Stacjonarka dla zupełnego świeżaka ;) (do 2000 zł)

Zaczęty przez piotrekg, 13 Sierpień 2013, 13:23

Tomek_TB

Toshiba sprzedała dział HDD w zeszłym roku, nie pamiętam komu, ale sprzedany.

SSD w boinc zajechany w 11 miesięcy... nie polecam, po prostu rano komp się nie podniósł... żadnego ostrzeżenia  :bad:
Pozdr
Tomek

LQG

Cytat: Tomek_TB w 20 Wrzesień 2013, 06:33
Toshiba sprzedała dział HDD w zeszłym roku, nie pamiętam komu, ale sprzedany.

SSD w boinc zajechany w 11 miesięcy... nie polecam, po prostu rano komp się nie podniósł... żadnego ostrzeżenia  :bad:

Nie słyszałem nic o sprzedaży działu HDD przez Toshibe, może masz jakieś źródła? Albo myślisz o Hitachi HGST sprzedane WD?

SSD na system a BOINCa trzeba instalować na drugi dysk, HDD.

necavi

CytatSSD na system a BOINCa trzeba instalować na drugi dysk, HDD.

Nie strasz mnie. Niby klient sobie co pewien czas zapisuje stan, ale czy to może zajechać szybko SSD? Jeden przykład to jeszcze nie wyrocznia w sprawie. Znasz więcej przykładów?

krzyszp

Cytat: necavi w 20 Wrzesień 2013, 13:14
CytatSSD na system a BOINCa trzeba instalować na drugi dysk, HDD.

Nie strasz mnie. Niby klient sobie co pewien czas zapisuje stan, ale czy to może zajechać szybko SSD? Jeden przykład to jeszcze nie wyrocznia w sprawie. Znasz więcej przykładów?
Zależy od projektu.
Niedawno jakiś zapisywał jak szalony po dysku i podobno wykańczał szybko SSD, niestety nie pomne jaki to był projekt.

Mój SSD pracuje już ok. roku z BOINC, na razie ma się świetnie, wg programów pomiarowych zużyty w ok. 50%, więc pewnie za niedługo będzie modernizacja i faktycznie wtedy BOINC przeniosę na drugi dysk (a może i szybciej to zrobię).

Edit:
To była malaria, średnio zapisywała 2MB/s...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Szopler

Ja zajechałem OCZ Vertex 2 60GB BOINCem w 2 lata. Na szczęście tuż przed końcem gwarancji - wymiana :). Teraz BOINC, TEMP, SWAP mam na zwykłym HDD.

LQG

Jako ciekawostkę podam że Samsung dla modelu 840PRO (MLC) dopuszcza maksymalnie 40GB zapisu na dobę. W przypadku awarii jak wyjdzie po uśrednieniu więcej to gwarancja anulowana.

krzyszp

Cytat: LQG w 20 Wrzesień 2013, 21:32
Jako ciekawostkę podam że Samsung dla modelu 840PRO (MLC) dopuszcza maksymalnie 40GB zapisu na dobę. W przypadku awarii jak wyjdzie po uśrednieniu więcej to gwarancja anulowana.
Przypominam o istnieniu "klauzul niedozwolonych", ja dzięki nim wyszarpałem nowy dysk z Seagate...
Jeżeli tego warunku nie masz w regulaminie sklepu/gwarancji (pisemnej) dołożonej do dysku - zignoruj!

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Tomek_TB

Cytat: LQG w 20 Wrzesień 2013, 09:04
Nie słyszałem nic o sprzedaży działu HDD przez Toshibe, może masz jakieś źródła? Albo myślisz o Hitachi HGST sprzedane WD?

Mój błąd, masz rację, Hitachi. :shame:
Pozdr
Tomek

LQG

Cytat: Tomek_TB w 21 Wrzesień 2013, 09:33
Mój błąd, masz rację, Hitachi. :shame:

Ale coś jest na rzeczy albowiem Toshiba DT01ACA200 to podobno rebrandowany HGST HDS723020BLE640...  :)