[Pomysł] Angielska wersja strony głównej

Zaczęty przez Bober, 08 Styczeń 2007, 01:29

Bober

Czy jest technicznie możliwe, żeby zrobić też wersję przyjazną dla gości z zagranicy??

Jeśli tak, to chętnie pomogę w tłumaczeniu.

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

bartsob5

i odrazu specjalny dzial dla nie-polsko (-slowacko?) jezycznych kolegow;)

Tomislaw

Cytat: "bartsob5"i odrazu specjalny dzial dla nie-polsko (-slowacko?) jezycznych kolegow;)

Nie wiem co masz na myśli ale chyba nie jakieś odrębne anglojęzyczne forum. Moim zdaniem mijało by się to z celem a poza tym chyba nie chcemy aż tak izolować naszych gości ( a może wkrótce nawet naszych grupowiczów) . Nie wiem jak innym ale mnie osobiście nie przeszkadza to jak ktoś napisze na forum "po ichniemu", nawet gdyby nie wszystko od razu udało mi się zrozumieć.

Na początek myślę, że dobrym pomysłem byłby odnośnik do anglojęzycznego tłumaczenia  strony głównej wraz z opisem o co chodzi w tych projektach które liczymy.



bartsob5

mialem na mysli taka sekcje jak mamy obecnie "inne" "BOINC@Poland" czy "Projekty" tak moznaby dodac "English zone" ulatwiloby to moim zdaniem komunikacje, bo tak dlugo jak goscie nie mowia w naszym jezyku, lub podobnym do naszego (jak kolega PavolR) to co tu duzo mowic, nie ma czego szukac obecnie, owszem, gdzies sie wpisze, to odpowiemy po angielsku, ale co z tego, skoro prawdopodobnie taki gosc, nie wie, do jakiego tematu sie wpisuje...

Bober

Świetny pomysł.
Co do opisów projektów - to akurat większość jest jakoś po angielsku opisana na stronach projektów . Więc myślę, że nie ma sensu tego powielać.

Myślę, że angielska wersja strony głównej + anglojęzyczny wątek dla obcokrajowców załatwi sprawę.

bartsob5

Cytat: "Bober"Świetny pomysł.
Co do opisów projektów - to akurat większość jest jakoś po angielsku opisana na stronach projektów . Więc myślę, że nie ma sensu tego powielać.


i czesto zebrana do kupy na roznego rodzaju wikipediach ;)

AL

Jabym to widział tak. Przetłumaczyć stronę główną a do naszego forum dodać nowy temat dla obcokrajowców.

miszol

Cytat: "AL"Jabym to widział tak. Przetłumaczyć stronę główną a do naszego forum dodać nowy temat dla obcokrajowców.

i z taką wizją w pełnie się zgadzam

można jeszcze temat dla obcokrajowców dać wysoko na forum, żeby szukać nie musieli

kempler

Odświeżam pomysł angielskiej wersji strony głównej, działa na forum mamy, a co z główną ? Robimy to ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81


Mchl

Mogę zrobić osobną przestrzeń nazw na treści anglojęzyczne (a w ogólności na innojęzyczne). Czyli np polski artykuł byłby pod [[SETI@home]] a angielski pod [[en:SETI@home]]

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Można by to zrobić, i tak wszystko co tłumaczymy jest po angielsku. Najważniejsze to żeby główną przetłumaczyć i dać linka/flagę w wersji polskiej. Myślę że pozbieranie artykułów a oryginalnym języku nie powinno stanowić problemu.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

pozostaje tylko pytanie po co, ale w sumie, jeżeli macie ochotę na robotę to jestem za :P

Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Nie jest to chyba super trudne do wykonania a na pewno uatrakcyjni stronę.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

Cytat: Mchl w 31 Grudzień 2008, 13:44
Cytat: Pigu w 31 Grudzień 2008, 13:35
pozostaje tylko pytanie po co

>:(

Ku dobru ogólnemu!

nazwa naszego teamu i tak zniechęci anglojęzycznych przed dołączeniem, acz fakt, że możemy stać się boincowym centrum informacji

Bober

Za stroną główną po angielsku jestem na tak, bo będzie stanowić zrozumiałą wizytówkę naszej drużyny dla osób nas inwigilujących  XD

Ale całej reszty nie warto u nas umieszczać po angielsku. Wszystko to jest tam, skąd my to wzięliśmy  :P

Troll81

No i jak będzie? Przydałoby się przetłumaczyć naszą stronkę. Ułatwiłoby to gościom ot choćby proces rejestracji na forum..... a jakbyśmy znaleźli to jeszcze może na niemiecki????