Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

Zmiana dysku i Windowsa

Zaczęty przez Morys0856, 28 Grudzień 2012, 09:37

Morys0856

Witajcie,

Zamówiłem sobie nowy dysk SSD i będę chciał na nim zainstalować system. Mam na laptopie Windowsa 7, który był już tam przy zakupie.
Czy będę go mógł zainstalować na nowym dysku, z obecną licencją?
Chce sobie dokupić upgrade do windowsa 8. Jeśli będę miał problem z licencją do windows 7, to czy będę mógł zainstalować windows 8 z zakupioną licencja?

Krzysiak

Masz płytki recowery jeżeli tak to nie widzę problemu


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Morys0856

Niestety płytki nie dostałem, a inteligentnie usunąłem partycję recovery. Posiadam tylko klucz licencyjny.

Edit:
Mam płytkę tej samej wersji Windowsa 7 (do innego komputera). Czy to coś da?

stiven

Z moich doświadczeń wynika, że z win 7 64 bit prof nie powinno być problemu. Ostatnio instalowałem na jednym sprzęcie z  płyty OEM a na drugim z boxa bo się nie mogłem doczekać aż się zakończy pobieranie. Oba grzecznie przyjęły klucze z MSDNAA/Dream Spark i podobno jest legit. Dodatkowo w 7 można klucze zmieniać bez konieczności używania dodatkowych narzędzi. Słyszałem jednak informacje, że w przypadku innych wersji win nie chciało to działać. Laptopowy klucz nie chciał zadziałać z nielaptopowym windowsem.

Co do licencji OEM (przypisanej do sprzętu) to interpretacje bywają przeróżne. Na infolinii MS (aktywacja telefoniczna) raz powiedziano mi, że wymiana dysku powoduje, że muszę kupić nowego windowsa, potem wersja była taka, że to dopiero przy wymianie płyty głównej. Raz dowiedziałem się, że chodzi o integralny element komputera, w którym win jest na fakturze. Tej wersji się trzymam i tym elementem jest dla mnie obudowa.   

Morys0856

Hmmm... Mam windowsa 7 64-bit Home Premium. W sumie instalowałem go z płytki windowsa 7 "nielaptopowego / nie recovery", (dokupowanego do komputera stacjonarnego) i nie było żadnego problemu. Zastanawiam się tylko jak to będzie przy zmianie dysku, czy bez problemu mi go aktywuje.

GRID

Wystarczy mieć płytkę z windows 7 home premium (nieważne jaki język, 32 czy 64 bity).
Zainstalować Windowsa z płytki i tyle. Ważne żeby system był zainstalowany na jednym kompie to nadal będzie orginał.

Trik do zaoszczędzenia czasu : gdy instalator poprosi nas o podanie klucza windows nie wpisujemy nic i przechodzimy dalej.
Dopiero gdy system windows jest zainstalowany wchodzimy do panel sterowania -> system -> i aktywujemy windowsa, który poprosi nas w tedy o wpisanie kucza windows. Po w chili mamy zaktywowany system i w 99% legalny.

Ta forma aktywacji ratuje nas przed sytuacją w której po wbiciu klucza podczas instalacji, system nie chce się zaktywować w tedy trzeba wybrać aktywację telefoniczną które jednak zajmuje 5-10min

Morys0856

Ok wielkie dzięki za informacje, będę teraz mógł spać spokojnie :D