RCross

Zaczęty przez Bober, 05 Marzec 2007, 22:44

Bober

Dostał ktoś już jednostkę na tę aplikację? Ja same tuedrei wciąż dostaję...

kempler

Ja dostałem rcross_759_ 0 liczyła się godzinkę i wszystko ok.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

ansuz

Ja mam kilka ściągniętych, ale najpierw muszę stare przeliczyć bo mam ich jeszcze ze 30  :roll:  Mam nadzieję ze będzie dobrze
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

kret

tak, jedną co miałą godzinkę już odesłałem (ok) druga dobija do końca :)

Borsook

z tego co pisze na forum wnioskuje ze beda wysylac i te nowe i stre jednostki bo troche tego maja, czyli nadal mozna sie wpakowac na jakiegos molocha bez checkpointow

kret

no właśnie po tych nowych rcross dostałem stare jednostki do przemielenia :) hihi.. :)

Bober

Pojawił się problem punktacji...ja też na pewnych hostach nie dostaję tyle, co żądam:


time           claimed       granted
3,603.08   30.45   21.62

Lanc

Przestaje mi się to podobać...

time         claimed      granted
3,600.75   43.49   21.60
3,600.58   43.48   21.60
3,600.36   43.48   21.60
3,600.50   43.48   21.60
3,600.27   47.66   21.60


Coś im padło, że za każdą próbkę stricte taka sama ilość pkt ?  :x  :?

RAD-Poland

Cytat: "Bober"Pojawił się problem punktacji...ja też na pewnych hostach nie dostaję tyle, co żądam:


time           claimed       granted
3,603.08   30.45   21.62
wydaje mi się, że nic się nie zmieniło
stare jednostki były tak samo punktowane z limitem 21,6 pkt/h (gdzieś na forum RCN było dla jakiego kompa to przyjęto)

stara jednostka
time (sec)   claimed credit      granted credit
17,405.33     160.23           104.43

daje dokładnie 21,6 pkt/h mimo żadanych 33,14 pkt/h (optymalizowany BOINC by Crunch3r)

nowe jednostki
time (sec)   claimed credit      granted credit
3,600.22       33.14           21.60
3,600.78       33.15           21.60


tyle dobrze, że mają stałą długość i wiadomo ile ich zgromadzić dla beznetowca   :wink:

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Niestety nie jest tak jak mówisz. W dalszym ciągu wyciągam na Pentium M na 5.9.0 23-24 pkt/h (granted=claimed) bez względu na to, czy to rcross czy tcape.
http://dist.ist.tugraz.at/cape5/results.php?hostid=11622

Wynik dany post wyżej przeze mnie był z kolei z Pentium D.

Lanc

Cytat: "RAD-Poland"
wydaje mi się, że nic się nie zmieniło
stare jednostki były tak samo punktowane z limitem 21,6 pkt/h (gdzieś na forum RCN było dla jakiego kompa to przyjęto)
W takim razie liczenie tego mija się z celem... Nie wazne czy masz C2D 5Ghz czy P4 3Ghz to i tak dostaniesz 21,6pkt za obliczoną w 1h próbkę...

Bober

Zaraz zaraz. Po pierwsze nie ma żadnego limitu.
Po drugie celem projektu jest znalezienie...bla bla bla. W każdym razie punkty są drugorzędne :wink:

RAD-Poland

chodziło mi o to, że nie można dostać więcej niż 21,6 pkt/h ("krokodyl" - administrator forum RCN wypowiadał się na temat puntów)

tamte wyniki były dla optymalizowanego Athlon64 X2 3800+ 2,0@2.2GHz baz optymalki byłoby ok 15-16pkt/h

mój drugi komp Duron 850 bez optymalizacji
time (sec)   claimed credit   granted credit
23,136.87     14.85              14.85


co daje 2,31 pkt/h (tak liczy we wszystkich projektach)
niestety jeszcze nie dostał ani jednej nowej jednostki RCN (nie wiem ile za taką dostanie), ale myślę że dokładnie 2,31 pkt

optymalki BOINC nie przyśpieszają obliczeń tylko żądają więcej punktów
ostatnio nawet XtemLab ograniczył ilość punktów na godzinę, ale poprzeczkę postawili nieco wyżej

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

RAD-Poland podałem wyżej przykład komputera dostającego więcej niż 21,6pkt/h...

Co do XtremLab to też dawał tyle co się żąda...nie wiem jak jest teraz, ponieważ ze względu na milczenie administratorów (a mają na co odpowiadać) przestałem liczyć w tym projekcie...

RAD-Poland

fakt  :oops:

to dlaczego mnie zawsze obcinali i obcinają do 21,6 pkt/h ?
zaznaczę zawsze liczyłem RCN pod Linuksem

sorki za zamieszanie

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Niestety nie wiem. Temat można by poruszyć na forum RCN, ale moim zdaniem jeśli sprawa dotyczy tylko klientów 5.9.0/5.5.0 to nie należy tego robić.
Jeśli komuś na normalnym kliencie obcina wtedy owszem.

RAD-Poland

Masz rację mam starego klienta 5.4.9
a to taki mój przypadek z XtremLab time (sec)   claimed credit   granted credit
589.22      5.42                   5.21


poszukam nowego klienta zobatrzymy (może przez przypadek pomogłeś mi) dzięki Bober

   
WCG:
PG:         YOYO:

     

Bober

Z krótkiego przeglądu "top participants" wynika mi, że punkty są przycinane tylko na wielordzeniowych kompach z klientami 5.5.0/5.9.0.
Podejrzewam jednak, że nawet po obcięciu dostają one więcej niżby dostały na normalnym 5.4.x/5.8.x

Lanc

Cytat: "Bober"Z krótkiego przeglądu "top participants" wynika mi, że punkty są przycinane tylko na wielordzeniowych kompach z klientami 5.5.0/5.9.0.
Podejrzewam jednak, że nawet po obcięciu dostają one więcej niżby dostały na normalnym 5.4.x/5.8.x

A64 San Diego to nie wielordzeniowiec, a jednak obcina mi pkt... Zobaczę jeszcze wersję 5.8.x. Niepotrzebnie instalowałem update do 5.9.0 ;]

Wrzuciłem 5.8.15. Bench ofc spadł. Za godzinę dam znać jak z punktami :)

UPDATE:
Claimed i granted to 15 pkt... Czyli gorzej niż bez optymalki... Co dziwne, rano miałem 5.5.0, przeliczyłem parę jednostek i z claimed 43 zrobiło się też 21,60 granted. Co dziwniejsze, kolesie w Top Hosts, też jadą na 5.5.0 i mają wyniki normalnie punktowane  :evil:

RAD-Poland

odświeżę nieco temat
omawiany problem z limitem punktów na godzinę chyba został wyjaśniony, limit wynosi 0,007 pkt/s co daje 25,2 pkt/h
jeśli Manager żąda poniżej ww wartości to Granted credit = Claimed credit, jeśli więcej Granted credit jest przycinany do 21,6 pkt/h
25,2 * 20 * 24 = 12.096 (Whetstone+Dhrystone)
wystarczyło na Athlonie 3800+ obniżyć taktowanie 2,0@1,8 GHz :? i 3 pkt/h więcej (a tyle miesięcy chodził podkręcony do 2,2 - 2,4 GHz)   :evil:

   
WCG:
PG:         YOYO: