Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Pytanie o sklep internetowy ?

Zaczęty przez Krzysiak, 09 Październik 2012, 18:45

Krzysiak

Witam
Czy lepiej założyć na swoim serwerze sklep + zakup oprogramowanie
czy lepiej skorzystać z gotowych propozycji takich jak np: http://www.istore.pl/
a może wybrać inną platformę

Miał ktoś z tym styczność ?
Pozdrawiam


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Najlepiej na swoim serwerze + darmowy sklep + płatne "dogranie" do Twoich potrzeb.
Nie pchaj się w żadne Istore itp - będziesz chciał się przenieść gdzie indziej i pojawi się problem eksportu danych...

Polecam dwa rozwiązania:
Magento (jeśli będziesz miał skądś porządny support) lub
TomatoCart - imho jest świetny.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ja polecam sote.pl
od razu wiele opcji integracji z systemami platniczymi czy platformami aukcyjnymi


Krzysiak

A czy jest możliwość lub gotowy szablon żeby działał jak sklep ale nie do końca
To znaczy

By funkcjonalny jak sklep z prezentacji produktów lecz bez możliwość kupna i wszystkiego co jest z nim związane
Nie wiem czy rozumiecie o co mi chodzi

Tylko taka strona internetowa bez funkcji sklepu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Większość sklepów ma taką możliwość (wyświetlanie katalogu produktów), w tym oba wymienione przeze mnie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

#5
Problem rozwiązałem przez przypadek


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Troll81


Krzysiak

Ma pytanko czy każda baza danych na serwerze może mieć inne hasło ?
Czy dla wszystkich jest będzie takie samo ?


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Rysiu

Możesz zrobić jak zechcesz.

xelexin

Hasło zależy od użytkownika.

U mnie jest że każda baza ma innego użytkownika (czyt. też ma inne hasło)
 


Krzysiak

Bo czegoś nie mogę zrozumieć
Założyłem sobie sklep -z naciskiem na prezentacje mojej produkcji http://www.torspo.pl/

I dodatkowo chciał bym dobrej kumpeli założyć bloga na WordPress - jakieś miejsce jej tam przydzielić
http://www.zaczac-zarabiac.pl/instalacja-wordpress-krok-po-kroku/
Czytam ten poradnik 4 punkt

i tak bazę mogę założyć jedynie z panelu serwera na którym mam sklep w tym wypadku http://www.lh.pl/ (najtańsza opcja) nie z panelu "phpMyAdmin" tam mam zablokowaną możliwość zakładania baz danych
Utwórz nową bazę danych Brak uprawnień
Czy jest to jakaś blokada narzucona blokada serwera ?

Widać tam bazę danych które założyłem z panelu obsługi serwera lh.pl

Mam nadzieje że da się zrozumieć moje pytanie


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Prawdopodobnie w hostingu masz prawo do jednej bazy tylko, możesz próbować dać tę samą bazę na obydwie sprawy, ale to proteza...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

A co daje mi możliwość założenia nowego konta FTP ?
Mam już jedno główne ale mogę dodać nowe


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp

Właśnie zajrzałem na ten hosting.
1. Możesz koleżance założyć drugą bazę z panelu administracyjnego (nie z PHPMyAdmin).
2. Załóż jej subdomenę i konto ftp do tego (inne niż Ty masz).
3. Nie ufaj temu hostingowi - jest za tani.
4. Uważaj na limit transferu, 500GB na rok to wcale nie tak dużo (jak koleżanka zacznie świrować z danymi np).
5. Opcja ostateczna - powierz komuś zrobienie tego ;)
6. Za rok będziesz miał 2x drożej, weź to pod uwagę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Krzysiak

3. Ilośc prodóktów w moim sklepie jest 99% wstawiona - kopia bezpieczeństwa zrobiona  - to co tam widać produkujemy sami w 90%
4. Sam tekst pisany - obstrukcja obrazkowa to na pewno FB
5. Taktuje to hobbystycznie rozwojowo
6. Brałem to pod uwagę dla zdobywania wiedzy doszedłem do wniosku że niema co szaleć

Ale dzięki za zainteresowanie  :p_arr:


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

EDU Enthusiast

aha by dodac mozesz zrobic network/multisite pod wordpress - zaleznie od opcji mozesz potrzebowac wildcard a record.


- zalecam poszukac jakiegos cpanel reseller, tam do wszystkiego masz dostep i zazwyczaj bardzo dobre maja oferty.
Ale limity nieraz istnieja tzn jest mozliwosc zalozenia limitow - jednak sa bardzo tanie acc na cpanl.

Krzysiak

Witam
Mam pytanie czy wyświetla wam się
Moduł z FB
I reklama w nagłówku ?

W moim sklepie ?
www.torspo.pl


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

sknd

u mnie nie ma, ale jesli chodzi o reklamę to mógł ja zatrzymać privoxy

stiven

Reklamy brak, fejsbukowego moduły brak. Sprawdzane pod IE i Operą.

krzyszp

FB brak.
Przełączenie na angielski pozostawia pomieszanie pl i ang w kategoriach po lewej.
FF, Opera, IE.

O jaką reklamę chodzi? Tę za spawaczem, ciastkami i wiertarką?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Tak to wygląda pod IE. Nie ma co opisywać ...
[smg id=9883 type=preview align=center caption="Schowek01"]

Krzysiak

#22
Dzięki
Właśnie walczę problemem zawartości tych dwóch modułów i niema pojęcia dlaczego mogły przestać działać
Forum presty też nie ma pomysłu  :wth:

Edit
Problem z FB rozwiązany - czasami najprostsze pomysły przychodzą najtrudniej  ;D
Co do języka angielskiego brat tłumaczy z doskoku


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle: