Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Hebrajski jezykiem urzędowym w Polsce?

Zaczęty przez Troll81, 04 Lipiec 2012, 16:57

Troll81

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Pierwszy-kongres-Ruchu-Odrodzenia-Zydowskiego-w-Polsce,wid,14731713,wiadomosc.html?ticaid=1ebf0&_ticrsn=3

ciekawa inicjatywa....

Martin Fox

Jak najbardziej za. Dodatkowo usunięcie języka Polskiego ze szkół i urzędów oraz obowiązkowe obrzezanie.
Qrwa, chcą mieszkać w Polsce? Niech się Polskiego nauczą (duże litery pisane z premedytacją)

krzyszp

CytatW Berlinie odbył się pierwszy kongres Ruchu Odrodzenia Żydowskiego w Polsce
To mnie rozwaliło :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

apohawk

Dlaczego obradują w Berlinie a nie w Polsce??
Jak chcą wrócić do Polski, to zapraszam do Polski, a nie do Berlina.
Pomysł z językiem urzędowym, to nieporozumienie.
Przydałoby się zmienić nastawienie ludzi w Polsce do żydów. Przed wojną to byli Polacy, mówili po polsku i nie było problemu. Żyd powinien oznaczać "Polak wyznania mojżeszowego", a nie narodowość, tak jak się to teraz traktuje. Ludzie mają opory przed Izraelitami, ale Polaków przyjęli by z otwartymi ramionami. Nieważne czy wyznają katolicyzm, protestantyzm, prawosławie, judaizm czy ateizm.
No good deed goes unpunished.

krzyszp

Przeczytałem teraz, przecież to był (jest) właściwie happening :)
Sam ambasador Izraela jest do nich nastawiony sceptycznie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

jezyk urzedowy ? dla mniejszosci ?
jakis zart, jakby ta mniejszosc byla 25% calego spoleczenstwa, to moze, MOZE.....

no chyba ze wszystkie pieniadze swoja przywioza z calego swiata :)

Troll81


Martin Fox

Po takich happeningach rozumiem dlaczego jeden pan z wąsem miał takie, a nie inne poglądy...

Martin Fox

http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/slowianskie-niewolnice-w-rekach-zydowskich-panow/charakter-bestii/
Ktoś może potwierdzić czy to prawda lub zdementować? Bo jeśli to prawda, to ja jestem za wprowadzeniem niewolnictwa w Polsce, o ile to nie jest polski obywatel. A gdyby ktoś się czepiał, że tak nie można, to się powołamy na przykład narodu wybranego :)

Troll81

wiesz.... handel ludxmi istniał istnieje i będzie istniał. We francji włoszech niemczech, Dlaczego izrael miałby być inny?

Martin Fox

Ale w krajach europejskich chyba nie jest legalny?

goofyx

Cytat: Martin Fox w 04 Lipiec 2012, 21:02
Jak najbardziej za. Dodatkowo usunięcie języka Polskiego ze szkół i urzędów oraz obowiązkowe obrzezanie.
Qrwa, chcą mieszkać w Polsce? Niech się Polskiego nauczą (duże litery pisane z premedytacją)
Ja nie jestem rasistą itp
Ale zgadzam się z tą wypowiedzią.
Ciekawe co oni by powiedzieli jak w Izralu itp chcielibyśmy wprowadzić język urzędowy Polski <- zajeb**** by nas śmiechem i kazali wracać do Polski

Martin Fox

goofyx - ja też nie jestem rasistą, nie pytam nikogo skąd pochodzi i jakie ma obywatelstwo, bo mi to wisi. Ale nawet tolerancja ma swoje granice, bo tolerancja nie oznacza zgadzanie się na wszystko...

Troll81

eeee a gdzie w tym arcie sa jakieś konkretne przykłady takiego postepowania? i jego legalności?

goofyx

Cytat: Martin Fox w 11 Lipiec 2012, 10:03
goofyx - ja też nie jestem rasistą, nie pytam nikogo skąd pochodzi i jakie ma obywatelstwo, bo mi to wisi. Ale nawet tolerancja ma swoje granice, bo tolerancja nie oznacza zgadzanie się na wszystko...
No to się w tym temacie zgadzamy w 100%.

Martin Fox

http://www.rp.pl/artykul/149575.html
CytatLewicowy działacz chce utworzyć w niemieckiej Turyngii drugie żydowskie państwo. Jeżeli mu się nie uda, nie wyklucza, że spróbuje zrealizować projekt w Polsce
Hmmm...

Troll81

CytatPodobne pomysły wywołują jednak oburzenie wśród Izraelczyków. – W każdym narodzie znajdą się wariaci. Izrael jest jedynym żydowskim państwem i zamiast przygotowywać sobie ucieczkę, powinniśmy go bronić – powiedział ,,Rz" prof. Gerald Steinberg z Uniwersytetu Bar-Ilan w Tel Awiwie. – To tak, jakby ktoś powiedział, że trzeba przenieść Polskę do Afryki, bo ile można się użerać z Rosją i Niemcami – dodał.


Śląsk od morza do morza  :whip: :whip: :whip:

Ufol

Zastanawiający jest informacyjny poślizg, zwrócił na niego uwagę Stanisław Michalkiewicz, jeden z ostatnich autentycznie samodzielnie myślących polskich publicystów.
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=2550
Cytatwarto zwrócić uwagę, że kongres odbył się w Berlinie 12 maja, a niezależne media w Polsce, jak na komendę poinformowały o tym nie, dajmy na to, 13 maja, tylko dopiero 4 lipca! Nawet zakładając - co wydaje się niepodobieństwem - że ów berliński kongres był imprezą starannie zakonspirowaną i żadna informacja ani o jego odbyciu, ani o jego postanowieniach, nie przedostała się na zewnątrz, to znaczy, że 4 lipca ktoś tę imprezę rozkonspirował. Kto mógł to zrobić i w jakim celu? Jeśli to nieprawdopodobne przypuszczenie byłoby trafne, to jasne, że musieli uczynić to organizatorzy imprezy. Skoro uznali, że 4 lipca już można ujawnić to, czego nie można było za żadne skarby ujawnić 13 maja, to znaczy, że między 13 maja, a 4 lipca jakaś sytuacja zmieniła się w sposób zasadniczy, że w tym czasie musiały zapaść jakieś decyzje i to decyzje nieodwracalne. Wydaje się oczywiste, że w tych decyzjach nasi Umiłowani Przywódcy nie uczestniczyli - że dla nich starsi i mądrzejsi wyznaczyli makagigi w postaci koko koko euro spoko - podobnie zresztą jak w wielu innych sprawach. W takiej sytuacji decyzje owe musieli podjąć nie tylko strategiczni partnerzy, tzn. Niemcy i Rosja, ale również - miłujący pokój Izrael, a skoro i on - to także nasz największy sojusznik w NATO, czyli USA pod kierownictwem administracji Baracka Obamy - z naszego punktu widzenia najgorszej od czasów Franklina Delano Roosevelta.

Troll81

uwielbiam teorie spiskowe..... może i samodzielnie mysli ale jest w tym mysleniu równie ograniczony co Macierewicz....

Ufol

Bywa monotematyczny, odnośnie wszelakich służb specjalnych, które jego zdaniem, trzęsą wszystkim w Polsce. Macierewicz to prostak, nie ma w jego tekstach i wypowiedziach żadnego wyrafinowania. Michalkiewicz często nawiązuje do kultury, np. cytaty z literatury, erudycją bije szalonego Antosia na głowę.

Troll81

Ja nie mówiłem o elokwencji ale właśnie o pojmowaniu rzeczywistości. Dla mnie ktos kto wszystko widzi przez pryzmat spisków tajemnic celowych działań itp to człowiek który traci poczucie rzeczywistości....

Np pominięcie faktu że mieliśmy euro które spychało na boczny tor wszystkie inne tematy (nawet mame madzi z sosnowca)....