Chmurka IBM - bezpłatne testy

Zaczęty przez Martin Fox, 18 Wrzesień 2012, 20:09

Martin Fox

http://www-935.ibm.com/services/pl/pl/cloud-enterprise/tab-freepromotion.html
Może kogoś zainteresuje?  XD

Szopler

Ilość danych jakich oni wymagają jest CHORA! :bad:

Tobas

Mało tego, twierdzą że jestem już u nich zarejestrowany (mój mail), a ja nic o tym nie wiem..

Cyfron

zarejestrowałem się tam - powie mi ktoś, jak się do tej chmury dostać?
Trzeba czekać na jakiś link aktywacyjny czy coś?

Cyfron

Dobra - mam tam konto, tylko nie wiem co zrobić, żeby tam serwer sobie postawić (znaczy wiem, ale nie wiem co wybrać) i liczyć na tym BOINC... ktoś pomoże ?

Ania

Dane jakiej firmy trzeba tam wpisać ?

Tobas


Cyfron

Poradziłem sobie stawiając windowsy i logując się za pomocą zdalnego pulpitu :D

Ania


Cyfron

to na znajomego
można mieć 100 hostów po 4 jajka każdy - zobaczymy, jak będzie wydajność  :attack:

SzaMoT🍀

Jak długo czekałeś na pełną aktywację konta? Czy umowę trzeba podpisać z nimi?
Czekamy na relacje co do wydajności.

patyczak

Cytat: momi76 w 29 Wrzesień 2012, 11:07
Jak długo czekałeś na pełną aktywację konta?
No właśnie, ja czekam ponad tydzień i na razie cisza.
Skeczu z papugą nie będzie



Cyfron

na drugi dzień po aktywacji był telefon.
Konto aktywowali coś po tygodniu (mail przyszedł)

Martin Fox

Ja tam nie wiem, ja tylko podrzuciłem linka, ale sam się tam nie rejestruję :P

Cyfron

Właśnie dostałem telefon z IBMa w sprawie 49 maszyn w wersji Silver obciążonych na maksa - czy aby na pewno używam ich zgodnie z regulaminem  %)
Podobno są zaskoczeni takim użyciem i się trochę przestraszyli, czy nie robię tam jakiś wałków :) (no i nie dziwie się im  :p_arr: )
I teraz nie wiem, czy to, że nie mogę założyć więcej maszyn (limit to 100) to jest to, że znalazłem bug'a czy jest to efekt tego, że mi kureczek przykręcili  :dunno:

Troll81

a ciśnij spokojnie :D w regulaminie pisali ze BOINCa nie mozesz przetwarzać??

Cyfron

no właśnie nie było :D
Ale i tak nie mogę zakładać nowych. Tamte maszyny ciągle pracują  %)

Cyfron

oo - własnie dostałem maila, że proszą mnie o zredukowanie ilości maszyn, ponieważ mają prawo odstąpienia od darmowego testowania przy tak dużych instancjach... Jak wrócę do domu, to postaram się to sprawdzić, czy aby na pewno tak jest...

Teech

lepiej jak se troszke popracują niż zardzewieć mają  :whip: :attack: XD

d_worms

Za pare dni bedzie zmiana w regulaminie ze oferta nie dotycz czlonkow zespolu BOINC@Poland  %)

Ania

To stworzymy chwilowo dodatkowy zespół .... córkę :)

Kryniek

Trzeba było napisać im, że liczysz na tych serwerach WCG to pewnie daliby Ci spokój XD

Cyfron

wspominałem coś o Boinc.
Dziś był drugi telefon - podobno przoduje w światowym rankingu użycia tych kompów w celach testowych. Muszę zmniejszyć ilość maszyn...  %)

lolek

Powinieneś dostać nagrodę za to  :D

Troll81


Ania

Ale co im szkodzi ?
Powiedz że stworzysz dla nich użytkownika w ramach naszego zespołu i będą mieli pośrednią reklamę wydajności maszyn  (przełaczysz maszyny na liczenie im punktów) przynajmniej w części :)

Cyfron

pewnie im na tym nie zależy. Jakby chcieli to sami by wygrzewali maszyny boinciem :)

Martin Fox

wygrzewaja :P kazda maszyna pracownika ma zainstalowanego klienta liczacego wcg na konto firmy :)
a ty robisz im konkurencje korzystajac z ich sprzetu :P

Ania

skąd wiesz że wygrzewają ?

Ci konkretnie ludzie mogą nie wiedzieć o BOINC .....  jeśli nie byłoby to sporo zachodu ....


Martin Fox

Nie musza wiedziec - pracujac w ibm dostajesz komputer (stacjonarny lub laptopa) do pracy z zainstalowanym systemem. A jedna z aplikacji jest World Community Grid BOINC Manager przyłaczony do projektu WCG z konta IBM. Więc to czy uzytkownik wie cos o boinc jest nieistotne, liczy i tak :)

Ania

Polączyłam 2 myśli w jedną wypowiedź.

"skąd wiesz"  - to było do Ciebie .... skad to wiesz ? :)

A że nie wiedzą to chodziło mi o tych ludzi co opiekują się tą chmurą i jak się od Cyfrona dowiedzą to może sami się przyłaczą ... i punktu zespołowe wzrosną.

Martin Fox

1. wiem bo sam pracuję w IBM
2. zapomnij - to jest testowa chmurka, zadaniem zespołu nad nią pracującą jest ją przetestować, a nie używać do prywatnych celów, chyba że ktoś chce z dyscyplinarką wylecieć (tak zresztą jest w większości firm, że sprzęt firmowy nie może być wykorzystywany do prywatnych celów)

krzyszp

Cytat: Cyfron w 04 Październik 2012, 11:54
wspominałem coś o Boinc.
Dziś był drugi telefon - podobno przoduje w światowym rankingu użycia tych kompów w celach testowych. Muszę zmniejszyć ilość maszyn...  %)
Czyli kolejna reklamowa bzdura "masz sto maszyn, rób jakie chcesz testy bylebyś ich nie obciążał"...
To po cholerę tyle dają? Żeby ładnie w prasie wyglądało....  >:(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

podobno 100 maszyn można otworzyć podczas normalnego użytkowania, a nie podczas testów...
Też im zwróciłem na to uwagę...

Martin Fox


Ania

Cytat: Cyfron w 05 Październik 2012, 09:10
podobno 100 maszyn można otworzyć podczas normalnego użytkowania, a nie podczas testów...
Też im zwróciłem na to uwagę...

Podaj proszę linka do swoich statystyk ... popatrzymy jak Ci to punktuje :)

Troll81

http://boincstats.com/en/charts/-1/user/gainPerDay/2969/chart.png

use boincstats luke :D

Ania

Nie widzę żadnej CHMURY OBLICZENIOWEJ IBM .... wszystko inne masz teraz wyłaczone ?

krzyszp

Cytat: Ania w 05 Październik 2012, 11:47
Nie widzę żadnej CHMURY OBLICZENIOWEJ IBM .... wszystko inne masz teraz wyłaczone ?
Bo tam wirtualki stoją, pewnie na jakimś linuksie :)

Edit:9    
IntelQEMU Virtual CPU version (cpu64-rhel6) - Windows Server 2008 "R2"

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Cyfron

Na maszynkach liczę tylko WCG, WUProp i FreeHAL. Linki do statystyk:

http://boincstats.com/en/stats/98/user/detail/1864/charts

http://boincstats.com/en/stats/15/user/detail/691933/charts

http://boincstats.com/en/stats/78/user/detail/15444/charts

To co Troll wkleił powyżej, to statystyki sumaryczne. Porównując wpływ 50 komputerów 4-ro rdzeniowych na ogólną ilość punktów, to tego w ogóle nie widać. Widać dopiero wpływ w poszczególnych projektach. Nadmienię tylko, że nie mam wielu kart graficznych - chyba 2 karty 4850 i już tak potrafią one zaciemnić wpływ obliczeń na CPU...