Potwór do łamania haseł...

Zaczęty przez Szopler, 05 Grudzień 2012, 18:44

Szopler

http://www.wykop.pl/link/1340959/nowy-potwor-trawiacy-hasla-w-kilka-sekund/

krzysztofo


Troll81

a ja polecam długie hasła :D

np nie!da@się#skrakować$tego%jebanego^hasła

Kret_polny

Cytat: krzysztofo w 05 Grudzień 2012, 19:45
do łamania haseł na gpu polecam:

http://hashcat.net/oclhashcat-plus/
M. in. o tym jest w artykule.  %)
A dokładniej o:
CytatWtedy natknął się na VCL, mały i dotychczas mało uznawany projekt naukowców, którzy zarządzają rozproszonym systemem operacyjnym MOSIX.

To było to, czego chciałem, żadnego całego OS, ale z całą aplikacją OpenCL. I do było dla mnie wystarczające.

Po zabawie z VCL Gosney zwrócił się do profesora Amnona Baraka, jednego z twórców MOSIX. Gosney był zainteresowany dodaniem funkcji, które pozwalają na uruchomienie HashCata. Najpierw musiał przekonać Baraka, że nie ma zamiaru obrócić świata w jeden wielki botnet, profesor z entuzjazmem zaangażował się w prace nad dodaniem nowych funkcji.

goofyx

e tma, łamanie haseł.
Postawić takiego 7x 7970 i liczyć Poem albo Distry :D

Szopler

I do karmienia tych 7x7970 dołożyć 7x 12-sto wątkowy xeon albo lepiej :D

goofyx

Cytat: Szopler w 06 Grudzień 2012, 09:44
I do karmienia tych 7x7970 dołożyć 7x 12-sto wątkowy xeon albo lepiej :D
fajnie by było, ale takiej płyty raczej nie znajdziesz ;)

płyta na 2 procki xeony i 4xgpu jeszcze są do kupienia np.: EVGA ma takie w ofercie.

toms83

Seria Xenów E7-88xx powinna jako tako się wpasować. ;)

goofyx

Cytat: toms83 w 06 Grudzień 2012, 12:02
Seria Xenów E7-88xx powinna jako tako się wpasować. ;)
tylko weź znajdź mobo która obsłuży 2 takie cpu + 4xgpu ;)

ostatnio ostro zastanawiam się jak się mają zwykłe gpu do FireStream lub tesli w boincu.

toms83

Trzeba przejrzeć strony Supermicro, Tyan.
Pierwsze z brzegu: X8QB6-LF - 4 procki, 2xpcie. Wsadzić 2 x grafy 2-rdzeniowe i jest 4xgpu.

Tesla w PG kiepściutko sobie radziła. Był nawet wątek na forum. Ani sieve ani nawet gfn nie dostał kopa.

goofyx

Cytat: toms83 w 06 Grudzień 2012, 14:39
Trzeba przejrzeć strony Supermicro, Tyan.
Pierwsze z brzegu: X8QB6-LF - 4 procki, 2xpcie. Wsadzić 2 x grafy 2-rdzeniowe i jest 4xgpu.

Tesla w PG kiepściutko sobie radziła. Był nawet wątek na forum. Ani sieve ani nawet gfn nie dostał kopa.
tylko ta płyta obsłuży co najwyżej 6990 <- 7990 wymaga PCIe 3.0 a ta płyta ma "tylko" Pcie 2.2

matszpk

ja znalazłem coś takiego :): http://techplanet.pl/produkty/plyty-glowne/msi-big-bang-xpower-ii-intel-x79-lga2011-pciedzwglansata3usb3raidddr3,30593.html lub
http://www.alternate.pl/html/product/GIGABYTE/GA-990FXA-UD7/874684/?/ (AMD).
co od PCIE, to może być obsługa PCIE 1.0 i mozna włożyc Radka 7990. Jest wspierana kompatybilnośc wsteczna :).
co wy na to? problem tylko jak wsadzic wypasione karty (mogą zajmować 3 sloty)?

Troll81

tylko co ci po wypasnej karcie jak jej moc zdusisz słabą komunikacją?? jaki sens?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Grudzień 2012, 17:19
tylko co ci po wypasnej karcie jak jej moc zdusisz słabą komunikacją?? jaki sens?
Akurat jeszcze się nie spotkałem z sytuacją, gdy nie dało się wykarmić GPU na jakimkolwiek PCiE z powodu przepustowości, zapas już w v1 był spory.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

matszpk

przy łamaniu haseł to jakiś problem? przecież 99.999% pracy wykonają karty graficzne. procesor bedzie niewiele z nimi rozmawiał  8).

krzysztofo

Cytat: matszpk w 06 Grudzień 2012, 17:26
przy łamaniu haseł to jakiś problem? przecież 99.999% pracy wykonają karty graficzne. procesor bedzie niewiele z nimi rozmawiał  8).

odpal program to zobaczysz, użycie cpu i gpu na 100%

toms83

Zapychanie magistrali będzie w projektach które mocno korzystają także z zasobów CPU. W innym wypadku jak pisał krzyszp nie ma znaczenia.

Cytat: goofyx w 06 Grudzień 2012, 14:55
Cytat: toms83 w 06 Grudzień 2012, 14:39
Trzeba przejrzeć strony Supermicro, Tyan.
Pierwsze z brzegu: X8QB6-LF - 4 procki, 2xpcie. Wsadzić 2 x grafy 2-rdzeniowe i jest 4xgpu.

Tesla w PG kiepściutko sobie radziła. Był nawet wątek na forum. Ani sieve ani nawet gfn nie dostał kopa.
tylko ta płyta obsłuży co najwyżej 6990 <- 7990 wymaga PCIe 3.0 a ta płyta ma "tylko" Pcie 2.2

7990 pójdzie na 2.0 tak samo jak na 3.0. Może wyjść ewentualny problem jeśli zaistnieje ww sytuacja.
Też pisałem trzeba szukać co potrzeba. To był przykład pierwszy z brzegu. Dla pcie 3.0 są xeony e5-46xx na lga 2011.