Poczta Polska odkryła wynalazek sprzed 100 lat

Zaczęty przez Troll81, 03 Lipiec 2012, 13:16

Troll81

http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,Przekaz-szybszy-niz-przelew,wid,14726175,wiadomosc.html

chyba jeszcze nikt ich nie powiadomil o przelewach natychmiastowych w bankach...

armar

Przelewy są natychmiastowe tylko w jednym banku (w dodatku najczęściej jest to prawdziwe tylko jeśli konta są w jednym oddziale tego banku).
Z doświadczenia wiem, że przelew wysłany z mBanku w piątek po południu dochodzi do PKO dopiero w poniedziałek przed południem.

Troll81

eeee poczytaj troche o sorbnet i innych typach przelewów międzybankowych.....

krzyszp

U mnie (w przypadku kont prywatnych) wszystkie przelewy są natychmiastowe (z zastrzeżeniem, że mogą trwać do 2 godzin), w praktyce do 5 minut, także międzybankowe...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

troche z wikipedii

CytatPodstawową zaletą użycia systemu SORBNET z punktu widzenia klienta jest szybkość. SORBNET przyjmuje zlecenia w sposób ciągły (w dowolnym momencie w czasie otwarcia systemu), a od wysłania zlecenia przez bank zleceniodawcy do odebrania go przez bank odbiorcy mija typowo kilka minut. Dla porównania: rozliczenia w systemie płatności detalicznych ELIXIR odbywają się w ciągu dnia trzykrotnie (w trzech sesjach rozliczeniowych), a minimalny czas od wysłania zlecenia do odebrania go przez bank zleceniobiorcy wynosi ok. 2 godziny. System SORBNET przyjmuje zlecenia w dni robocze w godzinach 7:30 do 18:00, przy czym zlecenia klienckie przyjmowane są do godziny 16:00.


co oczywiście nie wyczerpuje tematu rozliczeń międzybankowych

armar

Pominąłeś być może dla Ciebie mało istotny fragment, ale ja zazwyczaj przelewam mniejsze kwoty:

"Zgodnie z zarządzeniem prezesa NBP wszystkie płatności na kwoty powyżej miliona złotych, muszą być przesyłane za pośrednictwem SORBNETu"
( http://pl.wikipedia.org/wiki/SORBNET )

:)

krzyszp

Cytat: armarB@P] link=topic=7637.msg195154#msg195154 date=1341318795]
Pominąłeś być może dla Ciebie mało istotny fragment, ale ja zazwyczaj przelewam mniejsze kwoty:
"Zgodnie z zarządzeniem prezesa NBP wszystkie płatności na kwoty powyżej miliona złotych, muszą być przesyłane za pośrednictwem SORBNETu"

Przeczytaj jeszcze raz... A potem jeszcze raz...
Kwoty POWYŻEJ miliona złotych MUSZĄ być przesyłane tym systemem. Nigdzie nie jest napisane, że mniejsze kwoty NIE MOGĄ być nim przesyłane...
Poza tym, praktyczne zastosowania WYNALAZKU w banku nijak mają się do jego istnienia - co skomentował Troll!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Armar mam wrazenie że dyskutuje z 13 latkiem który nie opanował do końca sztuki czytania ze zrozumieniem..... zresztą krzyszp juz owiedział co ja miałem zrobić....

aborek

SORBNET jest drogi dla klienta indywidualnego.
Przelewy natychmiastowe natomiast (tzw. Express ELIXIR) powoli ruszają w PL. Z tego co wiem, to na chwilę obecną funkcjonują w pełni w DWÓCH bankach, do końca września dojdzie kolejnych sześć.

Martin Fox

Sync daje 10 miesiecznie gratis ekspresówek :P

armar

Cytat: Troll81 w 03 Lipiec 2012, 14:39
Armar mam wrazenie że dyskutuje z 13 latkiem który nie opanował do końca sztuki czytania ze zrozumieniem..... zresztą krzyszp juz owiedział co ja miałem zrobić....

Aborek już Ci odopwiedział za mnie "SORBNET jest drogi dla klienta indywidualnego".
Krzysztofowi, chyba też taka odpowiedź powinna wystarczyć. ;)

Konkretnie w mBanku dla kont indywidualnych koszt przelewu SORBNETem to 35 PLN.

W dodatku jeśli zapoznacie się już z regulaminem, to zauważycie, że:
"Dyspozycja przelewu SORBNET może być złożona wyłącznie w dni robocze w godz.8.00- 15.00" (paragraf 5, punkt 2 )
co sprawia, że przelew dokonany w piątek o 15.05 zostanie przekazany na konto docelowe w poniedziałek o 8 z minutami.


krzyszp

Tytuł wątku:
CytatPoczta Polska odkryła wynalazek sprzed 100 lat
Jaki jest sens, że tak się zapytam Twojej wypowiedzi, skoro SORBET działa, a u mnie działa to już ileś lat?
Pytam, bo nie widzę tego związku...

Co ma do tego, że jest drogi, albo że działa w określonych godzinach?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

AliorSYNC daje 10 Sorbnetów za darmo za rok bedzie to miała połowa banków....