Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

opracujemy własne metody wydobycia gazu z łupków?

Zaczęty przez Troll81, 11 Lipiec 2012, 12:53

Troll81

http://biznes.onet.pl/porozumienie-ws-badan-nad-eksploatacja-gazu-lupkow,18567,5185820,1,news-detal

pszyklejony

Te metody były opracowane w latach 60-tych i 70-tych za ogromne jak widać pieniądze i "sprywatyzowane" przez cwanych złodziei z okolic władzy ludowej. Wszystko jest w necie na ten temat.

Troll81


pszyklejony

#3
Cytat: Troll81 w 11 Lipiec 2012, 15:28
to ja poprosze o źródło.

Google

Edit by Lolek
Jak masz dawać takie odpowiedzi to lepiej nie dawaj ich wcale

Troll81

to bardzo ogólnikowe stwierdzenie a zarzut całkiem poważny.

CytatTe metody były opracowane w latach 60-tych i 70-tych za ogromne jak widać pieniądze i "sprywatyzowane" przez cwanych złodziei z okolic władzy ludowej. Wszystko jest w necie na ten temat.

W latach 60tych i 70tych opracowywaliśmy współczesne technologie??
Jakie ogromne pieniądze na to wydano? Konkretne sumy poprosze albo choc niekonkretne ale jednak kwoty. bo "ogromne pieniądze" to taki ogólnik że nic z tego nie wywnioskujesz..
Cwanych złodziei z okolic władzy ludowej? To znaczy kto konkretnie? Moze jakies nazwisko??
Wszystko jest w necie na ten temat? Spytaj wójka google? Moze zarzucisz konkretnym linkiem? bo takie dyrdymały to każdy moze pleść.

Szopler


Troll81

badania wykonane w latach 60 i 70 są wykonane lekko przestarzałymi badaniami... współcześnie robione badania sa lekko dokładniejsze :D
Skoro te dane geologiczne są tak tajne i ukrywane to jak ta pani do nich dotarła

kim jest pani Teresa Adamska?

sposób może i był opatentowany, mamy choć jeden działający egzemplarz? wydobyliśmy nim cokolwiek?

itd itp.... pachnie propagandą.... nie chce mi się już dziś tego oglądać i idę spać. Może jutro obejrzę....


krzyszp

Sorry Trollu, ale ten właśnie materiał przekonał mnie (a widziałem go jakiś czas temu), że właśnie kolejny raz wchodzimy w d.... koncernom, bo faktycznie i technologia i mapy były dawno opracowane.
Może jestem naiwny, ale jednak w to wierzę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

wiesz... jak były tak dawno opracowane to dlaczego PGNiG jeszcze tego nie wziął??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 15 Lipiec 2012, 10:41
wiesz... jak były tak dawno opracowane to dlaczego PGNiG jeszcze tego nie wziął??
"Bo to Polska właśnie"?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

A mnie się po prostu wydaje że te opracowane technologie nie były zbyt opłacalne. Amerykanie je dopicowali i tyle.

Rysiu

Nie chce mi się oglądać - to prawie 50 minut. Nie rozumiem kontrowersji. Kto dał Amerykanom te dane? Chyba Polacy. Raczej sami nie włamali się do ministerstwa i nie zabrali sobie informacji z sejfu.