Dyski twarde wciąz drogie - zmowa cenowa?

Zaczęty przez Troll81, 05 Sierpień 2012, 11:35

Troll81

http://www.forbes.pl/styl-zycia/artykul/techno/twarde-dyski-wciaz-drogie--producenci-zarabiaja-rekordowo,29246,1

a ja pamiętam ja 2 TB za 300 zł kupowałem

PoznanskaPyra

Z tego co wiem, hurtownie podpisują stałe umowy z producentami, jak umowy się skończą po roku, to ceny też spadną.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Troll81

jakoś nie było problemu z podwyżką cen w trybie pilnym jak łupneły fabryki..... z tygodnia na tydzień ceny poszły o 150% do góry....

AL

Cytat: Troll81 w 05 Sierpień 2012, 12:46
jakoś nie było problemu z podwyżką cen w trybie pilnym jak łupneły fabryki..... z tygodnia na tydzień ceny poszły o 150% do góry....
W tą stronę zawsze szybko idzie. Gorzej w drugą. To samo jest na stacjach paliw.

Troll81

no to umowa albo jest stała albo nie.

AL


PoznanskaPyra

Trollu, ceny poszły w górę, nie przez WD, a przez hurtownie. Sprzedaż dysków była na bardzo wysokim poziomie, ale WD nie było wstanie nadążyć z unieruchomionymi fabrykami. Z racji małej produkcji zaczęło dysków brakować i cena poszybowała w górę. Potem nowa umowa na dużo wyższych cenach, żeby fabryki nadrobiły straty finansowe.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

Czy w perspektywie 6 miesięcy (do końca roku) ceny dysków spadną o 30% ?

EDU Enthusiast

u nas juz mozna dostac 2TB dyski za niecale $100 i najtaniej jak widzialem 3TB za $140 na promocjach.

Szopler

No to fajnie macie... Tylko spróbuj kupić coś w stanach to ci dowalą cło, vat i SETH wie co jeszcze ;)