Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

Serwer do liczenia?

Zaczęty przez p o r c z e k, 01 Kwiecień 2013, 10:19

p o r c z e k

Witam.
Planuje modernizację sprzętu, ale nie taką na hura z wydaniem 2tyś. zł od razu, tylko delikatną bez pośpiechu.
W moim najmocniejszym komputerze siedzi E6750 i 8GB ramu.
Pomysł nr 1 to zmienić E6750 na Q9300 i to wszystko.
Pomysł nr 2 to zbudowanie serwera na 2x Xeon Quad-Core E5405. Na mojego znajdę kupca więc już jakieś pieniążki będą na zakup części.
Tylko jak to się ma do obliczeń? Czy Boinc bezie liczył na tych ośmiu rdzeniach? Czy taki serwer będzie wydajniejszy od 1xQ9300?
Na serwerach w ogóle się nie znam, nigdy nie miałem z takim sprzętem do czynienia. Wiem, że czeka mnie zakup procesorów, pamięci i płyty głównej. Nie wiem jaki zasilacz i jakie są jego koszty, jak z chłodzeniem procesorów.
Czy taki serwer będzie mógł również posłużyć jako normalny komputer, np. do pracy w AutoCadzie?
Jak wygląda sprawa karty graficznej, czy można używać dowolniej na Pci-Ex czy są jakieś inne wymogi?
Przepraszam za tak dużą ilość pytań w jednym poście, ale chciałem wszystko ująć za jednym razem.
Pozdrawiam
Wojtek

PDH

#1
Masz gniazdo LGA775, zakup quada i będziesz śmigał na 4 rdzeniach. Używki tanie-nie przepłacisz a różnice w wydajności odczujesz. Jak zmieniać to całą platformę, ale raczej nie idź w stronę 2xCPU (na pewno nie w starą platformę z e5405 na pokładzie), koszty początkowe są dużo większe. Zamiast dwóch starszych quadów lepiej kupić jeden procesor 4rdzenie+HT pod gniazdo LGA1155, do tego płytę pamieci, nie wiem jaki masz obecnie zasialacz(mocna linia 12V, starsze zasilacze mają problem,zwróc uwagę na wtyczkę CPU 4pin 12V lub 4+4CPU przy nowych procesorach)
Boinc będzie liczył na tylu procesorach ile mu się udostępni, u mnie liczy 32 zadania na raz na CPU:
[smg id=9913 type=preview]

p o r c z e k

Rozglądałem się za nowym sprzętem, ale to za drogie przedsięwzięcie. Musze kupić wszystko. Core i3 2 rdzenie 4 wątki to koszt 450zł (i5 czy też i7 są poza moim zasięgiem) do tego płyta i zasilacz to wyjdzie jakiś 1000zł.
2x e5405 kupie za 250zł do tego płyte za 200zł i trochę ramu na początek. Tylko nie wiem jak dobrać do tego zasilacz. Za quada na 775 też trzeba wyłożyć jakieś 350zł, chyba że brać jakieś Q8200?
Kuszą mnie trochę 2 procesory ;)

Troll81

płyta dwusocketowa jest nieproporcjonalnie droga.... znacząco rośnie stopień komplikacji serio w tej cenie kupisz dobrego quada spokojnie.