Amilo Pro v2000d Wyczerpana bateria CMOS czy inny błąd?

Zaczęty przez szymek1987, 18 Maj 2013, 15:38

szymek1987

 :ahoy: Laptop jak wyżej, sprawa ma się tak:

Przy podłączonym zasilaczu (bateria trzyma tak ze 20min więc...) komputer włącza się normalnie, z tym, że w biosie jest zresetowana data i wyłączony moduł Wi-Fi (ogólnie powrót do fabrycznych), wchodzimy do BIOSu ustawiamy i wszystko gra.

Po każdy wyłączeniu komputera wszystkie ustawienia BIOSu wracają do fabrycznych, łącznie z datą i Wi-Fi.

Przy odłączonym zasilaczu wyskakują dwa błędy:

Error 0251: System CMOS checksum bad

Error 0271: Check date and time settings

i znowu dajemy f2, ustawiamy w BIOSie wszystko i działa.

Tylko bateryjka CMOS? Czy macie inne zdanie?

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

szymek1987

Tak samo mi się wydaje, a że nie mam jak wymienić to szukam potwierdzenia u innych :)

Dario666

To typowe dla baterii podtrzymującej CMOS. Nie wiem jak jest w Amilo, ale w niektórych laptopach trzeba rozebrać całą obudowę, żeby się do niej dostać. Jest tak np. w nowych HP "Pro"

szymek1987

Chyba wystarczy zdjąć zaślepkę nad głośnikami i klawiaturę. Nie mam baterii, nie chcę jej kupować, chcę go sprzedać dlatego pytam czy to na pewno to ;) Dodam link z Allegro na dziale giełda, dla ludzi z forum wysyłka będzie za darmo :)

Troll81


szymek1987

http://obrazki.elektroda.net/12_1260732232.jpg ? ;)

Troll81


szymek1987

Ja tam nie wiem, to zdjęcie w internecie znalazłem :) Gorzej z tym złączem. Nie wiem czy się bawić czy sprzedawać od razu i niech to będzie już problem kupującego jaką baterię kupić.