Aktualności:

Nasza strona na Facebooku - poleć znajomym.

Menu główne

PRISM

Zaczęty przez lolek, 07 Czerwiec 2013, 09:15

pawzdy

Flaku według Ciebie kapitalista to anioł który niemalże jest Bogiem dbającym o dobro ludzkości. Gdyby tak było bylibyśmy Edenem a nie miejscem gdzie aktualnie cala Afryka płonie gniewem ludu i coraz więcej ognisk zapalnych mamy w Europie (Hiszpania, Turcja, Cypr, Grecja). Weźmy za przykład kilku najbogatszych ludzi świata (kapitalistów rzecz jasna) : Carlos Slim Helu - 73 mld $,  Bill Gates - 67 mld $ itd. Ile oni zjedzą, kupią aut, samolotów, domów itd? Po 10??? Ile to da miejsc pracy??? Gdyby ich kapitał miała większa liczba ludzi, powiedzmy 100.000 i każdy z nich chciał mieć dom, samolot itd. Ile wtedy ludzi miałoby pracę żeby to wszystko wyprodukować? Zaraz powiesz że oni inwestują a to guzik prawda, ONI spekulują i przyczyniają się do kryzysu i spadku miejsc pracy. Zobacz co się dzieje ze starą europą - ubożeje. A dlaczego? Bo nie ma bata na kapitalistów - żelaznej kurtyny i już nie muszą pokazywać (dzielić się sprawiedliwiej z pracownikami) że kapitalizm jest lepszy od komuny. Wtedy bali się że komuna może dojść do nich i znacjonalizować ich majątki! Dlaczego kapitaliści wyprowadzają produkcję z EU do azji? Bo wolą tam zakładać obozy pracy gdzie nie ma praw pracowniczych i zatrudniają dzieci za 0,5$/h aby zmaksymaizować zysk. Napewno masz dużo racji w tym że lewacy w EU tworzą nadmierne bariery i utrudniają działalność gospodarczą, jak widać nie wolno przeginać w żadną ze stron.
Czy to napewno forum Boinc'owate?  XD
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Uwielbiam takie dyskusje  XD

@flaku
Zbyt jednostronnie przyjáłeś mojá wypowiedź. Sednem było to, że wzrost wartości przedsiébiorstwa niezmierie rzadko przekłada sié w jakiś sposób na zarobki pracowników, a tylko właścicieli/udziałowców/kadry zarzádzajácej (z naciskiem na kadré). To powoduje pogłébienie przepaści pomiédzy bogatymi i biednymi nie przysparzajác przy tym klasy średniej. Jeszcze całkiem niedawno na zachodzie to zjawisko nie było tak widoczne/odczuwalne, ale podczas kryzysu łatwo zauważyć, kto jest najbardziej poszkodowany. Obecnie jedynie państwo narzucajác określone przepisy może wymusić zmniejszenie tej różnicy poprzez podnoszenie pensji minimalnej i nacisk na zmniejszenie bezrobocia poprzez inne przepisy (w tym pracownicze). Wydłużenie okresu rozliczeniowego do roku umożliwia co prawda elastyczniejszá gospodarké siłá roboczá po stronie pracodawcy, ale jednocześnie spowoduje to, że w sezonie pracodawca bédzie mógł zmusić pracownika do dłuższej pracy w pełnym obciáżeniu zamiast spowodować konieczność zatrudnienia (choćby na pół etatu) nastépnego pracownika.

Nie mam nic przeciwko temu, aby mój pracodawca zarabiał b. dużo, chciałbym tylko, aby wraz ze wzrostem mojej wartości jako pracownika, rosło także moje wynagrodzenie, a tak niestety sié nie dzieje (może poza wiékszymi miastami). Niestety, statystyczny absolwent po studiach jest za biedny, aby zamieszkać w Warszawie i budować swoje doświadczenie za 1500pln na réké - te pieniádze nie pozwolá mu przeżyć... Że mam racjé świadczy 3kk polaków (w tym ja), którzy zabrali dupy w troki i wyjechali (oficjalne statystyki mówiá o 2kk, ale moje obserwacje wskazujá, że sá mocno niedoszacowane).

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

panowie... to jest wątek o PRISM a nie prawie prace w RP  :bad:

Krzysiak

http://www.joemonster.org/art/23739/Hej_kochanie_  XD


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Pilman

Cytat: flaku w 18 Czerwiec 2013, 14:49
Dlaczego duże rozbieżności traktujesz jako coś złego?

Nie, no duże rozbieżności w płacach to dla Ciebie zupełnie coś normalnego. Wiedz że nie pochwalam systemu który Ty preferujesz tj. np. pracownik zarabia 5k a pracodawca 100kk. Wielokrotność płacy na rzecz pracodawcy w wysokości 200 krotnej podstawy pracownika, nie jest normalną sytuacją do przyjęcia.

Cytat: flaku w 18 Czerwiec 2013, 14:49
Pracownicy szeregowi przeważnie(nie mówię że wszyscy. oczywiście nie można wrzucać wszystkich do jednego wora, są tacy którzy inwestują zarobione pieniądze na przykład w nauczenie się umiejętności na które jest popyt) wnoszą od siebie tyle samo teraz co 10 lat temu. 8 godzin pracy fizycznej, może inteligencja trochę wzrosła, ale jednocześnie uciążliwość pracy zmalała. Z powodzeniem można by wziąć pracownika fizycznego z przed 10 lat i wstawić po krótkim szkoleniu na miejsce obecnego. Czy tak samo można by wziąć przedsiębiorstwo razem z jego właścicielem sprzed 10 lat i wrzucić na dzisiejszy rynek? Najprawdopodobniej nie poradziłoby sobie. Czy w takiej sytuacji można żądać aby wraz ze wzrostem płacy właścicieli równo rosła płaca pracowników? Oczywiście ta płaca realnie rośnie, ale jest to niejako efekt uboczny inwestycji innych prowadzących do konkurencji o pracownika/konsumenta. Musi tak być, bo aby więcej zarabiać trzeba więcej dawać. Jest to naturalne.

Mam rozumieć że taki pracownik winien pracować 10 godzin i więcej, dokładać swoje ciężko zarobione  drobne do rozwoju firmy i jeszcze z pocałowaniem w rękę dziękować że może wspomóc firmę? Przecież pracownik to osoba która przychodzi do pracy i wykonuje powierzone jej obowiązki przez pracodawcę. Nie można od takiej osoby wymagać by robiła/wykonywała... no właśnie co takiego jeszcze?  Zgadzam się że płaca pracownika nie rośnie równomiernie w stosunku do przychodów pracodawcy – co jest zrozumiałe ze względu na kapitalizm.   

Cytat: flaku w 18 Czerwiec 2013, 14:49
Będą zarabiać tyle co teraz. Dla nich na prawdę ta zmiana nie ma większego znaczenia. Jest jakaś stawka za którą pracownik budowlany zgadza się pracować. Jeśli ustalimy że za nadgodziny nie dostanie 150%, tylko będzie miał płacone zimą normalnie 100%, to stawka podstawowa musi wzrosnąć, bo pracownicy nie zgodzą się na taką stratę. Gdyby się zgadzali(bo jak niektórzy mówią: muszą się zgodzić pracować za każdą stawkę żeby przeżyć) to nie byłoby żadnych przeszkód przed tym, żeby przy stawce 150% za nadgodzinę obniżyć im stawkę podstawową do takiego poziomu by zarabiał tyle co przy stawce 150%.

Jeżeli pracownik ma zarabiać tyle co teraz przy znacznym zwiększeniu nakładu pracy to po co ta zmiana w prawie pracy? Przecież jeżeli idę do pracy na 8 godzin pracować to nie jest to czas na odpoczynek. Zwiększenie liczby godzin (elastyczne) o kolejne 2 czy też 4 godzinny i to dzień w dzień czy też przychodzenie do pracy na zawołanie pracodawcy doprowadza do znacznego spadku wydajności w pracy.  A Ty jeszcze uważasz, że pracownik zarobi tyle samo – to po co ta zmiana – bo na pewno nie na korzyść pracownika.

Nie wiem po co przywołane porównanie odnośnie rewolucji w przemyśle a tą w medycynie.  Moje porównanie dotyczyło warunków pracy a nie warunków higieny/opieki zdrowotnej.  Dalsze wywody historyczne nie maja nic wspólnego z omawianą zmianą w kodeksie pracy.

Cytat: flaku w 18 Czerwiec 2013, 14:49
Dzieci pracowały, ale dzięki temu przestały umierać z niedożywienia.

Nie wspominałem o dzieciach tylko o pełnoletnich pracownikach. Poza tym w tamtym okresie dzieciaki umierały z przepracowania i wyzysku.   

Dobrze że sprecyzowałeś o jakiego pracownika chodziło.  Jestem ciekaw co masz na myśli mówiąc o problemie pracownika z kasą jaką będzie musiał zapłacić za stare warunki. 

Cytat: flaku w 18 Czerwiec 2013, 14:49
Wykwalifikowanemu pracującemu tylko w lato po prostu daje się taką stawkę żeby przez cały rok dostał pieniądze wypracowane w lato.

Nie wiem jak to rozmieć – pracownik sezonowy czy jak?

Troll81

Panowie. Nie piszemy w tym wątku o prawie pracy tylko o PRISM. Grzecznie proszę. Załóżcie sobie inny wątek. Przenieście tam swoje posty.

krzyszp

Edward Snowden poprosił o azyl m.in. Polskę, Minister Sikorski odpowiedział... na Twitterze(sic!):
http://fakty.interia.pl/polska/news-snowden-poprosil-o-azyl-w-polsce-to-nie-jest-formalny-wniose,nId,989623

No cóż, udzielenie azylu nie leży w interesie Polski (chociaż wniosek oficjalnie jednak nie został złożony)...

Dzisiaj dowiedziałem się, że udzielenie azylu nie wchodzi w grę, jeśli Wielki Brat będzie na to krzywo patrzył. Zamieniliśmy jednego Brata na drugiego. Przykro mi, że Polska już nie jest państwem suwerennym. Domyślałem się tego wcześniej, ale teraz jest to już chyba oczywiste  :(

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Wiesz.... ja tez mogę wysłać faks do ambasady i podpisać się Snowden...

myślisz ze na serio szukałby azylu w kraju w którym były tajne więzienia CIA?

krzyszp

Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2013, 19:45
Wiesz.... ja tez mogę wysłać faks do ambasady i podpisać się Snowden...

myślisz ze na serio szukałby azylu w kraju w którym były tajne więzienia CIA?
Przecież to nie ściema... Wysłał wnioski do 19 krajów. Ja rozumiem że po to, aby utrudnić działania kolegom (rozproszenie sił) i zabezpieczyć sobie tyły. O Polsce pewnie niewiele wie, więc przestrzelił, ale reakcja Ministra (informacja) powinna być chyba przekazana innymi kanałami niż Twitter???

Argument, że to nie leży w interesie Polski (azyl) to już kompletny idiotyzm - toć przecież trudno sobie wyobrazić lepsze źródło wiedzy na temat działań Wielkiego Brata i metod wywiadu elektronicznego niż od samego źródła... A i przewaga w negocjacjach jest nie do przecenienia...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

ja tam myślę że facet ten niewiele wie a zepsucie stosunków z ameryką drożej by nas kosztowało....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 02 Lipiec 2013, 22:52
...a zepsucie stosunków z ameryką drożej by nas kosztowało....
W tych stosunkach, to my odgrywamy role wiernopoddancza jak na raie. USA traktuja nas tylko jak rynek zbytu i dostawce miesa armatniego...
Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Moze i. Ale tez pare kontraktów podpisali. Choć nie tyle ile powinni. Tak czy siak na antagonizacji nic nie zyskamy a stracić możemy.

Martin Fox

A co możemy stracić? Bardziej w dupę nas ... bez mydła nie mogą, to nawet dziwka nie daje za darmo a za pieniądze...

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 03 Lipiec 2013, 17:55
A co możemy stracić? Bardziej w dupę nas ... bez mydła nie mogą, to nawet dziwka nie daje za darmo a za pieniądze...
+1

Ja czasami mam wrażenie, że władze w PL zawsze muszą mieć kogoś nad sobą...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Panowie, nazywajmy rzeczy po imieniu.

Najwyrazniej Sikorski to tchorz albo idiota (obie wersje bardzo mocno prawdopodobne, uwzgledniajac ze to polski rzad). Snowden w Polsce to pokaz sily, poparcia dla wolnosci i demokracji oraz ogromne zrodlo wiedzy. Trzeba byc powtornym klamca i oszustem zeby napisac ze to nie lezy w interesie Polski.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

Ja mam wrażenie, że w tym wypadku największe role grają łapówki oraz haki, jakie dzięki wywiadowi dało się uzyskać na osoby decyzyjne w kraju :/

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 03 Lipiec 2013, 20:32
Ja czasami mam wrażenie, że władze w PL zawsze muszą mieć kogoś nad sobą...
"Dajcie Polakom rządzić a sami się wykończą." -  Otto von Bismarck.
Moim zdaniem ten cytat tłumaczy wszystko.

cp

Cytat: AiDec w 03 Lipiec 2013, 21:33
[...]Snowden w Polsce to pokaz sily, poparcia dla wolnosci i demokracji oraz ogromne zrodlo wiedzy. Trzeba byc powtornym klamca i oszustem zeby napisac ze to nie lezy w interesie Polski.

Ale i znaczący awans na liście największych wrogów United Stasi of Amerika, a co za tym idzie - spory problem polityczny i ekonomiczny (a akurat USofA ma środki do wywierania presji politycznej i ekonomicznej...). Poza tym, bez względu na ostateczną decyzję, Sikora powinna była stulić dzióbek i nie ćwierkać na cały internet o tym, jak to Polska sama, z własnej inicjatywy, zrobi dobrze USofA. No, ale cóż, nasza władza (bez względu na opcję) już tak najwyraźniej ma, że "za bezdurno" wspiera kraj, który wciąż jakoś nie chce się odwdzięczyć i nic nie daje.

Ufol

Tu nie polecam powoływania się na Bismarcka. Radzę poczytać o nim więcej a w szczególności o metodach żelaznego kanclerza. Gdyby urodził się jakieś pół wieku później i został dygnitarzem, to ofiar II wojny światowej było by dużo więcej. Koniec zbaczania z wątku.
Jest dla mnie oczywiste, że świat, końca XX wieku właśnie odchodzi do przeszłości. W historii bowiem tak się śmiesznie składa, że wiek zazwyczaj nie liczy sobie stu lat. XIX zaczął się rewolucją francuską a zakończył wybuchem I wojny światowej. XXI dopiero się zaczyna. Jeżeli masz telefon komórkowy i komputer, to za własne pieniądze utrzymujesz dwóch szpiegów. Do tego maszynka do robienia wody z mózgu, tzw. telewizje informacyjne, skuteczne antidotum na wszelką myśl. Od 1945 r. nie mamy państwa suwerennego, we właściwym tj. klasycznym znaczeniu tego słowa. Możemy sobie co najwyżej wybrać pajacyki, lecz za sznurki pociąga ktoś ważniejszy. Moim zdaniem są to ubeckie dynastie wysługujące się państwom poważnym. W naszym przypadku głównie potężnym sąsiadom, Może także jeszcze USA, chociaż Obama powoli cofa się z Europy. Co do naszej wymiany gospodarczej z wujem Samem, to nie znajduję żadnych plusów. Przez lizanie dupy Jankesom wypadliśmy z rynków islamskich. Kto ciekaw niech zapyta starszych, ilu Polaków kiedyś dorobiło się np. w Iranie, ile eksportowaliśmy broni do krajów arabskich, mam wyliczać dalej?... Zamiast tego kupiliśmy, zupełnie nam zbędne samoloty mające jedną ciekawą cechę, rzadko kiedy są w stanie wzbić się w powietrze. Gdyby stary Łukaszenko tęgo popił i zaatakował imperialistyczną Polszę, to jeden Mig pewnie by wystarczył. Zbombardowałby lotnisko i koniec naszego nowoczesnego lotnictwa. Jeżeli chodzi o inwigilację, dostrzegam próby uruchomienia swojskiego pryzmaciku. Wywołano aferę z alarmami o podłożeniu bomb. Znów potwierdziła się diagnoza, iż rządzą nami gangsterzy, ale ci od Olsena. Normalnie służby montują bardziej wyszukane prowokacje.
Polska przedwojenna przyjmowała m.in zbiegłych gruzińskich oficerów, walczyli później w naszym wojsku przeciwko brunatnemu i czerwonemu imperium. Nie muszę dodawać, że takie postępowanie ściągało na nas gniew radzieckiego kolosa. Dziś, ziemniaczana RP, boi się przyjąć jednego komputerowca.
Powyższe porównanie polecam każdemu, kto jeszcze uważa obecną III RP, za coś cokolwiek znaczącego na arenie międzynarodowej. Ten temat nieco się już rozgałęził, więc wrzucę kolejną, nieco związaną refleksję. Słuchałem wczoraj informacji o samolocie prezydenta Boliwii, który rzekomo miał przewozić strasznego Snowdena. Zachód cofnął się kulturowo do epoki kamienia łupanego, to niesłychane, aby tak traktować głowę niepodległego państwa. W pełni rozumiem oburzenie Boliwijczyków, którzy protestowali przed ambasadami, m.in francuską.

krzyszp

Też zauważam gwałtowne zmiany na scenie polityczno-gospodarczej. Coraz mniej jest krajów (polityków) potrafiących powiedzieć "Nie!" dwóm potęgom (USA, Rosja), do których wkrótce dołączą Chiny.
Patrząc, co amerykanie wyprawiają w Pakistanie (drony), tomi się nóż w kieszeni otwiera - toż to czyste morderstwa, bez sądu, bez prawa obrony...

Teraz cała maszyna szpiegowska USA nastawiona jest (IMHO) na gromadzenie informacji gospodarczej i politycznej (haki) wszędzie na świecie...

Czyżbyśmy mogli za jakiś czas oczekiwać koalicji państw stojących w opozycji do USA? Oby, ale nie liczę na to za bardzo...

Co do naszej "wymiany gospodarczej" z ameryką, to wygląda on tak, jak dawniej z ZSSR - oni nas kochają za żarcie, a my ich za wzięcie...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ufol troszkę przesadzasz :D

Akurat mam okazję znać człowiek który "dorobił" się w Libii. więcej teraz ludzie dorabiają się w Irlandii. Eksportować im broni też bym nie chciał. Po co uzbrajać potencjalnego wroga?

Samoloty? Fakt, zjeb@#$%śmy ale przesadzasz z tym jednym migiem od łukaszenki. On ma stare ryple na jeszcze gorszym chodzie niż nasze.

Z tym rosyjskim kolosem to tez przesada. Już wtedy wszystko ledwo tam żyło. Zresztą Polska w ogóle dostała niepodległość dzięki Leninowi. Nie wiadomo jakby się to skończyło bez rewolucji.

Krzyśku. Akurat rząd w Pakistanie ledwo trzyma się u władzy. A to właśnie dzięki temu że amerykanie angażują watażków w Waziristanie. Gdyby nie było wroga w postaci ameryki to ci sami watażkowie ruszyli by na pałac prezydencki i miałbyś drugi Iran. Ale już z bronią atomową i ziejący nienawiścią do swego sąsiada Indii. Nawet nie chce sobie wyobrażać co by było gdyby Pakistan zaatakował Indie. Natychmiast włączyłyby się Iran i Chiny. Do tego wszystkiego Rosja. Druga wojna światowa wydałaby się przy tym zaledwie rozgrzewką.

krzyszp

Troll, nieświadomie powtarzasz stereotypy...
na jakiej podstawie twierdzisz, że jak Talibowie dorwą się (gdziekolwiek) do władzy, to użyją broni atomowej??? Przypominam, że jedynym krajem, który użył tej broni jest Wielki Brat - w Hiroszimie zabił 80 tysięcy ludzi!
Ani ZSRR, ani Chiny ani Indie czy Pakistan jej nie użyły - a to są kraje jakie USA stawia za przykład tych, ktore broni masowej zagłady mieć nie powinny! Paranoja jakaś!

A Rosja JEST kolosem - nie zapomnij, że to jest kraj, który nawet wyniszczony przez Stalina stawił skuteczny opór Hitlerowi jako pierwszy! NIGDY nie ignoruj takiej potęgi...

Co do Łukaszenki... Co z tego że mamy parę nowocześniejszych samolotów, jak nie zdążą wystartować? Zdajesz sobie sprawę jakiego czasu potrzeba, aby sąsiedni kraj zbombardował wszystkie lotniska w PL? To są minuty...

I na koniec - USA MORDUJĄ ludzi w kilku krajach uzasadniając to "wprowadzaniem demokracji" i "działaniami pokojowymi"... Dla mnie to po prostu są morderstwa, w dodatku w każdym z tych przypadków w tle jest ropa lub inne zasoby naturalne...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

USA użyło broni atomowej dwa razy. Na samym początku jej istnienia. Od tego czasu nie użył jej nikt. Ale widząc co wygadują talibowie wolałbym się nie przekonywać czy jej użyją czy nie. Szczególnie że nie czują oporu przed zabiciem kilkuset do kilku tysięcy lu8dzi w zamachach. Serio wolę się nie przekonywać przed czym by się nie cofnęli mając w ręku atom.

Wiem że Rosja jest kolosem. Niemniej jednak zaraz po rewolucji nim nie była. O czym świadczy choćby to ze Polacy dali jej łupnia. 2 lat później i bez inwazji Hitlera nie dalibyśmy im łupnia. Szybko się podnieśli ale w latach 1917-1920 to oni byli wielkim ale leżącym kolosem.

W przypadku Białorusi nie sądzę by były to minuty. Poza tym nie samymi samolotami obrona RP stoi. mamy tez rakiety. Najpierw te samoloty z Białorusi muszą dolecieć nad te lotniska. Ogólnie nie sadzę by było to takie proste :D

Nie wybielam stanów. Wiem co robią i czego się dopuszczają. Robią to zresztą nie od dziś. od drugiej wojny światowej właściwie bez przerwy amerykańskie wojska lub tajne służby robią gdzieś wojnę. Albo ich służby specjalne doprowadzają do przewrotu w państwie. Albo finansowali zbrojną opozycję i aktywnie ją wspierali dostarczając broń albo choćby szkoląc.

http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_United_States_military_operations
http://en.wikipedia.org/wiki/Covert_United_States_foreign_regime_change_actions



Ufol

Nie uważam, bym gdziekolwiek przesadzał. Rosja była zdecydowanie silniejsza militarnie, co wcale nie oznacza, że musiała wygrać. Historia zna mnóstwo przykładów, gdy Dawid pokonywał Goliata, lecz nie będę ich tu wyliczał, wystarczy tych boków. Poza tym proszę o odrobinę zastanowienia się przed napisaniem polemiki. Wspomniałem o Polsce międzywojennej, skończyła się ona w 1939 a nie w 1920 r. Związek Radziecki prowadził wciąż wrogą politykę, ale nie spowodowało to chęci poddania się Rosjanom, chociaż ich wpływ na ówczesną Polskę był wielokroć większy, niż USA na trzecią ziemniaczaną. Byłoby wspaniale sprzedawać broń wszelakim muzułmanom, gdyby rzetelnie płacili. Nie są naszymi wrogami. Nie słyszałem, aby głosili konieczność nawrócenia niewiernych Polaków.
Natomiast co chwilę docierają wrzaski proroków zachodniej politycznej poprawności, plujących na wszystko, co w naszej tradycji poważane a nawet święte.
Jeżeli boimy się przyjąć jednego klikacza, to oznacza, że suwerenność nie istnieje i żadne pokrętne tłumaczenia ministra tego nie ukryją. Po 1989 roku, nie dało rady ściągnąć żadnego, dosłownie żadnego, zbrodniarza czasów stalinowskich, bo kraje, w których przebywali wystawiły nam środkowy palec. Wara od naszych obywateli! Tutaj moglibyśmy pokazać, że słowo wolność coś dla nas jeszcze znaczy. Okazało się, iż tyle samo co gówno.
Rdzenny pryzmacik, tak go sobie będę nazywał, ma spore perspektywy. Już dziś jesteśmy liderem, mianowicie w ilości służb i podsłuchów. Daleko za nami są Niemcy czy Anglicy. Kudy do nam Żabojadom, mającym realne problemy z emigranckim półświatkiem, w którym paru terrorystów zawsze coś kołuje. Przynajmniej w jednym Donaldinio mocno kraj rozwinął.

krzyszp

Proponuje obejrzeć filmik na dole arta:
http://www.geekweek.pl/aktualnosci/16808/snowden-zostanie-obywatelem-islandii

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Coraz ciekawszym krajem jawi mi się ta cała Islandia.....

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Lipiec 2013, 16:40
Coraz ciekawszym krajem jawi mi się ta cała Islandia.....
Jak by tam troche cieplej było, to bym sie chyba już pakował :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Ja tam chłodek lubię.... a i górki mają....

Troll81

http://kopalniawiedzy.pl/Francja-DGSE-inwigilacja,18389

krzyszp

Cytat: Troll81 w 05 Lipiec 2013, 18:02
http://kopalniawiedzy.pl/Francja-DGSE-inwigilacja,18389
Nagle się okaże, że tylko my nie mamy swojego PRISM'a...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Że tak zacytuję CP i jego fragment z filmu iron sky:

http://www.youtube.com/watch?v=LR9N3NOutaQ

krzyszp

Najlepsze w tym wszystkim jest to, że aby chronić swoją prywatność powinniśmy zacząć używać pgp, tora, itd - a jak któryś to zrobi, to od razu służby go wezmą na haczyk jak podejrzanego...
"Obyś żył w ciekawych czasach" - to przekleństwo jest bardzo prawdziwe...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Ufol

Jak już wspominałem jesteśmy liderem jeżeli idzie o podsłuchy, takie klasyczne, jak za komuny. Tu nikt nam nie podskoczy. Mamy także sporo wszelakich służb uprawnionych do takich działań. Historią tajną średnio się interesuję, więc nie wiem, czy gdzieś działa tyle zakulisowych instytucji, w dodatku praktycznie niezależnych od siebie. Swego czasu, jakieś siedem lat temu, słyszałem powszechnie znaną legendę, o archiwum rodzimej telekomunikacji. Rzekomo nagrywano wszystkie rozmowy telefoniczne, nie uwierzyłem w to, bo gdzie magazynować taki ogrom danych? Polski internet jeszcze jest oazą wolności, bo cała nasza cyfryzacja to jeden cyrk na kółkach, zatem inwigilacja tego odcinka, także kuleć musi. Wicie rozumicie towarzysze, władza się stara, nawet powołała do tego kolejną służbę specjalną, ale na razie jakoś daje się po ludzku pisać. Nie powinienem być takim optymistą, może już po mnie jadą. Jakby co, trzymajcie się.

Troll81

http://technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,14258709,Data_Dealer___gra__ktora_pokazuje_jak_przegrywamy.html#BoxTechTxt

Troll81

http://www.theguardian.com/technology/2013/jul/28/edward-snowden-death-of-internet

cp

http://www.nzherald.co.nz/opinion/news/article.cfm?c_id=466&objectid=10908579 - pomysł na walkę z inwigilacją przez obywatelskie nieposłuszeństwo

krzyszp

CytatLet me explain what I have in mind. Start sending random emails to people and encourage them to do the same to everyone they know. Don't use obvious words like "explosive" or "jihad" or names such as "Akhmed". Be more clever than that. Refer to vague and indeterminate "projects", courses and trips overseas and meetings with John and Sally or whoever.
Po prostu świetny pomysł :)

Ja na jednej stronie zrobiłem wpis o nalocie policji za wyszukiwanie "szybkowar" i "plecak" i otagowałem go m.in. słowami... "szybkowar", "bomba" - polecam taki sposób, średnia ilość robotów odwiedzających stronę wzrosła kilkukrotnie, większość z USA i Chin ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

bo to ostatnio modne hasła się zrobiły....

Troll81

Mam pomysł. Wypozycjonujmy Twoją stronę na hasła szybkowar, plecak oraz bomba :D Tak zeby weszła do top 10 w googlu :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 08 Sierpień 2013, 18:49
Mam pomysł. Wypozycjonujmy Twoją stronę na hasła szybkowar, plecak oraz bomba :D Tak zeby weszła do top 10 w googlu :D
No to muszę na noc drzwi nie zamykać, bo nie chcę wymieniać na nowe ;)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka