Po co nam drogówka?

Zaczęty przez Martin Fox, 13 Lipiec 2012, 18:38

Martin Fox

http://moto.wp.pl/kat,55194,title,Kolejna-sluzba-bedzie-miec-wideorejestratory,wid,14754414,wiadomosc.html
I ja się pytam - tworzymy państwo policyjne, dublujemy albo i gorzej) służby - po co to komu?

Troll81

Żeby więcej wpływów do budżetu było....

MJ19

W tym kraju już dawno wszystkie "policyjne" służby pełnią rolę zarobkową,zamiast prewencyjnej..."To serve and protect"??Można zapomnieć...

apohawk

Zapomnieć? Służą państwu i chronią budżet...
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

raczej debilow zeby sie nie pozabijali....

ilosc ofiar smiertelnych wypadkow, jak i trwale niezdolnych do pracy w wyniku ich jest w polsce ogromna.
jako narod mam tendencje do samounicestwienia
jesli edukacja nie pomaga to niestety trzeba aspekt finansowy wyciagnac, niektorzy tylko to umieja uszanowac
bo zycia innych nie szanuja prezentujac taka lub inna jazde i nieprzestrzeganie przepisow

ja jestem za tym aby jak najwiecej kamer postawic na skrzyzowaniach, tych ktore robia zdjecia tym ktorzy wjezdzaja na czerwonym i/lub blokuja skrzyzowanie
bo na codzien mam przyklady takiej bezmyslnosci. poki co nie ma konsekwencji tych czynow, mimo wprowadzenia w nowym taryfikatorze 2pkt karnych za to.
jesli nie ma tych kamer to jedyna opcja to wyjsc z samochodu i bejsbolem ukarac samodzielnie tlukac reflektory chyba :)

PoznanskaPyra

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Lipiec 2012, 21:36
raczej debilow zeby sie nie pozabijali....

ilosc ofiar smiertelnych wypadkow, jak i trwale niezdolnych do pracy w wyniku ich jest w polsce ogromna.
jako narod mam tendencje do samounicestwienia
jesli edukacja nie pomaga to niestety trzeba aspekt finansowy wyciagnac, niektorzy tylko to umieja uszanowac
bo zycia innych nie szanuja prezentujac taka lub inna jazde i nieprzestrzeganie przepisow

ja jestem za tym aby jak najwiecej kamer postawic na skrzyzowaniach, tych ktore robia zdjecia tym ktorzy wjezdzaja na czerwonym i/lub blokuja skrzyzowanie
bo na codzien mam przyklady takiej bezmyslnosci. poki co nie ma konsekwencji tych czynow, mimo wprowadzenia w nowym taryfikatorze 2pkt karnych za to.
jesli nie ma tych kamer to jedyna opcja to wyjsc z samochodu i bejsbolem ukarac samodzielnie tlukac reflektory chyba :)
Zgadzam się. Jako poparcie tego zdania dokładam taki filmik.

Najgłupsi kierowcy na A2
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Lipiec 2012, 21:36
raczej debilow zeby sie nie pozabijali....

ilosc ofiar smiertelnych wypadkow, jak i trwale niezdolnych do pracy w wyniku ich jest w polsce ogromna.
jako narod mam tendencje do samounicestwienia
jesli edukacja nie pomaga to niestety trzeba aspekt finansowy wyciagnac, niektorzy tylko to umieja uszanowac
bo zycia innych nie szanuja prezentujac taka lub inna jazde i nieprzestrzeganie przepisow

ja jestem za tym aby jak najwiecej kamer postawic na skrzyzowaniach, tych ktore robia zdjecia tym ktorzy wjezdzaja na czerwonym i/lub blokuja skrzyzowanie
bo na codzien mam przyklady takiej bezmyslnosci. poki co nie ma konsekwencji tych czynow, mimo wprowadzenia w nowym taryfikatorze 2pkt karnych za to.
jesli nie ma tych kamer to jedyna opcja to wyjsc z samochodu i bejsbolem ukarac samodzielnie tlukac reflektory chyba :)
Zobacz jaki % wypadków dzieje się na autostradach, a jaki na zwykłych drogach. To nie my, jako naród, ale nasz rząd, przez fundowanie nam dziurawych dróg, dąży do naszej zagłady.
I nie karanie, a zapewnienie dróg całych, bez dziur, dobrej jakości, ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi i przejściami nad/pod drogą wystarczy.
Ale po co robić drogi, lepiej postawić fotoradar. Niedługo będzie - po co leczyć, lepiej karać za zachorowanie.

PoznanskaPyra

Cytat: Martin Fox w 14 Lipiec 2012, 12:10
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 13 Lipiec 2012, 21:36
raczej debilow zeby sie nie pozabijali....

ilosc ofiar smiertelnych wypadkow, jak i trwale niezdolnych do pracy w wyniku ich jest w polsce ogromna.
jako narod mam tendencje do samounicestwienia
jesli edukacja nie pomaga to niestety trzeba aspekt finansowy wyciagnac, niektorzy tylko to umieja uszanowac
bo zycia innych nie szanuja prezentujac taka lub inna jazde i nieprzestrzeganie przepisow

ja jestem za tym aby jak najwiecej kamer postawic na skrzyzowaniach, tych ktore robia zdjecia tym ktorzy wjezdzaja na czerwonym i/lub blokuja skrzyzowanie
bo na codzien mam przyklady takiej bezmyslnosci. poki co nie ma konsekwencji tych czynow, mimo wprowadzenia w nowym taryfikatorze 2pkt karnych za to.
jesli nie ma tych kamer to jedyna opcja to wyjsc z samochodu i bejsbolem ukarac samodzielnie tlukac reflektory chyba :)
Zobacz jaki % wypadków dzieje się na autostradach, a jaki na zwykłych drogach. To nie my, jako naród, ale nasz rząd, przez fundowanie nam dziurawych dróg, dąży do naszej zagłady.
I nie karanie, a zapewnienie dróg całych, bez dziur, dobrej jakości, ze skrzyżowaniami bezkolizyjnymi i przejściami nad/pod drogą wystarczy.
Ale po co robić drogi, lepiej postawić fotoradar. Niedługo będzie - po co leczyć, lepiej karać za zachorowanie.
Drogi są jakie są. Trzeba dostosować się do panujących warunków, a nie zapier%%%$#$ boczną drogą 140km/h
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Martin Fox

Cytat: PoznanskaPyra w 14 Lipiec 2012, 13:11
Drogi są jakie są. Trzeba dostosować się do panujących warunków, a nie zapier%%%$#$ boczną drogą 140km/h
True
Tylko co zrobić, jak jedziesz z gór nad morze i masz spędzić w trasie 18h jadąc zgodnie z przepisami, bo autostrada miała być w 2007 a nadal jej nie ma? :)

Ufol

Dlaczego żadna z naszych sław dziennikarskich, takich jak Bogdan Rymanowski czy Jarosław Kuźniar, nie chce głębiej zajrzeć w zagadnienie akcyzy. Co dzieje się z podatkami płaconymi w cenie paliwa. Teoretycznie mają finansować budowę dróg, praktycznie tak się nie dzieje, na co te pieniądze są wciąż wydawane? Idziemy prosto w kierunku państwa policyjnego, które nic nie potrafi, oprócz gnębienia uczciwych obywateli. Zwolennikom ciągłych kontroli i drakońskich ograniczeń prędkości proponuję mały eksperyment myślowy. Skoro prędkość zabija, to należy ją ograniczyć jeszcze mocniej, do dziesięciu kilometrów na godzinę. Na pewno ilość kolizji spadnie. A może by tak zakazać jazdy samochodami osobowymi, autobusami niech motłoch jeździ i nie rozbija się po drogach swoimi autami. Oto proste rozwiązanie problemu wypadków.

krzyszp

Odnośnie "cen" mandatów - tę drogę już przechodziliśmy...
Kilka lat temu podniesiono wszystkie cenniki jakoś z 10x. Ilość mandatów wcale nie spadła, a to oznacza, że nie tędy droga...
Generalnie stan dróg i stan pojazdów jest największą moim zdaniem przyczyną wypadków. Niestety, średni wiek auta w Polsce jest dużo większy niż w reszcie europy, a dodatkowo "załatwiane" przeglądy oznaczają, że masę "trupów" jeździ po nędznych drogach.

Aha, i chyba jeszcze inna ważna sprawa - edukacja. Za mało kasy w kraju idzie na uświadomienie kierowcom (ale też pieszym), że powodując wypadek, narażamy przede wszystkim innych, nie tylko siebie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

bo ogólnie ludziska mają za mało wyobraźni....