Ciekawa stronka porównująca moc kart graficznych wg oprogramowania passmark

Zaczęty przez Troll81, 12 Październik 2012, 23:31

Troll81



Troll81

PassMark to program wykonujący skomplikowane obliczenia matematyczne. Dotychczas służył do testowania CPU :D więc chyba całkiem wymierne to porównanie...

sob

Nie zauważyłem by R7970 bądź GTX590 robiły więcej niż R6990 w Collatz, wszystko to należy uznać za względne w odniesieniu do zastosowania.

Troll81

jak już wspomniałem testowana jest "wydajność karty" a nie "wydajność karty w danym projekcie"

czy ferrari będzie szybsze od ciągnika na świeżo zaoranym polu?

sob

Stąd też moja względność w odniesieniu do zastosowania ;).

Troll81

pamiętaj ze kupując kartę z reguły myślisz o jej wydajności w kilku projektach które ona obsłuży.....

sob

Nie mam doświadczenia z różnymi projektami, mam jednak trochę różnych gratów i możliwość ich wykorzystania. Do czego Twoim zdaniem (na dziś) najlepiej można wykorzystać R6990, R7970, R6870, R5870, GTX590. Powiedzmy że mogę postawić 2-3 liczydła 24/7. Gdzie potrzebny jest mocny procek, a gdzie nie ma to znaczenia. Gdzie potrzeba RAM a gdzie nie. Chciałbym wspomóc drużynę B@P na tyle, ile będę w stanie ;).

krzyszp

Jak je zatrudnisz do POEM'a to muszą mieć wsparcie procków (trochę roboty jest z konfigiem do liczenia kilku próbek naraz na jednej karcie).
Postaw je do Distgren'a, to szybko zaczniesz masę punktów trzepać, procek ma mniejsze znaczenie...

W innych projektach się nie wypowiadam - nie mam doświadczenia.
R7970 powinien chyba spokojnie 1kk punktów na dzień robić w Distgren.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

andy101fah

Byłbym niezmiernie wdzięczny (również wielu innych) gdyby tak przejrzysty wykres został zrobiony na nasze potrzeby.
Wydajność karty graficznej w danym projekcie. Na pewno ktoś z forum potrafi "zassać" dane z projektu WUPROP i przejrzyście przedstawić je w postaci takich słupków.

Koledzy programiści liczę na Was.

Troll81

sobih masz potężny zapas kart. Wg mnie warto im postawić 5 liczydeł. Myślę że około miliona punktów dziennie mógłbyś spokojnie trzepać na takim parku maszynowym. jeśli jednak maja leżeć i się kurzyć to może odsprzedasz je kamratom? Ty będziesz miał kasę zamiast kurzących się kart a drużyna zyska punkty. Możesz też rozpatrzeć darowiznę na SKB@P na przykład :D

tito

Cytat: sobih w 13 Październik 2012, 13:09
Nie mam doświadczenia z różnymi projektami, mam jednak trochę różnych gratów i możliwość ich wykorzystania. Do czego Twoim zdaniem (na dziś) najlepiej można wykorzystać R6990, R7970, R6870, R5870, GTX590. Powiedzmy że mogę postawić 2-3 liczydła 24/7. Gdzie potrzebny jest mocny procek, a gdzie nie ma to znaczenia. Gdzie potrzeba RAM a gdzie nie. Chciałbym wspomóc drużynę B@P na tyle, ile będę w stanie ;).

Jeśli ci zależy tylko na pkt to proponowałbym bym 7970; 590 oraz 6990 pod distrrgena - procek jakikolwiek dwurdzeniowy wystarczy - ramu też niewiele. I masz ze 3 kk dziennie i ile nie więcej.
A jeśli bardziej zróżnicowanie to:
7970 do distrrgena
6990 do moowrapper
590 do primegrid
CPU i RAM mało istotne.
Zróżnicowanie jest, pkt też grubo powyżej 2kk dziennie.

Ania

Cytat: andy101fah w 13 Październik 2012, 13:14
Byłbym niezmiernie wdzięczny (również wielu innych) gdyby tak przejrzysty wykres został zrobiony na nasze potrzeby.
Wydajność karty graficznej w danym projekcie. Na pewno ktoś z forum potrafi "zassać" dane z projektu WUPROP i przejrzyście przedstawić je w postaci takich słupków.

Koledzy programiści liczę na Was.

Bardzo fajny pomysł.

Dodatkowo podsyłam użyteczne linki (mam nadzieje).
http://www.jaki-procesor.pl/

http://rankingkartgraficznych.pl/

I właśnie coś podobnego nam by się przydało w powiązaniu ceny, zużycia prądu, pkt w poszczególnych projetach

krzyszp

"Zassanie" danych z WuProp wcale nie jest takie proste - admin projektu musiałby dać dostęp do bazy danych...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

andy101fah

Moim zdaniem możliwe jest zrzucenie całej zawartości strony programem typu teleport lub podobnym do przeglądania zawartości offline.