Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Pomóżmy otworzyć muzeum Tesli

Zaczęty przez Tobas, 16 Sierpień 2012, 09:55

Tobas

Ciekawy blog na ten temat:

http://theoatmeal.com/blog/tesla_museum

d_worms

Ciekawe czy uda im sie dozbierac 2 polowe...

Kryniek

No to trzymam za nich kciuki.

Tesla ciekawy naukowiec, ale bardzo niedoceniany (nielubiany?) przez kolegów i w ogóle. Ciekawe dlaczego?  ;)

EDU Enthusiast

Ja tez jestem bardzo niedoceniany(nielubiany) przez kolegow i w ogole. Ciekawe dlaczego  %)

Kryniek

Cytat: EDU Enthusiast w 16 Sierpień 2012, 16:10
Ja tez jestem bardzo niedoceniany(nielubiany) przez kolegow i w ogole. Ciekawe dlaczego  %)

Chodziło mi o kolegów - naukowców jakbyś nie zrozumiał :]

Ufol

Miał zupełnie odmienne poglądy na wiele zagadnień np. przesyłania energii elektrycznej, fal radiowych, budowy silników spalinowych etc. Nie był lubiany, wręcz został znienawidzony, ponieważ naukowy establiszment takich ludzi nie znosi. Nie twierdzę, iż Tesla miał we wszystkim słuszność. Irytował kolegów po fachu, z innego powodu, mianowicie, zmuszał ich do myślenia. Nie zgadzał się na obowiązujące dogmaty a to, jak wiadomo, jest niedopuszczalne. Genialny umysł i przedziwny człowiek. O specyfice geniuszy pisałem już przy okazji Jana Pająka, w wątku książkowym, więc nie będę się tu powtarzał. Szkoda, że do wynalazków Tesli się nie wraca, tj. nie są one analizowane w sposób racjonalny. Sądzę, jestem przekonany, że niektóre z nich by zadziałały i znacznie zmieniły naszą technikę.

EDU Enthusiast

a przypadkiem nie uzywa sie ich wszystkich w naszych tech? dzis.  :book:

Ufol

Wszystkich? Oczywiście, że nie. Tesla wywarł ogromny wpływ na rozwój elektryfikacji, chociażby używanie prądu zmiennego, lecz jego pomysły szły znacznie dalej i w zupełnie innym kierunku, niż obecna cywilizacja. Ten temat o ewolucji techniki nie traktuje, więc nie będę podawał analogii. Proponuję utworzenie wątku pt. ewolucja techniki, chętnie podyskutuję, np. o drogach rozwoju, które zostały zamknięte i zmienione przez przypadek, kaprysy historii.

EDU Enthusiast

#8
akurat jesli chodzilo ci o czerpanie energi z ziemi samej i broadcastowanie go poprzez radio to sie to wykozystuje w sieciach komorkowch. Nie robia tego zazwyczaj ale przy specjlanych okolicznosciach zasilaja/laduja twoj telefon z fal radiowych.

niestety prawda ze duzo panstw zabrania na takie rzeczy, ale sa mozliwe, technicy dobrze wiedza ze jest to mozliwe. Mozna zasilic cala planete z energi wydawanej przez jadro naszej planety a jak sie nie chce krasc pol magnetycznych mozna ukrasc od innych planet / slonca. Slonce to piekny generator energi - nie slonecznej zle podejscie akurat - lecz fal radiowych ktore slonce wydaje. Mozna zrobic tak samo fuzje nuke i to generuje znakomite ilosci a cos takiego mozna nawet w domu zrobic jesli sie wie jak... i nie wybucha jak bomba atomowa.

Ania

Cytat: EDU Enthusiast w 17 Sierpień 2012, 15:44
Mozna zrobic tak samo fuzje nuke i to generuje znakomite ilosci a cos takiego mozna nawet w domu zrobic jesli sie wie jak... i nie wybucha jak bomba atomowa.

Dawaj przepis i składniki. Robimy.

I w tym momencie FBI itd. juz o nas wie :)

EDU Enthusiast

jak chcesz wziac jakas darmowa forme pradu to zalecam podpiac sie pod kabel telefoniczny  :ph34r: nawet jesli nie masz telefonu domowego wykupionego iles voltow tam jest.

Reszta to fizyka, chemia i telekomunikacja.


ps. oczywiscie ze nie mozna wiecej mocy przesylac sa duze prawa ;D by nie mozna bylo. + niektozy mowia ze to spowoduje raka.
Urzadzenia niektore sa specjalnie limitowane by nie mogly, ale sie da.

Tobas

Trzasnęli milion!

http://theoatmeal.com/blog/tesla_museum_1m

Troll81