Apple dostaje patent na zaokraglone rogi....

Zaczęty przez Troll81, 09 Listopad 2012, 10:08

Troll81

http://www.theverge.com/2012/11/7/3614506/apple-patents-rectangle-with-rounded-corners

nosz kurde... nic tylko opatentować koło.

sknd

czyli co swojego Samsunga z zaokrąglonymi rogami mam zutylizować, czy zapłacić coś Applowi czy jak?  |-?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 09 Listopad 2012, 10:08
http://www.theverge.com/2012/11/7/3614506/apple-patents-rectangle-with-rounded-corners

nosz kurde... nic tylko opatentować koło.
Trollu, nie wiem gdzie byłeś przez ostatni rok :)
Apple na tej podstawie już rok temu (albo jakoś około) wstrzymał sprzedaż Galaxy Tab'a w Niemczech...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomasz R. Gwiazda

ale to news z dzis jest...

swoja droga po takich patentach to urzad patentowy powinien zostac rozjechany przez hackerow :)

Troll81

wczesniej nie miał patentu. teraz patent ma.

Cyfron

przyznawanie patentu jest długim i złożonym procesem. Najpierw jest zgłoszenie. Sprawdza się wtedy czy są znamiona wynalazczości (czyli czy jest to nowe i podlega patentowaniu - to jest bardzo subiektywne i na tym etapie właśnie jedni opatentują koło a inni rzecznicy patentowi już nie...). Później jest ogłaszany, żeby osoby posiadające patent, którego chociażby część była naruszana wchodzącym patentem. Jak nie ma zastrzeżeń, to po kilku latach patent jest przyznawany. Całość trwa ładnych kilka lat. Dlatego też, na niektórych urządzeniach jest napisane "Patent pending" a nie "Patented" :)

PoznanskaPyra

WIZYTÓWKA
Kompy:
AMD Ryzen 9-3900X + GTX980Ti
Intel i5 4570 + HD7970

Fobos

Czytałem o tym przedwczoraj chyba, ja myślę żeby zrobić zdjęcia wszystkiego co mam w domu w kształcie prostokąta z zaokrąglanymi rogami i wysłać do apple w formie pseudo-błagalnego mejla żeby mnie nie pozywali za to :P Ogłosić jeszcze ten pomysł na 4chanie i może by sie zebrała nawet spora grupa takich trolli :D

Troll81

masz coś do trolli??  :attack: :attack: :attack:

Fobos

Tylko do takich które mi przeszkadzają ew, mnie trolują. :P W tym wypadku sam wcielam się w ich szeregi :D