Aktualności:

Nasz kanał IRC - Porozmawiaj z nami.

Menu główne

pomoc linuksowa

Zaczęty przez bartsob5, 20 Luty 2007, 12:05

KrzychuP

Ja bym na Twoim miejscu spróbował chyba przeinstalować przeglądarkę (?)

D_T_G

W sumie też nie wiem, bo 'export BROWSER="/usr/bin/opera"' nie działa... ale nie używam boincmgr, tylko kboincmgr, więc mi to nie przeszkadza.


bartsob5

wie ktos jak wylaczyc transport tlenowy do jabbera? bo mi przeszkadza...:|

D_T_G

Cytat: "bartsob5"wie ktos jak wylaczyc transport tlenowy do jabbera? bo mi przeszkadza...:|

Bodaj trzeba wysłać jakąś wiadomość do serwera - na jakim masz konto?


bartsob5

rzecz w tym ze nie bardzo wiem... :\ da sie to jakos sprawdzic?

D_T_G

Cytat: "bartsob5"rzecz w tym ze nie bardzo wiem... :\ da sie to jakos sprawdzic?

Nooo  to to jest to co masz po @, np. chrome.pl :) A tak na początek spróbuje wysłać "pusty szablon rejestracji" (tak napisane jest tu, pyt. #10).


Gave

Jestem zupełnie zielony w linuxie, więc postanowiłem go trochę poznać. Zainstalowałem więc Ubuntu 7.10 AMDx64 Desktop. Jest fajne, inne ale są oczywiście 'ale'. Jako, że niektórzy z naszych forumowiczów wydają się być obeznani w tak podstawowych sprawach to poszukam porady ;) Oczywiście staram się też szukać w necie, ale czasami z przyczyn dla mnie niezrozumiałych podawane rozwiązania nie znajdują u mnie zastosowania lub są tak trywialne, że nikt ich nie objaśnia.

Jak dokonać update'u Firefoxa? Dlaczego opcja Help>Check for Updates jest ciągle nieaktywna nawet przez uruchomienie "sudo firefox"?

PBT_marian_boss

Nie znam się dobrze na linuxie ale jeżeli chodzi o twój problem to nie prościej rozwiązać go poprzez ściągniecie odpowiedniej wersji i zainstalowanie jej. Wszystkie ustawienia i dodatki powinny pozostać niezmienione.

Gave

Tak próbowałem na samym początku. Ale jak to zrobić? Ściągam archiwum .tar.gz. Po rozpakowaniu dostaję trochę katalogów i plików. I pojawia się pytanie: co dalej (wobec braku plików typu 'install' lub 'setup')?

PBT_marian_boss

Rzeczywiście to co pobrałem ze strony wygląda jak zainstalowana już wersja. Spróbuj nadać plikom atrybut "wykonywalny" (linia poleceń chmod 777 *) a następnie jako root uruchomić skrypt run-mozilla.sh (linia poleceń ./run-mozilla.sh). Tylko to przychodzi mi do głowy.

Gave

Sprawdzę to później, bo instalować się trzeba nauczyć.
A tymczasem pogrzebałem w aplikacji "Add/Remove...", zmieniłem kilka opcji Updatera i odpaliły się 'automatyczne aktualizacje' a wśród nich m.in. Firefox.

PBT_marian_boss

O widzisz, jak nie tak to inaczej ale zawsze się uda :)