Jak ktoś lubi ebooki i szybko potrzebuje konwersji...

Zaczęty przez krzyszp, 12 Marzec 2013, 02:04

krzyszp

To zrobiłem takie małe narzędzie, które konwertuje plik do wybranego formatu:
http://ebookconverter.eu
Zrobiłem ten skrypt, bo wkurza mnie podłączanie telefonu/tabletu aby przesłać sobie ebooka... Skrypt wysyła skonwertowaną książkę jako załącznik maila, co jest dla mnie wygodniejsze...

Skrypt wykorzystuje silnik Calibre pod linuksem, jak będzie zainteresowanie, to opublikuje kod PHP.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

andy101fah


krzysztofo


Pilman

Mam pytanie czy dużo osób już skorzystało z tego rodzaju konwersji? I czy te plik są rzeczywiście usuwane natychmiastowo z serwera czy też trafiają gdzie indziej?

krzyszp

Cytat: Pilman w 13 Marzec 2013, 07:05
Mam pytanie czy dużo osób już skorzystało z tego rodzaju konwersji? I czy te plik są rzeczywiście usuwane natychmiastowo z serwera czy też trafiają gdzie indziej?
Jak dotąd było 15 konwersji. Zapisuję każdą (tytuł i format docelowy), plik jest kasowany natychmiast po wysłaniu maila. Inaczej w przypadku, jeśli strona odniesie nawet umiarkowany sukces, to szybko mi się miejsce na serwerze skończy ;)
Sam jestem ciekaw, na ile to będzie popularna strona...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

sknd

nie mam (jeszcze?) czytnika ebooków, ale stronkę dodałem do zakładek ;)

krzyszp

Kotfryc miał fajny pomysł, aby podczas konwersji dorzucić stronę do książki reklamującą drużynę/BOINC, ale myślę, że taka ingerencja by za daleko szła. Natomiast nie ma problemu, aby w mailu wysyłanym z książką znalazła się odpowiednia adnotacja o naszej drużynie.

Macie jakieś propozycje, co wstawić do maila?

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

#7
Zauważyłem, że niestety próba konwersji ksiáżki w ktorej sa polskie znaki diakrytyczne nie udaje sie... Zna ktos moze metode na zmiane pl znakow na "normalne" podczas jego ladowania z formularza w PHP?

Dobra, teraz już się nie sypie jeśli nazwa pliku ma polskie znaki :)

Edit:
Dorobiłem stronkę po polsku oraz dla użytkowników posługujących się naszym językiem dorobiłem małą reklamę teamu w mailu ;)
Proszę o komentarze :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Tak z rozpędu, to jeszcze zrobiłem stronę skanującą (OCR) plik PDF i wysyłającą skonwertowany dokument na adres email (do wyboru jako TXT albo prosty html).

Uwagi mile widziane :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tobas

Brakuje mi konwersji PDF'a jako scanu do PDF'a już z osadzonym tekstem.

krzyszp

Cytat: Tobas w 06 Kwiecień 2013, 20:05
Brakuje mi konwersji PDF'a jako scanu do PDF'a już z osadzonym tekstem.
W zasadzie to jest :)
Chwilowo wyłączyłem tę opcję, bo nie miałem pod ręką odpowiednich dokumentów do testowania.

Jest też możliwe, że jutro dorobię konwersję różnych formatów plików do audiobook'a...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81


krzyszp

#12
Dzięki Troll ;)

Konwersja do Audiobooków jest zrobiona... tak jakby ;)
Nawiązałem kontakt z autorem Mileny (to polski syntezator mowy) i razem pracujemy nad zrobieniem "czegoś sensownego" w tym temacie, póki co w wersji "bardzo beta" jest to podpięte pod menu, ale uwaga - w nazwie pliku NIE MOŻE być spacji (tym się zajmę na końcu).
Dla Waszej informacji - 1MB ebooka tworzy plik ok. 140MB przy kodowaniu 32bit (obecnie testuje 64bit) - jest to jeden z problemów, gdyż konwersja zajmuje nawet 15 minut i przy większym ruchu serwer szybko się zapełni.
Niestety, jak na razie jakość lektor nie zachwyca...

Edit:
Konwersja do mp3 już działa, współpraca z ethanakiem jest bardzo dobra - ten gość posiada niesamowitą wiedzę :). Dzięki temu dostępny jest link do edytora w którym można testować różne ustawienia.
Generalnie, podaje się plik do konwersji oraz adres email. Po dokonaniu konwersji (co zajmuje kilka/kilkanaście minut) serwer wysyła maila z linkiem do pobrania pliku. Link jest ważny 24h i  jeśli plik nie zostanie pobrany w tym czasie to zostaje skasowany, natomiast plik raz pobrany jest kasowany po upływie następnej godziny.
Spacje w nazwie pliku już nie są problemem, podobnie z polskimi znakami diakrytycznymi...

Link w sygnaturce.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

krzyszp

Zapomniałem napisać wcześniej - od paru dni funkcjonuje mocno rozbudowana część strony odpowiedzialna za konwersję ebooków do audiobooków. M.in. można dzielić na rozdziały (na kilka sposobów), mechanika strony poprawia też strukturę pliku (likwiduje zbędne znaki końca linii, akapity, itp).
Całość jest kompresowana po konwersji i strona przesyła linka do pobrania audiobooka (link jest ważny przez 24h).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ogólnie chwała ci za kawał dobrej roboty. A jak ludziska z tego korzystają??

krzyszp

Cytat: Troll81 w 06 Maj 2013, 20:35
A jak ludziska z tego korzystają??
Korzystają :)
Ruch systematycznie rośnie, a do tego szykuje się niezła niespodzianka, ale o tym "sza" na razie ;)
Na zachętę napiszę, że uruchomiłem formularz rejestracyjny, ale bez podpiętych regulaminów i im podobnych bzdur, właśnie ze względu na plany rozwojowe (choć ktoś uważny na pewno zauważy o co chodzi - proszę nie pisać o tym ;)).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Vega

Nie uwierzysz! Właśnie miałam poszukać u wujka googla czegoś, co przerobi mi pdf na mobi albo na epub a tu patrzę na forum i mam :D Niesamowite i baaardzo przydatne, dzięki :)  :respect:

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka