Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Zmiany w przepisach o wydawaniu paszportów

Zaczęty przez Troll81, 05 Lipiec 2012, 11:26

Troll81

http://biznes.onet.pl/paszport-bez-meldunku-w-kazdym-urzedzie,18497,5180155,1,prasa-detal

wreszcie ktos oszedł po rozum do głowy?

Martin Fox

Hmmm... a ciekawe gdzie (wg obecnie obowiązujących przepisów) ma wniosek złożyć osoba bez zameldowania?

Troll81

bez zameldowania nie dostaniesz paszportu :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Lipiec 2012, 12:12
bez zameldowania nie dostaniesz paszportu :D
Dostanie, przerabiałem temat.
Dla mnie właściwym miejscem jest Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox


apohawk

niedawno wyrobiłem i wylądowałem w krajowej bazie bandytów (odciski palców). na kilka lat mam spokój z tymi ich wymysłami nt. jak nam pomóc. obniżeniem podatków by się zajęli, a nie bzdetami...
No good deed goes unpunished.

Troll81

nieeeee to tylko po to by lepiej cie poznac...... :D

stiven

Cytat: Martin Fox w 05 Lipiec 2012, 12:05
Hmmm... a ciekawe gdzie (wg obecnie obowiązujących przepisów) ma wniosek złożyć osoba bez zameldowania?

Zazwyczaj w podobnych przypadkach w miejscu właściwym dla ostatniego miejsca zameldowania.

krzyszp

CytatDostanie, przerabiałem temat.
Dla mnie właściwym miejscem jest Urząd Wojewódzki w Warszawie.

Podobnie, dla spraw podatkowych Urząd Skarbowy W-wa Śródmieście...

Generalnie, wszystkie sprawy urzędowe dla niezameldowanych (tak jak ja obecnie) to Warszawa. Dlatego ta akurat zmiana przepisów jest korzystna dla tych ok. 2 mln polaków za granicą (o ile nie wolą korzystać z usług konsulatu).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Bez sensu, ostatnie miejsce zameldowania miałem w Częstochowie, mieszkam we Wrocławiu - ani do Częstochowy ani do Warszawy mi nie po drodze. Na szczęście póki co udaje mi się wszystko załatwiać na miejscu :P Łącznie z dowodem rejestracyjnym na tablice wrocławskie :P