Witam. O co w tym wszystkim chodzi?

Zaczęty przez Jerzykowski, 25 Wrzesień 2012, 17:14

Jerzykowski

Witam.Od kilku miesięcy mam ten program który sobie coś tam liczy. Może mi ktoś wytłumaczyć o co dokładnie chodzi, czytałem wiele tematów ale i tak za wiele z tego nie rozumiem. Podaje zrzut mojego ekranu z tego programu.

lolek

Witaj kamracie  :parrrty:
Liczysz dla projektu SETi@Home, tym samym do Twojego komputera są przesyłane "niewielkie" porcje danych w których algorytm (aplikacja projektu) poszukują sygnałów które mogę być generowane sztucznie i pochodzić od obcej cywilizacji. dane te są zbierane przez teleskop Aracaibo i pochodzą różnych zakątków wszechświata . W ten sposób szukasz ufoludków.

Możesz łatwo przyłączyć się do innych projektów z dziedziny astrofizyki, biochemi czy matematyki.

Jerzykowski

A skąd mam wiedzieć że coś znalazło? Co znaczy total credit i average credit które pojawia się na wygaszaczu? Czy zawsze trzeba przy pisaniu wiadomości wpisywać litery z obrazka?

PoznanskaPyra

Jeżeli odkryjesz jakiś szum, to afera będzie na całym świecie. Jeżeli chcesz coś częściej znajdować to polecam primegrid i pod projekt pps llr. Szuka on liczb pierwszych, których znalezienie jest znacznie łatwiejsze. Drugim projektem gdzie widać wyniki to POGS. Tam przetwarzasz obrazy, a raczej zdjęcia innych galaktyk i widać postępy prac nad tymi zdjęciami.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Jerzykowski

No dobra, rozumiem. A co w przypadku awarii twardego dysku komputera? Czy wszystko co komputer liczy ulegnie utraceniu i trzeba zaczynać wszystko od nowa, czy można zrobić jakąś kopie zapasową? Czy dane które liczy komputer są jeszcze liczone przez jakiś inny?

PoznanskaPyra

Próbka po przeliczeniu jest odsyłana do serwera. Ty jako host ich nie przechowujesz.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

krzyszp

Cytat: Jerzykowski w 25 Wrzesień 2012, 17:44Czy zawsze trzeba przy pisaniu wiadomości wpisywać litery z obrazka?
Nie, tylko przy pierwszych kilku wiadomościach.
Musieliśmy tak ustawić, gdyż ze względu na bardzo wysoką pozycję naszego forum w Google przeżyliśmy potężne ataki botów spamerskich. Niestety, nie dało się inaczej ich opanować...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Cytat: PoznanskaPyra w 25 Wrzesień 2012, 18:00
Jeżeli odkryjesz jakiś szum, to afera będzie na całym świecie. Jeżeli chcesz coś częściej znajdować to polecam primegrid i pod projekt pps llr. Szuka on liczb pierwszych, których znalezienie jest znacznie łatwiejsze. Drugim projektem gdzie widać wyniki to POGS. Tam przetwarzasz obrazy, a raczej zdjęcia innych galaktyk i widać postępy prac nad tymi zdjęciami.

Może jekiś link do przykładowych zdjęć ?

PoznanskaPyra

Każdy po przeliczeniu kilku próbek taki link otrzymuje na swoim koncie.
WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Ania

To możesz podesłać własny link. Na razie nie chcę się tam podłaczyć ...

AL

Aniu mam nadzieje, że zadziała ci mój - link.

A tu link do pozostałych.

Ania


Troll81

Witamy na forum. Może założysz własną wizytówkę i dołączysz do rankingu województw??

Jerzykowski

Od trzech tygodni mój komputer przetwarza dane w POGS ale nie otrzymałem jeszcze żadnego linka do widoku przetworzonej galaktyki. I jak mozna zobaczyć na biężąco przetwarzany obraz?

Argento

Cytat: Jerzykowski w 25 Czerwiec 2013, 14:23
Od trzech tygodni mój komputer przetwarza dane w POGS ale nie otrzymałem jeszcze żadnego linka do widoku przetworzonej galaktyki.

Zaloguj się na swoje konto. Przejdź do strony głównej projektu i wybierz link
CytatImages you have processed
Zostaniesz przeniesiony do podstrony ze poprawnie zwalidowanymi wynikami obliczeń.

CytatI jak mozna zobaczyć na biężąco przetwarzany obraz?

Nie ma takiej możliwości.


--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento

Jerzykowski

Aha. Odnalazłem takie coś jak na linkach. co oznaczają poszczególne literki przy obrazach?

Argento



--
Pozdrawiam
Z poważaniem
Argento