić  %)
kupując takie sprzęty w Polsce to pewnie spory <- ale można znaleźć oferty w innych krajach za 50% tego co u nas.
Ja swojego czasu orientowałem się w sprawach bardzo małej elektrowni wodnej (moze za dużo powiedziane, ale chodziło o małą turbinkę z resztą osprzętu) u siebie na rzeczce <- w Polsce oferty mnie zabijały, a znalazłem wtedy chyba w Niemczech ofertę za pół darmo i jeszcze chcieli mi to przywieźć, zamontować i zaprojektować wraz z doborem odpowiednich materiałów za freeko :) masakra.
W Polsce za projekt i listę komponentów jena firma chciała 10tyś <- to jest chore

PoznanskaPyra

Ładnie bym musiał zapier*%$&^ żeby wyżywić mój sprzęt do boinca :)
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

ryszard.korczyk

W takich rozwiązaniach nikt nie mówi o kosztach i żywotności akumulatorów. Okazuje się, że te szybciej się kończą, niż można by się spodziewać. Panele słoneczne narazie cenowo są poniżej kosztów opłacalności, zwrot w pobliżu paru lat, a nikt nie liczy akumulatorów, one też kosztują i szybko się zużywają. Co innego kolektory słoneczne, tu jest już krótszy czas zwrotu, ale odnoszę wrażenie, że ceny osprzętu sztucznie utrzymywane są na wysokim poziomie.

Martin Fox

Bo na razie masz dopłaty, a jak się uda to i obowiązek ich posiadania będzie, więc po co obniżać ceny?

goofyx

Cytat: PoznanskaPyra w 29 Czerwiec 2012, 14:11
Ładnie bym musiał zapier*%$&^ żeby wyżywić mój sprzęt do boinca :)
e tam... popatrz na to z drugiej strony...
załóżmy liczydło z GPU ssie minimum ok. 600-700W to przy machaniu an wiosełkach w ciągu 1-1,5 miesiąca nie miałbyś 4-paka tylko 6 lub 8-paka na brzuchu <- nie wspominając o mule na rękach i nogach :D każda by cie chciała :D
i to wszystko bez sterydów bo nie miałbyś czasu ich łykać :D