Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Sony kończy z Folding@home na PS3

Zaczęty przez Bezprym, 22 Październik 2012, 12:03

Bezprym

Sony szykuje się do wyłączenia z początkiem listopada usług dostępnych poprzez aplikację Life with PlayStation na PlayStation 3. Oznacza to przede wszystkim zakończenie współpracy z Uniwersytetem Stanforda nad programem Folding@home, czyli rozproszonym projektem internetowym, dzięki któremu mogliśmy dobrowolnie wspomóc badania nad zwijaniem białek.

Dla Uniwersytetu Stanforda oznacza to nie lada cios, bo użytkownicy PlayStation 3 w ogromnym stopniu ,,użyczali" swoich sprzętów w słusznej sprawie — mówi się o łącznie 15 milionach osób, biorących na konsoli udział w programie (od marca 2007 roku), co złożyło się na przeszło 100 milionów godzin obliczeniowych. Sony właśnie tym tłumaczy fakt zakończenia współpracy z naukowcami — gracze zwyczajnie dużo już z siebie dali i wystarczy...

http://www.dobreprogramy.pl/Sony-konczy-z-Foldinghome-na-PS3,Aktualnosc,36899.html

Troll81

rozumiem ze sony decyduje za 15 milionów graczy z już dosć? znów se grabią.....

Szopler

Mam nadzieję, że dzięki temu Folding przejdzie na platformę jedyną słuszną, czyli naszą ;)
Tutaj ich taki numer nie spotka.

andy101fah

#3
Ale dzięki temu artykułowi możemy mieć kilku nowych kolegów jak widać w komentarzach.

P.s A ja liczyłem jak szatan na PS3 przez prawie 2 lata aż ją usmażyłem.  :wth: :wth:

http://folding.extremeoverclocking.com/user_summary.php?s=&u=349291  (przełączyć wykres na Monthly)






Troll81

Tak więc kolegów z Foldinga zapraszamy do nas :D miło będzie połączyć siły.

Ufol

Nie wiem, czy to właściwe miejsce, ale co tam, najwyżej posta wyrzucą. Proszę o kilka wyjaśnień jako ślepy bezkonsolowiec, nigdy nawet w łapie tego wynalazku nie trzymałem. Jak to się odbywa, że firma może decydować, co z produktem robi jego właściciel? Oni tam jakiś system instalują, ale Linuksem go można zastąpić, czy to też się zmieniło? Rozumiem, że ten konsolowy, przestanie pobierać zadania z Foldinga i sru, pozamiatane. Jak, w porównaniu, z przeciętnym komputerem, mieli konsola? Chodzi mi oto, jaka to moc obliczeniowa i charakter próbek, na cpu, na gpu, wszelakie? Tak rzucam te znaki zapytania, bo próbuję jakoś zracjonalizować tą decyzję. Sony zakończy współpracę, ponieważ?...
Pomijając całą bezczelność takiego rozporządzania klientami, jak niewolnikami, to może wreszcie stanfordowi jajogłowi zmądrzeją i przeproszą się z kolegami z Berkeley.

Martin Fox

Tylko nieliczne wersje PS3 pozwalały zainstalować inny system, a i to zostało zablokowane przez update :)

d_worms

Dalej można ;) ja mam 2 rożne hdd na jednym oryginalny system a na drugim Linux (dawno go nie uruchamiałem czas aby znowu się nim pobawić)

Karlik

Ogólnie to konsole mają bardzo ciekawe właściwości jeżeli chodzi o liczenie. Najbliższe przełożenie na komputerowe graty to GPU. PS3 miało (ma?) bardzo dobry stosunek wydajności do ceny, Sony prawdopodobnie chciało sobie odbić na prowizjach z gier. (Nie)stety duża wydajność powodowała, że z konsol robiło się (robi?) farmy obliczeniowe, na które nikt nie kupuje gier (więc Sony nie zarabia).

Troll81

bo sony zaniżało wartość PS3. Sprzedawało poniżej kosztów by zarobić na prowizjach od gier....

Martin Fox

Cytat: d_worms w 24 Październik 2012, 00:32
Dalej można ;) ja mam 2 rożne hdd na jednym oryginalny system a na drugim Linux (dawno go nie uruchamiałem czas aby znowu się nim pobawić)
Z tego co pamiętam od którejś wersji (musiałbym sprawdzić) sony zablokowało możliwość instalacji innego systemu.