Forum GRA Kto ostatni napisze tu posta wygra ! (1.edycja)

Zaczęty przez leszcz, 17 Grudzień 2006, 20:37

Pigu


RAD-Poland

ostatnio jak liczyłem SETI to benchmark Managera był ignorowany
ale teraz ???
przeglądnąłem parę hostów i wydaje mi się, że przyjęto system minimum tzn (projekt przyznaje mniejszą wartość "claimed credit" z dwóch pierwszych odesłanych rezultatów)  :(
EDIT: przeglądnij swoje wyniki to może będziesz mógł wyciągnąć jakieś wnioski

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

AL


Pigu


AL

Ja od dosyć dawna na oryginałach lub wersjach testowych jadę.

Cosik na humor:

"Glówny Urzad Cel postanowil przeprowadzic ankiete wsród celników na temat
lapówkarstwa. Jedno z pytan zadawanych przez komisje brzmialo:
"Ile czasu potrzebujesz aby za lapówki kupic BMW?"
Celnik na polsko- niemieckiej granicy odpowiada:
- Dwa, trzy miesiace.
Celnik na polsko-czeskiej granicy:
- No, z pól roku.
Celnik ze "sciany wschodniej" po dluzszym zastanowieniu:
- Dwa, trzy lata.
Komisja zadziwiona:
- Tak dlugo?
Celnik ze "sciany wschodniej":
- Chlopaki, nie przesadzajcie, BMW to w koncu duza firma..." :lol:

Pigu

a optymalizowana aplikacja seti brzmi sensownie?

AL

Cytat: "Pigu"a optymalizowana aplikacja seti brzmi sensownie?

Jak najbardziej! Nawet kilka razy bardziej niż oryginalna!

Pigu


AL

No mniej więcej tak to wygląda. Optymalizacja BOINC'a podnosiła tylko jego benchmarki - co owocowało lepszymi zdobyczmi punktowymi w niektórych projektach (teraz już nielicznych o ile jeszcze wogóle takie są). Z tego powodu w niektórych projektach (np. RCN i WCG) właściciele tych optymalizacji są karani (na WCG jeśli się nie mylę przyznaje się im połowę rządanych punktów a w RCN jeśli zarządasz za dużo - nie dostaniesz nic. Poprawcie mnie jeśli się mylę). Natomiast optymalizacja seti - wydatnie zmniejsza czas przeliczania jednego WU - przez co automatycznie dostajesz więcej punktów ( bo w tym samym czasie jesteś w stanie przeliczyć znacznie więcej).

Pigu

benchamrk rozumiem nie wpływa na claimed w seti? (otatnie upewnienie)

skąd myknąć najlepsze opty dla seti (to rozumiem nie jest karane?)?

ten adres? http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=9

AL

Cytat: "Pigu"benchamrk rozumiem nie wpływa na claimed w seti? (otatnie upewnienie)

skąd myknąć najlepsze opty dla seti (to rozumiem nie jest karane?)?

ten adres? http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;catd=9

No więc jakiś czas temu seti wprowadziło swój własny system przyznawania punktów nie oparty na benchmarkach, ale ostatnio

Cytat: "RAD-Poland"ostatnio jak liczyłem SETI to benchmark Managera był ignorowany
ale teraz ???
przeglądnąłem parę hostów i wydaje mi się, że przyjęto system minimum tzn (projekt przyznaje mniejszą wartość "claimed credit" z dwóch pierwszych odesłanych rezultatów)  :(
EDIT: przeglądnij swoje wyniki to może będziesz mógł wyciągnąć jakieś wnioski

- chłopcy się zaczęli zastanawiać - czy nadal tak jest.
Ten adres który podałeś - jest chyba najlepszy. Podobno najlepsze wyniki dają te optymalki na intelach (AMD'eki znowu poszkodowane.). Karane nie jest - ale czy pochlebiane przez projekt - to już inna sparwa.


AL

Cytat: "Pigu"hmm dla mnie to? http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;sa=dlview;id=103

CytatWindows X64 64-bit
- więc chyba nie dla ciebie - no chyba, że masz 64 bitowego XP'ka. Ja myślę, że prędzej ta:

http://lunatics.at/index.php?module=Downloads;sa=dlview;id=100.

Edit

Czytając tego newsa - aż mi się krew zmroziła - a potem zagotowała.

Pigu

ech to jest wersja 64bit xp?

core 2 zdaje się 64bit (mam rację?)

może warto by wgrać tego xp64?

AL

Cytat: "Pigu"core 2 zdaje się 64bit (mam rację?)

Tak core 2 jest 64bit - tak samo jak mój dwóletni AMD X2, problem w tym, żeby ta optymalka zadziałała (ta 64bit) - to musiałbyś mieć albo odpowiedniego linuksa(64bit), vistę odpowiednią(64bit) lub xp64 oraz chyba 64bitową instalację BOINC. Z tego poleciłbym chyba jedynie Linuksa 64bit - bo wg. mnie do Visty zanim jakiś SP2 do niej nie wydadzą - nie ma się co zbliżać (no i ze 2 giga ramu by się przydało, albo i 4 - a ja mam tylko 1), a xp64 - to dopiero podobno totalna porażka jest. Niestety nieznam porównań optymalek pod 32 i 64bit - wydaje się, że pod 64 bity powinna być jeszcze ciut bardziej szybka - ale pewności nie mam. Wydaje mi się, że i tak różnica między nimi będzie niewielka (góra kilka procent). Natomiast jeśli porównać jakąkolwiek z tych dwóch optymalek do oryginalnej aplikacji - to mamy już wzrost rządu kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset procent.


Pigu

chodzi mi na ten moment o ogólną ideę zafundowania sobie sys 64bit (liniu i glista odpada), czy warto sobie fundować x64 (pomijając kontekst seti - tak po prostu do zwykłej egzystencji)

AL

x64 czy xp 64? Ja xp 64 bym nikomu nie polecił. To wersja 32 bit która emuluje 64bit w dodatku zawierała masę błędów, brakuje do niej sterowników - nie jest i nie będzie rozwijana, tak naprawdę chyba nigdy nie wyszła poza fazę beta testów - no i tak naprawdę to nie jest i nigdy nie będzie do końca prawdziwy 64bitowy system.

Pigu

---------- 00:58 13.08.2007 ----------

to jest x64 i xp 64?  :-s

---------- 01:59 ----------

no ja zmykam - do zobaczenia panowie za 2tyg - wtedy to wypoczęty przeprowadzę atak na pierwszą 20stkę w seti

AL

Cytat: "Pigu"...czy warto sobie fundować x64...

Cytat: "Pigu"to jest x64 i xp 64?

Sam sobie odpowiedz - bo ja o x64 nigdy wcześniej nie słyszałem.

Udanych wakacji .

Teraz będzie łatwiej wygrywać

cezar






Pigu

Cytat: "AL"
Teraz będzie łatwiej wygrywać

no jeszcze sobie zaglądnąłem przed wyjazdem ;)

czyli z sys 64bit mamy:
niedorobioną glistę
nieurodzajnego w stery xp, który nie będzie rozwijany
linia

ech nic tu dla mnie :( zostaję na xp pro

AL


emik



AL


kempler

Powygrywam sobie :)
Pierwszy dzień w nowej pracy za mną :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik



AL


emik



AL


emik



AL


emik



AL


kempler

Cytat: "emik"i jak było?
Fajnie, fajnie tak jak sobie wyobrażałem :)
Pierwszy dzień pomimo iż to był 13 był szczęśliwy bo nie musiałem nigdzie jechać w Polskę bo praca na miejscu była :) Ale w czwartek i piątek już Ostrowiec Świętokrzyski.

Aha, wygrywam :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik



kempler

Cytat: "emik"jak nie ma Pigu to zbyt długo się wygrywa
Racja

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

cezar






emik



cezar






emik