Hipotez ABC prawdopodobnie udowodniona

Zaczęty przez anomax, 13 Wrzesień 2012, 07:59


Bezprym

Ojej, czyli te wszystkie obliczenia w ABC@Home były na darmo...
Japończyk ubiegł Holendrów :)

Tobas

No nie do końca na darmo..

To tak jakby powiedzieć, że 100% próbek w SETI było liczone na darmo, bo żadna z nich nie trafiła na pozaziemską cywilizację.

anomax

Mi się wydaje, że obliczenia z ABC@home mogą być przydatne przy sprawdzaniu prawdziwości dowodu.

Bezprym

Cytat: anomax w 13 Wrzesień 2012, 12:54
Mi się wydaje, że obliczenia z ABC@home mogą być przydatne przy sprawdzaniu prawdziwości dowodu.

Nie sądzę... ABC@Home stosuje (o ile dobrze zrozumiałem) metodę siłową, przeszukując olbrzymią przestrzeń możliwych rozwiązań, a Japończyk użył jakiejś wyrafinowanej, nowatorskiej metody. To inne podejścia. Metoda Japończyka nie musi dać się przenieść do przetwarzania rozproszonego...

Cytat
To tak jakby powiedzieć, że 100% próbek w SETI było liczone na darmo, bo żadna z nich nie trafiła na pozaziemską cywilizację.
Tu też się nie zgodzę - wynikiem SETI jest wiedza negatywna - wiadomo, że w przetworzonej części Kosmosu brak jest sygnałów radiowych, których poszukiwano.
Wyniki ABC mogłyby być przydatne chyba tylko do przedstawienia całego dowodu ABC. Ale pytanie, czy będą kontynuować projekt, jeśli byliby ubiegnięci. Na forum można przeczytać, że przez kilka lat działania projektu przetworzono tylko kilka procent całości...

Ale żeby nie było, że jestem malkontentem:
1. Na razie nikt nie zweryfikował dowodu Japończyka - a przykład z przekroczeniem prędkości światła w CERN pokazuje, że tęgie głowy też mogą się mylić :)
2. Nawet jeśli ABC@Home nie zdążył ze swoim dowodem, to i tak fajnie, że zaryzykowali - wiadomo, że nie każdy projekt musi skończyć się sukcesem, a im więcej będzie podjętych prób, tym więcej szans na powodzenie przynajmniej części z nich

anomax

Cytat: Bezprym w 13 Wrzesień 2012, 13:16
1. Na razie nikt nie zweryfikował dowodu Japończyka - a przykład z przekroczeniem prędkości światła w CERN pokazuje, że tęgie głowy też mogą się mylić :)
Dlatego zaznaczyłem w tytule, że "prawdopodobnie"

Cytat: Bezprym w 13 Wrzesień 2012, 13:16
2. Nawet jeśli ABC@Home nie zdążył ze swoim dowodem, to i tak fajnie, że zaryzykowali - wiadomo, że nie każdy projekt musi skończyć się sukcesem, a im więcej będzie podjętych prób, tym więcej szans na powodzenie przynajmniej części z nich
Zgadzam się. Ja nie żałuję żadnej próbki którą przeliczyłem w tym projekcie:)

Troll81

Ciekawe czy ten dowód jest poprawny.