Wydajność 7770

Zaczęty przez Ania, 15 Październik 2012, 13:12

Ania

Jeśli ktoś posiada taką kartę to proszę o informacje ile pkt zdobywa w poszczególnych projektach.

tito

http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/
Gdzieś pod koniec są wpisy.
Poszukaj sobie.

Szopler

http://www.boincatpoland.org/smf/liczenie-na-gpu/porownanie-rac-na-roznych-modelach-kart/msg201711/#msg201711

Ania

Prawie 1 mln w POEM !!!   ok 910k :)

a karty w cenie od 440 zł na Allegro.

Troll81

heh. jakbym miał te 440 :D

Ania

Cytat: Troll81 w 23 Październik 2012, 18:46
heh. jakbym miał te 440 :D

A jakie masz obecnie karty i ile na nich wyciągasz pkt

Troll81


Ania

Przez ile godzin na dobę katujesz ten sprzęt ?

Martin Fox

Znając Trolla to 24 :)

krzysztofo

chyba Cie Trollu za tydzień dogonie :)

Musze tylko poteścić WCG, bo coś mi w Boincu nie pokazuje punktów

syrian

Cytat: Ania w 23 Październik 2012, 18:44
Prawie 1 mln w POEM !!!   ok 910k :)

a karty w cenie od 440 zł na Allegro.

Nie zapomnij ze trzeba mieć odpowiedni procesor aby te 910k wycisnąć na tej karcie :)

Tobas

Jak takie 3x 7770 ma się do 1x 7970 ?
Co bardziej się opłaca pod względem stosunku prądu / pkt.

Zakładając że cena jest prawie taka sama, a miejsce w kompach jest.

Ania

Wydajnościowo to 3x7770 > 1,5x7970  (moim zdaniem)
cenowo to po równo.
pradowo  3x7770=2x7970   - tu najmniej danych.

Jak dla mnie warto. Dodatkowo dywersyfikacja zadań mozliwa i jak padnie karta to tylko jedna z 3 szt. W Lecie mozna ograniczyć zestaw do 2 szt aby się tak nie grzało.
Ale najlepiej byłoby to w realu porównać.
Tito pisał że mu ZESTAW z 7770 bierze 135W pradu.

syrian

7970 jest troszkę bardziej wydajna w pojedynczej precyzji niz 3 sztuki 7770,
a podwójnej precyzji znacznie lepiej wychodzi 7970

w którymś temacie byly podane próbki distr podane dla 7770 i 7970 - porównaj na ich

prądowo to wychodzi tak samo  :)

tito

Cytat: syrian w 24 Październik 2012, 15:08
7970 jest troszkę bardziej wydajna w pojedynczej precyzji niz 3 sztuki 7770,
a podwójnej precyzji znacznie lepiej wychodzi 7970

w którymś temacie byly podane próbki distr podane dla 7770 i 7970 - porównaj na ich

prądowo to wychodzi tak samo  :)
Przy 3 7770 POEM nie policzysz, bo nie ma takiego mocnego CPU, który by je wykarmił. Wtedy tylko distrrgen. A tu 7970 chyba lepiej wychodzi. Dodatkowo lepsze chłodzenie w obudowie, bo 3 karty to jednak słaba cyrkulacja.
2 "za" ciągle niższa cena oraz to co Ania napisała - gdyby co to jedna karta leci, a 2 ciągle mogą liczyć.

Tobas

Cytat: tito w 24 Październik 2012, 15:14
Cytat: syrian w 24 Październik 2012, 15:08
7970 jest troszkę bardziej wydajna w pojedynczej precyzji niz 3 sztuki 7770,
a podwójnej precyzji znacznie lepiej wychodzi 7970

w którymś temacie byly podane próbki distr podane dla 7770 i 7970 - porównaj na ich

prądowo to wychodzi tak samo  :)
Przy 3 7770 POEM nie policzysz, bo nie ma takiego mocnego CPU, który by je wykarmił. Wtedy tylko distrrgen. A tu 7970 chyba lepiej wychodzi. Dodatkowo lepsze chłodzenie w obudowie, bo 3 karty to jednak słaba cyrkulacja.
2 "za" ciągle niższa cena oraz to co Ania napisała - gdyby co to jedna karta leci, a 2 ciągle mogą liczyć.

Założyłem, że mogę je wsadzić do 2-3 kompów i tym samym przyoszczędzić jeszcze na zasilaczach ;)

syrian

W POEM dużo zalezy od procesora, więc powinieneś wziąć pod uwagę jakie procki siedzą w tych 2-3 kompach
chyba że juz jest konkretnie nastawiony na którys projekt to w tedy pod niego kupuj grafike :)

Mociumpel

Trochę nie w temacie ale "prawie" - 5750/512 MB liczy 5 próbek POEM ok. 80 min (PII 6x 3,6 GHz)

lukaszja

Dobra, pewnie m się zaraz oberwie ale potrzebuję pomocy:
1. Pojawiłą się u mnie 7770,
2. Mam Win XP SP3 i Linux Mint 12 x64 - na obu systemach nie widzi karty.
A. Win XP - GPUz nie pokazuje dostępności OpenCL więc to pewnie tego problem - da się w ogóle na XP zobaczyć kartę i odpalić POEM?
B. Linux Mint (Ubuntu x64) - też nie widzi karty - stery zainstalowane ze strony AMD (najnowsze) - "Not usable GPU found"
BM ver 6.12.33 (ten BM był u mnie od bodaj roku, działał i działa bez problemu - nie widzi karty mimo sterowników)
BM najnowszy (7.0.29?) - nie uruchamia się na - załączam zrzut ekranu.

PS Jak mi powiecie, że najlepiej to postawić Win 7 i mieć spokój, to się podłamię :(
[smg id=9710 type=full align=center caption="BOINC fail"]

tito

http://www.boincatpoland.org/smf/linux/unity-boinc/msg204860/#msg204860
Na XP nie policzysz, bo nie ma sterów z opencl.
Na linuxie niektórzy liczą - mi się nie udało. Tam trzeba doinstalować AMD SDK APP. Mi się nie udało i ciągle "no usable GPU found"
Win7 już zakupione. 1 - 2 dni i będę miał zainstalowane.
Robert z PNT też poleca Win7.

lukaszja

Cytat: tito w 24 Październik 2012, 16:52
http://www.boincatpoland.org/smf/linux/unity-boinc/msg204860/#msg204860
Na XP nie policzysz, bo nie ma sterów z opencl.
Na linuxie niektórzy liczą - mi się nie udało. Tam trzeba doinstalować AMD SDK APP. Mi się nie udało i ciągle "no usable GPU found"
Win7 już zakupione. 1 - 2 dni i będę miał zainstalowane.
Robert z PNT też poleca Win7.
Dzięki za info. Cóż, nikt nie obiecywał, że będzie lekko :P

Martin Fox

Cytatfox@APU:~/Pobrane/amd-app$ cat README.txt
The below FAQs gives a clear idea on the Linux APP SDK Installer changes:


Note:
   As of SDK 2.7, the AMD APP SDK GPU runtime is not supported. To get the APP GPU runtime file,
   install the Catalyst driver. The SDK 2.7 runtime supports only CPU hardware; it is installed under
   /opt/AMDAPP/
   
   Recommandations for GPU user:
   Install 12.4 (or later) Catalyst driver then install SDK 2.7 to avoid the CPU RT files installation.

1.   How to install Linux APP on a client machine?
ANs:    Extract the Linux APP package using the below command.
        #tar xvzf <package name>
        Run the Install-AMD-APP.sh file to install APP on the client machine
        #./ Install-AMD-APP.sh   
       

2.   What are the steps performed by the new installer (Install-AMD-APP.sh).
ANs:    Extract the Linux APP package .
        Extract the ICD tar file.
        Remove the previous/earlier Linux SDK files from static location in user machine ( from   /opt/AMDAPP)
        Copy the Linux SDK binaries/samples to static location ( to  /opt/AMDAPP)
   Copy the OpenCL runtime files to /opt/AMDAPP/
        Copy ICD files to /etc/
   Add environment variables to /etc/profile
   Add library path(<APP SDK>/lib/x86, /x86_64) to /etc/ld.so.conf.d/amdapp_x86/x64.conf
   Run command "sudo ldconfig -v"
   Logout and Login will reflect the environment variables.(system reboot)



3.   Do I need to export library path (<APP SDK>/lib/x86, /x86_64) ?
Ans:    No, the environment variables are set globally by the new installer scripts, so one need not to set any library
        path(<APP SDK>/lib/x86, /x86_64).

4.   Do I need to export AMDAPPSDKROOT?
Ans:    No

5.   Do I need to export LD_LIBRARY_PATH?
Ans:    No

6.   Do the environment variables reflect to all users?
Ans:    Yes, the new installer scripts set the environment variables globally and hence the environment variables reflect
        to   all users.

7.   Do the environment variables need to be set by a user  if another user has already installed the Linux APP SDK     
        on a client machine?
Ans:    No Need to set the environment variables.

8.   Where is the Linux APP SDK installed?
Ans:    Installed under /opt/AMDAPP/

9.   Does the system reboot automatically after Linux APP installation?
Ans:    No, but recommended to reboot after AMD APP installation.

10.   Does the Linux Installer report any errors?
Ans:    Yes, on Opensuse and Ubuntu we noticed "ldconfig error : path not found error" while clearing cache.
        It does not affect anything on the client machine

11.   What should I change if I don't want to install under /opt/AMDAPP.
Ans:    "default-install_lnx.pl" file need to be updated/modified with the new location of your choice

12.   How to change/update The Environment variables if not working.
Ans:   a) Open  /etc/profile and then check the AMDAPPSDKROOT and LD_LIBRARY_PATH settings
   b) Also check    /etc/ld.so.conf.d/amdapp_x86.conf  and /etc/ld.so.conf.d/amdapp_x86_64.conf




14,    For use of individually downloaded samples with Catalyst 11.11 drivers or later without installing any SDK, export the glew/glut files manually.        To do the following.   (Sample downloadlink: http://developer.amd.com/sdks/AMDAPPSDK/samples/Pages/default.aspx)

                        For 32bit Linux OS:
                                Unzip the downloaded sample package using the command #unzip <samplename.zip>      e.g: #unzip BoxFilterGL.zip
                                Go to the unzipped sample folder                                                   e.g: # cd BoxFilterGL       
                                #export AMDAPPSDKROOT=`pwd`
                                #export LD_LIBRARY_PATH=$AMDAPPSDKROOT/lib/x86
                   
             For 64bit Linux OS:
                                Unzip the downloaded sample package using the command #unzip <samplename.zip>      e.g: #unzip BoxFilterGL.zip
                                Go to the unzipped sample folder                                                   e.g: #export AMDAPPSDKROOT=`pwd`
                                #export LD_LIBRARY_PATH=$AMDAPPSDKROOT/lib/x86:$AMDAPPSDKROOT/lib/x86_64

15.     How to Install AMD APP manually.
Ans:    To Install manually, please follow below steps.
   i)   untar the AMD-APP-SDK-v2.7-RC2-lnx32.tgz for 32-bit OS, use the command #tar -xvzf <package name> . This will
             create a folder with name AMD-APP-SDK-v2.7-RC2-lnx32. All required files can be found inside the folder
      For 64bit:
              untar the AMD-APP-SDK-v2.7-RC2-lnx64.tgz for 64-bit OS, use the command #tar -xvzf <package name> . This will
             create a folder with name AMD-APP-SDK-v2.7-RC2-lnx64. All required files can be found inside the folder.
   ii)  untar the icd-registration.tgz using the command #tar -xvzf icd-registration.tgz . This will create folder         with name etc/OpenCL in the current directory
   iii) Copy the above etc/OpenCL ICD folder to /etc/
   iv)  Open the terminal, go the the SDK folder(AMD-APP-SDK-v2.7-RC2-lnx64/32), then run the sample
        #Now go to sample folder and then run any sample.
   V)   Create a symlink under /usr/lib in case GPU RT is installed from Catalyst driver
      # ln -s libOpenCL.so.1 libOpenCL.so

16.   How to Build samples?
Ans:   When building on Linux systems, the GL  samples requires libGLU.so and development files for OpenGL and for the OpenGL utility library.  In some     cases this may not be already installed on your system.  In such cases you may need to install these libraries/files on your system.In order to       build the samples, create a symlink libGLU.so to libGLU.so.1 if required.

XD

tito

Linux sucks. Prócz tego, że jest darmowy, dla przeciętnego usera (Kowalski itp) jest beznadziejny i nieprzydatny.
Próbowałem kiedyś kubuntu - poległem na driverach wifi (laptop),a siedziałem na forach przez bite 2 dni.
Teraz poległem na Ubuntu przy instalacji SDK - strony którą podałeś nie znalazłem, a siedziałem 7 godzin. Z innych stron próbowałem kilka ( ! ) metod. Żadna nie zadziałała na 100%. Dziękuję.
Win7 -ściągam drivery ze strony AMD, odpalam .exe. next, next, next OK. Mogę używać opencl.
Wszystko w temacie.
I od razu mówię, że linux nie byłby dobry np. w kawiarence do przeglądania neta itp. Raz poprawnie skonfigurowany jest naprawdę fajny w użytkowaniu. Repozytoria to świetna rzecz, ale jeśli nie ma czegoś w repozytorium...
Lukaszja - powodzenia. Mam nadzieję, że Ci się uda.

RAD-Poland

Aż tak źle to chyba nie jest.
co prawda używam już leciwej Mandrivy 2011 64bit i BOINC 7.0.27 na HD7770

instalowałem najpierw APP SDK potem standardowe Catalyst
bez żadnych problemów, wszystkie zmienne i symlinki wykonały się automatycznie

oficjalne wersje pod poniższymi linkami
APP SDK
http://developer.amd.com/tools/hc/AMDAPPSDK/downloads/Pages/default.aspx
Catalyst
http://support.amd.com/us/gpudownload/linux/Pages/radeon_linux.aspx?type=2.4.1&product=2.4.1.3.42&lang=English

nie testowałem jeszcze najnowszych, jeden restart na miesiąc to i tak za dużo ;)
(pewnie obyłoby się bez restartu przy instalacji, ale mam małe doświadczenie z kartami AMD)
obecnie mam SDK-v2.7 + AMD12-9-beta nie zanotowałem żadnych problemów
przy okazji przetestuje nowe, czyli przy najbliższym maintenance -> "czyszczenie radiatorów", ale z tego co czytałem pod Linuksem niema jakichś rewolucji

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Martin Fox

cóż, u mnie całość instalacji polegała na
#./ Install-AMD-APP.sh
i to było na tyle :) i cały czas działa
Nie wspominając o tym, że na ubuntu jest pakiet boinc-amd-opencl który załatwia wszystko za nas :>

tito

Cytat: Martin Fox w 24 Październik 2012, 20:08
cóż, u mnie całość instalacji polegała na
#./ Install-AMD-APP.sh
i to było na tyle :) i cały czas działa
Nie wspominając o tym, że na ubuntu jest pakiet boinc-amd-opencl który załatwia wszystko za nas :>
Ubuntu miałem najnowsze 12.04 z nakładką UNITY.
W terminalu komenda ./ Install-AMD-APP.sh nie zadziałała - dlaczego? A kto to może wiedzieć?
Pakiet boinc-amd-opencl - próbowałem - oczywiście nie do zainstalowania. Dlaczego? Nie wiem.
A zamiast przeglądać po raz kolejny ente forum w poszukiwaniu odpowiedzi, wolę wydać 345zł na windows7.
Cóż - może akurat ta wersja ubuntu nie miała domyślnie zainstalowanych jakiś pakietów, które były potrzebne przy instalacji SDK, ale wybaczcie - JA jako użytkownik mam się jeszcze przedzierać przez fora w poszukiwaniu odpowiedzi? Bez żartów.

Ania

Cytat: tito w 24 Październik 2012, 16:52
Win7 już zakupione. 1 - 2 dni i będę miał zainstalowane.
Robert z PNT też poleca Win7.

Możesz mi sprawdzic Collatza na tych nowych sterach ile uda się wyciągnąć ?

Wydaje mi się ża warto dla tej karty zrobić dokładne wyliczenia wszystkich projektów. To może się okazać HIT dla BOINC.  Cena, konsumpcja prądu itp.

lukaszja

Cytat: tito w 24 Październik 2012, 18:59
Lukaszja - powodzenia. Mam nadzieję, że Ci się uda.
Udało się!
Kombinacja sterów/BM (u mnie tylko 7.0.25) i zamęczenie AMD APP SDK.
Teraz prośba - gdzieś na forum widziałem chyba app info POEM dla Linuxa - gdzie to się zgubiło?

Ania

Przelicz trochę projektów GPU na tej karcie. Porównamy z wynikami tito. Zobaczymy które system lepszy :)

lukaszja

Jestem po pierwszych testach.
BM: 7.0.25,
Linux Mint 12 x64,
CPU: AMD x6 1035T, 4GB Ram, GPU GB 7770
app_info na Linuxa (przerobiłem windowskowego app'ka):
<app_info>
<app>
<name>poemcl</name>
</app>
<file_info>
<name>poemcl_1.3_x86_64-pc-linux-gnu__opencl_ati_100</name>
<executable/>
</file_info>
<app_version>
<app_name>poemcl</app_name>
<version_num>103</version_num>
<avg_ncpus>1.0</avg_ncpus>
<max_ncpus>1.0</max_ncpus>
<plan_class>opencl_ati_100</plan_class>
<cmdline></cmdline>
<coproc>
<type>ATI</type>
<count>0.2</count>
</coproc>
<flops>9.5e11</flops>
<file_ref>
<file_name>poemcl_1.3_x86_64-pc-linux-gnu__opencl_ati_100</file_name>
<main_program/>
</file_ref>
</app_version>
</app_info>


Karta przy 5 zadaniach jednocześnie jest baaaardzo mało wykorzystana - ok. 31-32% :bad:
Sami zerknijcie (sprawdzone kilka razy):
[smg id=9712 type=full align=center caption="zrzut ekranu GPU usage"]

5 zadań policzy się w czasie poniżej 3 godzin (ale pewnie nie mniej niż 2,5 godziny).
Nie mam Win 7 - nie mam jak i z czym porównać.

Martin Fox

Cytat: tito w 24 Październik 2012, 20:14
W terminalu komenda ./ Install-AMD-APP.sh nie zadziałała - dlaczego? A kto to może wiedzieć?
Na podstawie szklanej kuli (która jest jednak uczulona na ludzi zamkniętych na nowe) zgaduję że nie dałeś +x - czyli plik nie był wykonywalny, w związku z czym NIE MÓGŁ się wykonać, przez indolencję użytkownika

tito

#31
A nie prawda - komenda +x również na którejś stronce była opisana i próbowałem.
Próbowałem również takiego tricku z utworzeniem nowego pliku wykonywalnego z wyedytowaną zawartością - nie zadziałało.
Sorki Martin, ale już mnie nie przekonasz do Linuxa.
Cytat: Martin Fox w 25 Październik 2012, 09:04
Cytat: tito w 24 Październik 2012, 20:14
w związku z czym NIE MÓGŁ się wykonać, przez indolencję użytkownika
No z tym pojechałeś - jako użytkownik mam odpalić plik i mieć głęboko komendy.
Jeśli chcę się zagłębić w system to to zrobię, ale nie mogę być ZMUSZANY przez system do zagłębiania się w niego.
Np plik aby można było nieraz uruchomić to trzeba zmienić jego atrybut na wykonywalny - a po co? Przecież chyba wiem co odpalam. Jeśli nie wiem, to czy windows, czy linux i tak spierdzielę.
Komendy? Brat sobie bardzo zachwala terminal, ale On siedzi przy kompach bardzo dużo, ja nie mam zamiaru, ani możliwości siedzieć i się uczyć komend w terminalu : +x / sudo - przecież już nawet w czasach DOSa powstała nakładka norton commander i pochodne, aby się komend pozbyć.
Aby nie było - mam na penie puppy linux i sobie go chwalę - jako rescue, gdy winda leży i kwiczy. W ten sposób kilku gościom już odzyskałem dane, które by musieli przy formacie stracić.
Osobiście uważam, że po prostu moja WERSJA linuxa nie miała czegoś ważnego zainstalowanego, co pewnie doświadczony user tegoż systemu od razu by wychwycił. Ja spędziłem dużo czasu marnując go bezpowrotnie. Więcej tego błędu nie popełnię.

Troll81

Tito nikt nie zamierza cię przekonywa. Osobiście uważam że 7 to całkiem spoko system.

Tobas

Ja jestem bardzo przekonany do Linux'a, ale tylko wersji serwerowych (konsolowych - bez GUI)
Ile razy wychodzi nowa wersja Ubuntu to sobie instaluję na Lapku z nadzieją, że wreszcie się przesiądę.
Niestety zawsze coś nie działa, zawsze jest wolniejsze niż Win7 no i zawsze jest jakiś program, który działa tylko pod Win.

Troll81

Ubuntu to złoooo zwłaszcza od czsaów interfejsu unity. Już wolę suse albo debiana

Martin Fox

Cytat: tito w 25 Październik 2012, 09:22
Sorki Martin, ale już mnie nie przekonasz do Linuxa.
Cytat: Martin Fox w 25 Październik 2012, 09:04
Cytat: tito w 24 Październik 2012, 20:14
w związku z czym NIE MÓGŁ się wykonać, przez indolencję użytkownika
No z tym pojechałeś - jako użytkownik mam odpalić plik i mieć głęboko komendy.
Nie zamierzam Cię przekonywać, każdy ma to co lubi. Jeden chce po prostu klikać i tyle - i wtedy wybiera windows lub macOS. Inny lubi grzebać, wiedzieć, szukać, kompilować pod siebie - i wybiera linuxa/unixa/haiku/amigaOS/cos_innego
PS Przepraszam za mój poprzedni post - przegiąłem, jedyne wytłumaczenie to zły dzień w pracy.

tito

Spoko - ja sraczkę przed robotą mam już od miesiąca, a zaczynam za ~2 tygodnie. Ale pierwszy raz za chiefa eng.
Praca jest do bani...
Aby nie był totalny offtop:
Podsumowując: karty 7770 jawią się jako naprawdę świetna rzecz:
niski koszt początkowy - ~450zł to naprawdę niewiele jak za niezłą kartę graficzną, która również w grach  się dobrze sprawuje;
niskie koszty eksploatacji - pobór prądu coś koło 80W;
niepotrzebny kosmiczny zasilacz oraz niewiadomo jaki system chłodzenia w obudowie;
niesamowicie punktodajna - w distrrgenie ~ 340k dziennie za tę cenę, przy POEM i mocnym CPU 900k - to już NIESAMOWITE;
Na minus - tylko, to że w POEM wymaga mocnego CPU, aby rozwinąć skrzydła.
Zachęcam do kupowania  :arrr:

Tobas

Cytat: Tobas w 25 Październik 2012, 10:50
Ja jestem bardzo przekonany do Linux'a, ale tylko wersji serwerowych (konsolowych - bez GUI)
Ile razy wychodzi nowa wersja Ubuntu to sobie instaluję na Lapku z nadzieją, że wreszcie się przesiądę.
Niestety zawsze coś nie działa, zawsze jest wolniejsze niż Win7 no i zawsze jest jakiś program, który działa tylko pod Win.

Odniosę się sam do siebie.
Wreszcie!
Przesiadłem się na Ubuntu 13.10 i tym razem WSZYSTKO zadziałało.
Podoba mi się. Używam już ponad miesiąc i jestem coraz bardziej przekonany. Polecam.

Troll81

Moze i ja mu dam szansę :D