Apartat fotograficzny - kompakt - co polecacie

Zaczęty przez Ania, 03 Listopad 2012, 20:00

Ania

budżet do 500 zł.

Wymagania : 
dobre zdjęcia :)
mały (niekoniecznie cienki)
zdjęcia panoramiczne (fajnie by było).
zoom cyfrowy ok 4x wystarczy.

Oglądałam Canon sx130 ale jest trochę za duży.

Poprzednie aparaty to Canon A460, A630, Fuji 1500 ...




krzyszp

1. Nie polecam kompaktów.
2. ABSOLUTNE NIE dla cyfrowego zoomu.
3. Jeśli jednak kompakt - to znanej marki, ja kiedyś miałem Kodaka i robił nawet zjadliwe fotki...

Może coś Fujifilm, takie "pseudo" lustrzanki?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Cytat: krzyszp w 03 Listopad 2012, 20:07
2. ABSOLUTNE NIE dla cyfrowego zoomu.

Tu pomyłka. Zoom cyfrowy zawsze wyłączam. Chodziło o zoom optyczny.
Lustrzanka to koszty i nieporęczność.

Ja nie potrzebuję wygodnej limuzyny. Chcę sprawnie po mieście sie poruszać :)

P.S. na topie jest Canon sx220  ... o 100 zł przekracza budżet :)  Musze popracować nad husbendem :)


Troll81

najlepiej popytaj na jakimś forum fotograficznym. Powiedz jakie zdjęcia chcesz robić. czy to ma być tylko idiotencamera? czy potrzebujesz wyszukanych programów/ustawień ręcznych? czy zamierzach robić zdjecia nocne/przy słabym oświetleniu (jasny obiektyw konieczny) czy raczej zdjęcia przy dobrym oświetleniu? itd itp.

Ania

Zdjęcia bardziej z wyjazdów  80% (w tym panoramiczne)
10% makro 
10% eksperymenty - długie czasy naświetlania, zdjęcia nocne itp
filmy

Generalnie ma być male, poręczne, szybkie. Mam kiepska pamięć a duża liczba zdjeć pozwala mi wrócić wspomnieniami do zdarzeń z przeszłości.

ale nie ukrywam, że spodziewam się lepszych zdjęc niz w poprzednikach. Martwi mnie to że we wszystkich (prawie ) kompatach w tej granicy cenowej jest ta sama matryca (wielkość) - a w sumie to ona głównie odpowiada za jakośc zdjęcia :(

Troll81

no niestety matryca to własnie koszt. lepsza matryca - wyższa półka

Ania

Własnie nie wiem ile trzeba dozbierać aby przejśc na wyższą matrycę. Widze że jest w w Fuji wersji HX czy HS ale to już 1300 zł. spora róźnica :(
Do wyboru doszedł Olympus SH-21 :)

Szopler

Może używka - http://allegro.pl/panasonic-lumix-dmc-lx1-uzywany-doskonaly-stan-i2762784715.html

Troll81

http://allegro.pl/olympus-epl1-e-pl1-body-aku-lad-sklep-vat-i2735250970.html

tu masz wymienna optykę. Przydatna opcja

Szopler


_Aleksander_

Wymienna optyka i budżet 500PLN? Wolne żarty....

Ania

Wymienny obiektyw odpada. Gdybym mogła/chciała pozwolic sobie na takie gabaryty to już poszłabym w lustrzankę.   Ale to ma być do damskiej torebki :)

eclipse99

Np. Nikon Coolpix S6200 znajdziesz poniżej 500 zł.
Wg mnie jeśli chodzi o jakość zdjęć to przy tej samej wielkości matrycy najważniejsza jest jasność obiektywu, w tym przypadku masz 1:3,2 - 5,8. Im niższa ta druga liczba tym lepiej. Poszukaj na stronach foto, np. tu.

stiven

Wspomnianego Canona sx220 kilka dni temu zakupił mój kolega. Bardzo sobie chwali bo mały, zgrabny i na manulu pozwala się pobawić.