Forum GRA Kto ostatni napisze tu posta wygra ! (1.edycja)

Zaczęty przez leszcz, 17 Grudzień 2006, 20:37

RAD-Poland

'Allo 'Allo! się skończyło  :wink:
czyli czas na ostatnie dziś zapisy w tym temacie  :twisted:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

no dziś oddałem ponad 4,4k w setim - mogę iść spać  :wink:

PMG


Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

emik



miszol

dla mnie się jeszcze dzień nie skończył ;)

RAD-Poland


   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

---------- 09:15 12.09.2007 ----------

witam i ja

---------- 09:22 ----------

jak to jest - bufor prawie opróżniony, na servie czekają wu (z 200k) a mój boinc na to:
Cytat2007-09-12 09:09:27|SETI@home|(not requesting new work or reporting completed tasks)

czasem coś sobie od niechcenia zassie, ale na moje wymuszenie odpowiada ciągle tak samo

AL

Pigu - daj w innych projektach żeby nie pobierały danych, a potem jeszcze raz zaktualizuj Seta - jak nie pomoże - to prawdopodbnie może być coś po stronie Seti i nic nie zaradzisz.

Pigu

einstein jest wstrzymany i niepobierający od dłuższego czasu ;/

AL

Doradziłbym jeszcze reset seta i potem aktualizację - ale obawiam się, że wtedy musiałbyś na nowo optymalizację instalować.

Pigu

Cytat2007-09-12 11:56:21|SETI@home|Requesting 69 seconds of new work, and reporting 2 completed tasks

hoho ale mój secik wymiata - takie zapotrzebowania wysyła :( w prefach jest ustawione połączenie na 5dni i 1 dodatkowy dzień na zapas

Bober

Myślę, że w momencie, gdy odpaliłeś Einsteina mógł Setowi bardzo spaść long term debt. Chociaż bardziej prawdopodobne jest jednak, że "wielki Set" poddaje twą cierpliwość probie  :wink:

Pigu


Bober

Naprawdę wydaje mi się, że to raczej Seti szwankuje i backup w postaci innego projektu jest Ci wręcz niezbędny.
Ale możesz spróbować ręcznie zmienić wartość LTD dla Seta. Wyedytuj client_state.xml. Tam pod tagiem <project> będziesz miał dane kolejnych projektów a wśród nich Seta. Popatrz jakie są wartości <long_term_debt> i o ile takiej nie ma, to wpisz Setowi największą (najlepiej zamień wartości).

AL

No i znowu się czegoś ciekawego dowiedziałem - dzięki Bober!

Bober

Nie ma za co. W sumie to nie mam w tym jeszcze doświadczenia. Trzeba trochę po eksperymentować  :wink:

Pigu

Cytat<long_term_debt>51906.097065</long_term_debt>

jaką wartość sugerujecie podstawić? teraz mi set doszedł do takiego momentu, że jak 1 odeśle, to 1 pobierze :( ale w sumie ma ich 10, chciałbym ich widzieć z 60-70

Bober

Ale w ogóle jaką ma teraz wartość? Proponuję żebyś popróbował. :P Nie wiem też czy nie będziesz musiał wyłączyć i włączyć BOINCa, żeby zmiany skutek odniosły.

Pigu


Bober

A to ślepota ze mnie  :P

To spróbuj z 300k  :P

Pigu

nie wetnie mi tego i tak po kliknięciu "zaktualizuj projekt" ?

Bober


Pigu

po "zaktualizuj" z 300k zostało
Cytat<long_term_debt>175953.097065</long_term_debt>
:( bufora zostało mi już tylko na 3h

Bober

Pozostaje ci tylko zwiększenie parametrów w preferencjach.

AL

Ja popróbuje kiedy indziej - właśnie szczyściłem (znaczy się doliczyłem do końca) wszystkie WU z projektów innych niż Neuron - bo zniego jak mnie w domu niebyło pobrało się około 400WU z dość krótkim deadlinem. Więc mam co liczyć - nawet już enigmę mi przestało pobierać ("Won't finish on time").

Pigu

---------- 14:34 12.09.2007 ----------

Cytat: "Bober"Pozostaje ci tylko zwiększenie parametrów w preferencjach.

parametry są 5+1 a on mi trzyma poza przetwarzanymi 6 jednostek ... że tak przypomnę, że ja liczę po 4 na raz więc nawet nie mam po 2 zapasu na rdzeń (na tych ustawieniach zasysał już mi i 60)

---------- 14:39 ----------

wbiłem na specjalnym profilu 10 dni i nic nie dało ;(

Bober

Ale to dotyczy tylko tego hosta ?
Bo jeśli tak to już nie wiem o co chodzi  :(

AL

Jak nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o... :lol:

Pigu

heh nie wiem czy dotyczy innych - jednego mam pod ręką, na innych zdają się być bufory hmm może u mnie po prostu za szybko je przerabiam :P nie wiem

AL

Przychodzi mi jeszcze do głowy tylko zmiana przydziału zasobów na stronach poszczególnych projektów lub jeśli używasz - to poprzez BAM. W Twoim przypadku byłoby to 1000 dla seta (zamiast standardowych 100) i 1 dla mc2 (zamiast standardowych 100). No i oczywiście po tej zmianie trzeba zaktualizować jeszcze oba projekty.

kret

hiho..ogólnie to żyje jeszcze i postanowiłem dać temu dowód :P nawet nowy temat założyłem, ha! :)

AL

Cytat: "kret"hiho..ogólnie to żyje jeszcze i postanowiłem dać temu dowód :P nawet nowy temat założyłem, ha! :)
Nowy temat - a gdzie?

RAD-Poland

---------- 06:55 13.09.2007 ----------



chyba ten

[moderacja: link nie aktualny]wyłączający się Boinc service[/]

:roll:



---------- 07:23 ----------



LHC@home całkiem serwer padł, albo coś kombinują (oby restart) to może się jeszcze na dobranoc kilka wu wyrwie  :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Pigu

Cytat: "AL"Przychodzi mi jeszcze do głowy tylko zmiana przydziału zasobów na stronach poszczególnych projektów lub jeśli używasz - to poprzez BAM. W Twoim przypadku byłoby to 1000 dla seta (zamiast standardowych 100) i 1 dla mc2 (zamiast standardowych 100). No i oczywiście po tej zmianie trzeba zaktualizować jeszcze oba projekty.

coś tam pobrało po tym, ale w dalszym ciągu twierdzę, że 14 wu to dla mnie bufor 10cio dniowy nie jest  :cry:

AL

Chyba nic więcej na Twoje kłopoty nie poradzę. Może jeszcze reinstalka BOINC'a ewentualnie.

Pigu

dziś oddałem 3k, przekroczyłem 200k w sumie, awans na 22 w seti i 6ty rac w tym pięknym projekcie :mrgreen: mogę iść spokojnie spać - nad buforkiem poknuję jutro

Bober

Po prostu Set nie darzy cię więcej łaską  :lol:

AL

Cytat: "Bober"Po prostu Set nie darzy cię więcej łaską  :lol:

Skoro Set robi takie enigmatyczne problemy - to może czas na ENIGMĘ?

Pigu

w moim odczuciu wiem w czym problem - z jakiegoś powodu manager za nisko ocenia moje zdolności i chce dla mnie małego bufora (zdaje mu się, że będę oddawał 1-2 wu/doba) - np einstein raczy sobie pobrać tylko 2 wu (na 4dni na 4 rdzenie?) spróbuję przinstalować boinca (jest nawet zdaje się jakiś świeższy)

btw: pending przekroczył dziad 6k ;(

kret

ano ten :) sprawa ogólnie dość dziwna, bo już jest ok :P nic nie zrobiłem, nic nie zmieniłem a naprawiło się jakoś samo ;)