Jednolity Patent: Polska popełni gospodarcze samobójstwo...

Zaczęty przez Kryniek, 07 Grudzień 2012, 11:43

Jednolite Patenty w UE ?

Jestem na Tak
Jestem na Nie
Nie mam informacji na ten temat.

Kryniek

CytatNowe Jednolite Patenty obowiązujące w UE nie będą tłumaczone na język polski, ale będą dotyczyć także polskich przedsiębiorców. Liczba monopoli patentowych gwałtownie wzrośnie na niekorzyść polskich firm, a grunt pod tę katastrofę będzie położony już w przyszłym tygodniu.

http://di.com.pl/news/47106,2.htm

Co o tym sądzicie?

Cyfron

ja sądzę i wiem, że nietłumaczone patenty w Polsce obowiązują już od dawna, tylko teraz ktoś chce robić wokół tego szum.
Obowiązują nas patenty międzynarodowe, europejskie i regionalne (to ostatnie to chodzi o regiony obejmujące kilka krajów, nie pamiętam dokładnie nazwy).

Więc szum wokół niczego.

krzyszp

Nieprawda.
Patenty Europejskie nas obowiązują tylko i wyłącznie, jeśli są w kraju opublikowane.
Poza tym zwróć uwagę, że bronić się przed patentem możesz teraz przed polskim sądem, po polsku - po tej zmianie będziesz musiał sam sobie patent tłumaczyć i w razie czego będziesz miał proces np. we Francji, po francuzku...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ano. Sporo się zmieni jeśli chodzi o dochodzenie praw :(

EDU Enthusiast

jesli tak to dziala w dwie strony, zalecam patentowanie nazw wszystkich firm z innych krajow :)

krzyszp

CytatDalej pani Henclewska zauważyła, że co prawda Deloitte odradza Polsce przystępowanie do Jednolitego Patentu, ale... analiza zapewne ma swoje wady i wielu rzeczy nie wzięto pod uwagę.
To już jaja są...
http://di.com.pl/news/47112,0,Jednolity_Patent_to_samobojstwo_Rzad_nie_chcial_by_poslowie_to_dostrzegli-Marcin_Maj.html

CytatMimo to Polska ciągle jest na drodze do gospodarczej samozagłady. Rząd najwyraźniej chce Jednolitego Patentu, nie bardzo wiadomo dlaczego. Eksperci go nie chcą, przedsiębiorcy go nie chcą, wielu internautów go nie chce, posłowie go nie chcą, ale to jakby nie ma żadnego znaczenia.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Jak z ACTA. Rząd mówił że musimy podpisac...

niemcy nie musiały.....

goofyx

buhahaha, czyli Apple ruszy do boju także z patentami w europie :D