Bitcoiny....

Zaczęty przez Ania, 10 Kwiecień 2013, 12:45

Ania

810 zł za jednego btc .... rekord.

krzyszp

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 12:45
810 zł za jednego btc .... rekord.
Taaa, farmy liczą, szary żuczek z 5 komputerami tylko prąd zmarnuje...
Nie agituj za bitcoinem tutaj, proszę...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Przy obecnej cenie koszt prądu to 10-20% przychodu przy tej cenie sprzedaży.  Nie agituję za btc. Tylko pokazuję szanszę na zarobienie środków na nowy sprzęt. Jeśli kurs przez miesiąc się utrzyma to zapewne "wykopane" środki pozwolą dokupić nowy sprzęt co w dłuższej perspektywie wpłynie na szybsze liczenie projektów.

Rysiu

Czy ktoś zauważył, że z oficjalnej strony http://bitcoin.org nie można pobrać klienta? Dlaczego?

Pobrałem jakiegoś klienta ale z http://sourceforge.net/projects/bitcoin/

Synchronizuje jakieś bloki ale nie mam pojęcia o co chodzi  :deadman:

Ania

Synchronizacja to przekazanie jakiś danych potrzebnych do zbudowania portfela. To w miarę szybko powinno się zakończyć. Strony sa przeładowane przez dużą ilość zaiteresowanych.
To powoduje że kurs może pójść jeszcze w górę ... ale niedługo ...
Ale jeśli można na tym coś "zarobić" ku chwale nauki to czemu nie (cały zysk w nowy sprzęt pod BOINC).

krzyszp

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 13:49
Ale jeśli można na tym coś "zarobić" ku chwale nauki to czemu nie (cały zysk w nowy sprzęt pod BOINC).
Zysku nie ma już, chyba że na spekulacji.
Zasadą działania Bitcoina jest, że stopniowo ubywa monet do wykopania, teraz zostało ich już bardzo niewiele, więc to strata mocy BOINC i pieniędzy na prąd...
Aniu - a Ty już liczysz Bitcoina zamiast BOINC???

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ania

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 14:19
Zysku nie ma już, chyba że na spekulacji.
Zasadą działania Bitcoina jest, że stopniowo ubywa monet do wykopania, teraz zostało ich już bardzo niewiele, więc to strata mocy BOINC i pieniędzy na prąd...
Aniu - a Ty już liczysz Bitcoina zamiast BOINC???

Dlaczego uważasz że nie ma zysku z kopania ? Jest. Podobno kopali przy cenie 100 zł za btc i jakoś to kalkulowali. Tzw. trudnośc wzrosła ale i tak jest to opłacalne.
Do wykopania pozostałą chyba niecała połowa monet. Docelowo ma ich być 21 mln.

Wczoraj właczyłam kopanie. na 7770. Prądu zjadło mi za ok. 2 zł. jeśli sprzedam to co wykopałam to mam ok 7 zł.  5 zł zysku dziennie. w tym tempie za 80 dni mam dodatkową kartę 7770. za kolejne 3 miesiące wyrównam "straty" na obliczeniach w BOINC. A za kolejne 3 miesiace będzie ich zdecydowanie więcej. Te 80 dni to wcale nie tak długo.

Aczkolwiek nie wierzę że taki lub lepszy kurs utrzyma się tak długo. Ale obecny świat na głowie stoi. Też myślałam swego czasu że masowy dodruk dolarów przez Bena zeszmaci kurs USD. Zawiodłam się i musiałam za to zapłacić.

krzyszp

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 14:30
Wczoraj właczyłam kopanie. na 7770. Prądu zjadło mi za ok. 2 zł. jeśli sprzedam to co wykopałam to mam ok 7 zł.  swego czasu że masowy dodruk dolarów przez Bena zeszmaci kurs USD. Zawiodłam się i musiałam za to zapłacić.
Że słucham???
Wykopałaś w jeden dzień?
Możesz screena z portfela dać?
CytatOf course, you could get lucky and find a block in your first hour of mining or you could mine for 12 months and not find a thing.
Doprawdy masz szczęście...
Kolega z pracy napalił się i od tygodnia liczy na 7950 i jakoś nie ma NIC...  ;D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Rysiu

Ale to chyba dostaje się BTC miarowo z upływem czasu?

http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator

Na mojej karcie graficznej w tydzień 0.03 BTC, a na miesiąc średnio 0.12 BTC.

Ania

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 15:01
Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 14:30
Wczoraj właczyłam kopanie. na 7770. Prądu zjadło mi za ok. 2 zł. jeśli sprzedam to co wykopałam to mam ok 7 zł.  swego czasu że masowy dodruk dolarów przez Bena zeszmaci kurs USD. Zawiodłam się i musiałam za to zapłacić.
Że słucham???
Wykopałaś w jeden dzień?
Możesz screena z portfela dać?
CytatOf course, you could get lucky and find a block in your first hour of mining or you could mine for 12 months and not find a thing.
Doprawdy masz szczęście...
Kolega z pracy napalił się i od tygodnia liczy na 7950 i jakoś nie ma NIC...  ;D

Ja podłaczyłam się do tzw kopalni/spółdzielni. Kopie tam z 500 osób. Wszystko co wykopią idzie do wspólnej puli i to jest dzielone proporcjonalnie do obliczeń które wniosłeś. Oczywiście jakiś procent idzie dla zarządu kopalni.
Gdybym kopała samodzielnie to stan od razu by wzrósł do 50 btc x 800 zł = 40 000 zł !!! :)   ale to loteria - ale wygrana olbrzymia.
W kopalni mam co chwila przyrosty. Na tą chwilę mam ok 0,015 btc.  Zgrubne szacunki pokazują na 0,01 btc/dziennie na jednej karcie 7770

Ania

Cytat: Rysiu w 10 Kwiecień 2013, 15:05
Ale to chyba dostaje się BTC miarowo z upływem czasu?

http://www.alloscomp.com/bitcoin/calculator

Na mojej karcie graficznej w tydzień 0.03 BTC, a na miesiąc średnio 0.12 BTC.

A jaka to karta ?
U mnie ta tabelka pokazała

Coins Dollars
per Day ฿0.01 $3.23
per Week ฿0.09 $22.62
per Month ฿0.38 $98.24

Rysiu

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 15:13
A jaka to karta ?
GeForce 9800GX2. Ale wydajność wziąłem z tabeli https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

Wysłałem PMkę.

Wracając do kursu to czy on jest jakoś związany z tytułowym Cyprem?

stiven

Cytat: Ania w 10 Kwiecień 2013, 15:11
Ja podłaczyłam się do tzw kopalni/spółdzielni. Kopie tam z 500 osób. Wszystko co wykopią idzie do wspólnej puli i to jest dzielone proporcjonalnie do obliczeń które wniosłeś. Oczywiście jakiś procent idzie dla zarządu kopalni.
Gdybym kopała samodzielnie to stan od razu by wzrósł do 50 btc x 800 zł = 40 000 zł !!! :)   ale to loteria - ale wygrana olbrzymia.
W kopalni mam co chwila przyrosty. Na tą chwilę mam ok 0,015 btc.  Zgrubne szacunki pokazują na 0,01 btc/dziennie na jednej karcie 7770

Powodzenia w próbie odzyskania środków gdy zarząd kopani stwierdzi, że ludki już nakopały dla nich wystarczająco dużo i postanowią zrobić frauda zwijając interes. Pójdziesz do prokuratora mówiąc, że ukradli Ci wirtualną walutę? Cwaniaków nie brakuje a tam gdzie można zarobić bez wkładania realnej pracy zazwyczaj ich zagęszczenie jest większe. Jak przy BOINC ludzie potrafią kantować by więcej punktów uzyskać to zapewne w spółdzielni kopaczy też wykombinują jak wirtualnie podkręcić ilość wykonanych obliczeń by nieco proporcjonalność zaburzyć. 

Ania

Cytat: stiven w 10 Kwiecień 2013, 15:21
Powodzenia w próbie odzyskania środków gdy zarząd kopani stwierdzi, że ludki już nakopały dla nich wystarczająco dużo i postanowią zrobić frauda zwijając interes. Pójdziesz do prokuratora mówiąc, że ukradli Ci wirtualną walutę?

Słuszna uwaga, ale środki mi się zwiększają co chwilę, co 15 min mam ciut więcej ... u nich.
Codziennie mogę robić za darmo 3 przelewy po minimum 0,01 btc. JAk dla mnie strata z kilku dni to nie problem. Co kilka dni zamierzam wyciągnąć i sprzedać aby w najgorszym wypadku na prąd było.

Moim zdaniem okaże że za tym wzrostem stoi jakiś fundusz/szeik i jak opyli swoje btc (kupowane tanio) to rynek sam się osunie. Ale do tego czasu mam nadzieję, że uciułam na nową kartę :)

Ania

Cytat: Rysiu w 10 Kwiecień 2013, 15:19
Wracając do kursu to czy on jest jakoś związany z tytułowym Cyprem?

Moim zdaniem to fajny argument. Ale nie powód.   Podobno są też inne waluty wirtualne.
Mój pomysł na obecną chwilę to pokopać dopóki kurs jest wysoki. Na bieżąco sprzedawać btc i inwestować w sprzęt.

stiven

Nie miałem świadomości istnienia możliwości mikroprzelewów i sprzedawania na bieżąco. W taki razie może mieć to sens, w krótkim horyzoncie czasowym. Co naciułasz to Twoje. Powodzenia.

Ania

Ta waluta rozlicza się do 8 miejsca po przecinku !  I takie przelewy można robić. Kopalnia daje wyższy poziom minimalnego poziomu.
Ten ich minimalny poziom to obenie 8,2 zł - tak więc to juz jest coś :)

Ciekawa jestem jak to się skończy. I jak szybko. Ale byłby smiech jakby się okazało że za wzrostami stoi np. AMD :)

krzyszp

Proszę o skasowanie off-top'a z wątku.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

Chciałem tylko zauważyć że cena bitcoina nie koniecznie musi w prosty sposób wpływać na opłacalność wydobycia. Więcej kosztuje->więcej kopaczy->mniej bitcoinów na osobę.

krzyszp

A najlepsze, że w ciągu ostatnich 3 godzin(!) kurs spadł z 830 do 670pln (i spada dalej) co stawia pod wielkim znakiem zapytania wartość imprezy ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 20:47
A najlepsze, że w ciągu ostatnich 3 godzin(!) kurs spadł z 830 do 670pln (i spada dalej) co stawia pod wielkim znakiem zapytania wartość imprezy ;)
przesadziłeś. Ja widzę 740pln

krzyszp

Cytat: flaku w 10 Kwiecień 2013, 21:01
Cytat: krzyszp w 10 Kwiecień 2013, 20:47
A najlepsze, że w ciągu ostatnich 3 godzin(!) kurs spadł z 830 do 670pln (i spada dalej) co stawia pod wielkim znakiem zapytania wartość imprezy ;)
przesadziłeś. Ja widzę 740pln
A ja 530pln teraz...
https://polmine.pl/

Edit:
497
https://mtgox.com/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

zależy na co patrzymy. Ja sprawdzałem na mtgox średnią z transakcji, ale faktycznie najtańsze oferty już są 370, więc bańka pękła i średnia też zacznie spadać.

krzyszp

Cytat: flaku w 10 Kwiecień 2013, 21:08
zależy na co patrzymy. Ja sprawdzałem na mtgox średnią z transakcji, ale faktycznie najtańsze oferty już są 370, więc bańka pękła i średnia też zacznie spadać.
Dokładnie, średnia uwzględnia najwyższy kurs dzienny.
Zastanawia mnie jednak, co spowodowało taki opad? Delegalizacja? DDoS na jakiś kantor?

Myślę, że jeśli nie dojdzie do jakiegoś gwałtownego ruchu ze strony "oficjalnych czynników", to jednak kurs będzie szedł w górę, ale to moja czysta spekulacja.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

to kupuj za tyle ;) "Na forum bitcointalk wspominają coś o DDoS na kantor." Jak dla mnie to jednak cena była przepompowana, ale teraz znów spadnie za nisko także będzie okazja kupić tanio.

krzyszp

Cytat: flaku w 10 Kwiecień 2013, 21:16
to kupuj za tyle ;) "Na forum bitcointalk wspominają coś o DDoS na kantor." Jak dla mnie to jednak cena była przepompowana, ale teraz znów spadnie za nisko także będzie okazja kupić tanio.
Wiesz, już bawię się na Forex'ie - to mi wystarczy jeśli chodzi o ryzykowne inwestycje :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

Luzik  ;) Jestem strasznie ciekawy co będzie dalej z tym kursem.

krzyszp

Cytat: flaku w 10 Kwiecień 2013, 21:20
Luzik  ;) Jestem strasznie ciekawy co będzie dalej z tym kursem.
Ja również...
A jeszcze bardziej jestem ciekaw, kiedy jakieś państwo zakaże handlu btc...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

A jak zakaże?? to będa handlowac w innym państwie :D

stiven

Raczej problem z płynnością i płytkością rynku. Coś jak na spółkach na new connect na gpw. Kurs piękny ale jak chcesz sprzedać akcji za kilka k zł to nie ma partnera po drugiej stronie transakcji. Kopać i sprzedawać ma kto tylko kupujących brak. 

krzyszp

Cytat: Troll81 w 10 Kwiecień 2013, 21:29
A jak zakaże?? to będa handlowac w innym państwie :D
Ehh, wystarczy domeny przejąc - Wielki Brat ma w tym praktyke...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

flaku

Ale które domeny?

krzyszp

Cytat: flaku w 10 Kwiecień 2013, 21:46
Ale które domeny?
Kantorów. Jak nie będziesz mógł BTC zmienić na gotówkę, to system padnie... Również wtedy, gdy jednocześnie nikt z większych graczy nie będzie akceptował płatności w BTC.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

to się otworzą nowe domeny. A jak i te przejma to się otworzą w sieci TOR a jak i tej zakaża to się zrobi kantory p2p. istnieje tysiące możliwości a rządy i tak zostaną w tyle.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 10 Kwiecień 2013, 21:51
to się otworzą nowe domeny. A jak i te przejma to się otworzą w sieci TOR a jak i tej zakaża to się zrobi kantory p2p. istnieje tysiące możliwości a rządy i tak zostaną w tyle.
Ale wzrośnie drastycznie poziom trudności w handlu, co spowoduje spadek wartości waluty i/lub większe opłaty za transakcję.

Trollu, ja kibicuje BTC, ale walka jest nierówna i niestety wielcy tego świata na razie mają więcej argumentów... :/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

do czasu.... ja uważam ze stanie się wtedy waluta bardziej poszukiwana. Jak zwykle gdy ograniczysz dostęp do czegoś to to coś staje się bardziej luksusowe.

krzyszp

Cytat: Troll81 w 10 Kwiecień 2013, 21:57
do czasu.... ja uważam ze stanie się wtedy waluta bardziej poszukiwana. Jak zwykle gdy ograniczysz dostęp do czegoś to to coś staje się bardziej luksusowe.
A tu możesz mieć rację (zapewne masz) :)
Mam nadzieję, że w przypadku agresji instytucjonalnej tak właśnie się stanie :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

stiven

Poszukałem sobie jakiejś strony gdzie będzie widać wolumeny transakcji aby nieco technicznie spojrzeć na sprawę. Porysować sobie kreski powpatrywać się w świeczki. Trafiłem na http://bitcoinity.org/markets Różnice pomiędzy głównymi kantorami są porażające. Na mtgox kurs USD / BTC 110 na bitfloor USD / BTC 225. 100% różnicy :deadman: Rynek całkowicie niezrównoważony. Wolumeny tak jak podejrzewałem są śmieszne. Pojedyncze transakcje są na poziomie ułamków BTC a przy wyższych (np kilkanaście) kurs leci na łeb na szyje o kilkadziesiąt procent. Posiadacze większych ilości wirtualnej waluty (kantory, spółdzielnie, kopalnie) pewnie ostro myślą jak dokonać dystrybucji tego dobra i zapewne ostatnie intensywne wzrosty miały w tym dopomóc.

Handel tym cudem musi być bardziej emocjonujący niż forex i jeszcze bardziej nieprzewidywalny. Oczami wyobraźni już widzę gimnazjalistów, którzy z równie wielkim zapałem co wrzucali pięciozłotówki w "jednorękich bandytów" teraz będą robić interesy na giełdzie BTC. Wszyscy zarobieni oczywiście będą.

Pytanie czy kiedyś to się zrównoważy czy będzie tak bujać. Do czasu aż nie będzie można tym płacić w wielu miejscach to raczej stabilizacji nie wróżę. Tyle, że jak sklep ma ustalić cenę w BTC jak jego wartością rynkową miota niczym szatan. Koło się zamyka.

Takie mam spojrzenie na to dziś. 

flaku

miotać zaczęło po Cyprze. Do tej pory było w miarę stabilnie ;)

krzyszp

Cytat: stiven w 10 Kwiecień 2013, 22:09
Takie mam spojrzenie na to dziś.
I słusznie.
Myślę, że autor BTC przewidział zbyt mały wolumen (21kk), chociaż rozliczanie do ósmego miejsca po przecinku może pomóc. Powodem tak dużej zmienności jest niepewność i fakt, że ostatnimi tygodniami BTC przeżyło wzrost zainteresowania z powodu wydarzeń na Cyprze (wcześniej zmienność była znacznie mniejsza).
Założenia waluty są deflacyjne, więc warto obserwować, co będzie dalej...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka