Intel vs Intel (nie AMD)

Zaczęty przez Dario666, 03 Kwiecień 2013, 09:23

Dario666

Powiem tak, 3 generacja procesorów Intela to tylko lifting, by wyciągnąć więcej kasy z tego samego rozwiązania. Jednak 2 generacja w porówaniu do poprzedniej to wręcz kosmos, a AMD dostał tak w du.., że aż kwiczy i będzie nadal. Tylko, żeby ktoś nie myślał, że jestem fanbojem Intela, bo ostatniego Intela miałem w 1996 roku (Pentium 75) i to była taka chała kosztująca "fortunę", że po roku kupiłem Cyrixa i się wyleczyłem z tej ździerczej firmy.
Jednak widząc moc nowych Inteli z leksza szczęka mi opadła, a buldożery ze swoimi pseudo 8 rdzeniami mogą się schować za węgieł. Nawet procesory mobilne Intela w laptopach mają taką moc obliczeniową, że stacjonarne AMDki nie dają rady. Ale wracając do kwestii 3 generacji procesorów Intelowskich, w wielu przypadkach są one szybsze od swoich poprzedników z drugiej generacji, a w niektórych wolniejsze, więc raczej działa tu optymalizacja, niż nowa technologia - przykład WU Einsteina liczonych przy pomocy SSE2 znacznie wolniej niż na procach 2 generacji.
Są natomiast takie wyjątki jak SGS z PrimeGrid, który jest liczony prawie 2 razy szybciej na nowych Intelach, lecz możliwe, że jest to zasługa zastosowania nowych instrukcji procesora.
Ja nadal mam Phenoma II x2 przerobionego na x4 i tak naprawdę nie ma na co zmienić...

Troll81

Ale AMD potrafi dokopać intelowi. Pamiętacie jak ssały pierwsze athlony? A potem przyszedł socket A i athlony XP. Potem Athlony X64 i AthlonyX2. A intel dalej ssało ze swoja architektura Netburst.... i pseudo dwoma rdzeniami. Natomiast potem AMD zaczęło ssać i zmieniać sockety nie wiadomo po co a Intel wyszedł z genialnym 775 i prockami CoreDuo i AMD do dziś nie może nadgonić. Teraz AMD kupiło ATI i zobaczymy co z tego się wykluje :D

Dario666

Z kupna ATi się już wykluły...buldożerki. Przez wpompowanie miliardów w karty graficzne AMD są na topie, ale procesory przystopowały w rozwoju na wiele lat.

Troll81

Ja myślę że AMD jeszcze nas zaskoczy :D

Dario666

Mam nadzieję. Chyba, że idą w kierunku GPGPU i zwykłe proce mają tylko tak, żeby mieć.