Konto bankowe - jak założyć zdalnie w PL

Zaczęty przez krzyszp, 11 Wrzesień 2012, 16:46

krzyszp

Wyszło, że potrzebuję zwykłego konta osobistego w kraju, a z oczywistych względów nie mogę jechać tylko po to, żeby papiery podpisywać.
Dodatkowym problemem jest, że nie mam meldunku w kraju (ale o tym sza... ;)).

Pytanie - jaki bank umożliwi mi założenie konta (nawet bez karty), bez konieczności stawienia się osobistego czy ręcznego podpisywania dokumentów? mBank tego nie umożliwia, tzn teoretycznie tak, pod warunkiem dokonania przelewu z innego polskiego konta...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

a to nie możesz dokonać przelewu z czyjegoś polskiego konta? rodzinka czy ktoś? pewnie ktoś z B@P w razie czego pomoże  :)

Szopler

Nie może, a ten ktoś dodatkowo się będzie skarbówce tłumaczył skąd kasa... :no:

Tomasz R. Gwiazda

a przypadkiem BOS nie oferuje czegos takiego jak potwierdzenie rachunku przelewem za minimalna ilosc gr ??

krzyszp

Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 11 Wrzesień 2012, 17:35
a przypadkiem BOS nie oferuje czegos takiego jak potwierdzenie rachunku przelewem za minimalna ilosc gr ??
Tak, ale ten przelew musi być z mojego konta w... kraju :)
Tak samo mBank i tak samo dla mnie nieprzydatne...

Nie mogę korzystać z czyjegoś konta, bo będzie to klka/kilkanaście (albo i więcej) przelewów w miesiącu.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

gregre

Eurobank ?

"przez internet
1. złóż wniosek o założenie konta online na stronie internetowej eurobanku
2. eurobank przygotuje niezbędne dokumenty i prześle je do Ciebie za pośrednictwem kuriera; zapoznaj się z dokumentami w obecności kuriera i podpisz je we wskazanych 
    miejscach; przekaż kurierowi kserokopię Twojego dokumentu tożsamości
3. konto będzie do dyspozycji po otrzymaniu przez eurobank podpisanych przez Ciebie dokumentów; kartę do konta otrzymasz pocztą w przeciągu 2 tygodni
4. do konta możesz wybrać jedno z dwóch dostępnych zabezpieczeń – tokenGSM na komórkę lub token sprzętowy "

Tomasz R. Gwiazda

tak to kazdy bank ma...

tyle ze to nie jest dowolny kurier.. bo on czeka na podpisanie tych dokumentow
wiec raczej nie przyjedzie do UK zeby Krzysztof mogl podpisac je :D

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

ksysju

Hi

Alior Sync, bez kurierów. 
Potwierdzasz przelewem z innego konta, na Twoje nazwisko
Umowę wysyłają pocztą


ksysju

Troll81

eee. DeutcheBank? Wysyłają umowę kurierem.

Szopler


migawron




Martin Fox


Ania

Przelewy będą na tym rachunku przychodzące czy wychodzące ?

krzyszp

Cytat: Ania w 12 Wrzesień 2012, 13:11
Przelewy będą na tym rachunku przychodzące czy wychodzące ?
Oba, ale więcej (prawdopodobnie) będzie wychodzących (zakupy towarów).
Oczywiście, konto będę "zasilał" z UK (używając kantorów internetowych).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Jeśli to będą zakupy i możesz robić to kartą to najlepiej będzie Ci kupić kartę pre-paid w Polsce (są newet virtualne).
Będziesz zasilać go z własnego konta w UK a płacić będziesz jak zwykła kartą ...

To takie lekko okrojone konto będziesz miał.

krzyszp

Cytat: Ania w 12 Wrzesień 2012, 15:14
Jeśli to będą zakupy i możesz robić to kartą to najlepiej będzie Ci kupić kartę pre-paid w Polsce (są newet virtualne).
Będziesz zasilać go z własnego konta w UK a płacić będziesz jak zwykła kartą ...

To takie lekko okrojone konto będziesz miał.
Niestety, nie tylko.
Koniecznie potrzebuję pełnego konta - nawet myślałem o założeniu konta firmowego, ale w przypadku konta firmowego sprawa jest w ogóle nie do przejścia.
Zresztą, zakupy kartą to ja mogę robić i angielską, ale tego nie chcę, a w niektórych wypadkach nawet nie mogę - koniecznie płatność musi iść jako przelew...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka