[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

[PBT] Horpah

panowie w waszym starym seti musi na razie pozostać Mchl i jeszcze jedna osoba dostępna online w momencie przepisywania, więc nie przenieście się wszyscy :)

Tom

Czyli jeśli teraz się nie przeniosę do PBT to po transfuzji moje pkt (w seti) nie będą zaliczane do B@P? Jutro stanę się automatycznie członkiem PBT i aby mieć całość pkt z wszystkich projektów w B@P będę musiał przejść z PBT do B@P, dobrze przyrozumowywuję?
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=885bc8da28246e545e08fa0942ddc60d][/url]

Mchl

Tak naprawdę founder wcale nie musi być w swoim zepsole przez cały czas, co raz przypadkiem sprawdziłem w PrimeGrid. Jak testowałem BAMa, to jakimś cudem przepisałem się do zespołu BOINCstats. Jak wróciłem do B@P nadal byłem founderem.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

trzeba chyba wspomnieć, że żaden z liczących nie traci swoich punktów. Nawet jeśli "pozostałości" po drużynie kiedyś zostaną usunięte (rozwiązanie zespołu) na koncie każdego liczącego będzie jego cały dorobek. Niestety, niewiele projektów umożliwia przeniesienie kamyków Cobbel'a na konto nowej drużyny, choć ciągle pozostają one "w skarpecie" użytkownika.
Bardziej prosto? proszę: dotychczas zdobyte punkty członków B@P nie będa wliczone do dorobku. Za to wspólna drużyna przejmje wyraźnie większy dorobek PBT. Po porządkach z członkostwem RAC powinien się ~dodać. W innych projektach w większości będzie podobnie, z tym, że to dorobek B@P będzie zachowany (jako większy).

Bober

Dziś z bartsob5 eksperymentowaliśmy trochę z drużynami. Wnioski:
- nie da się utworzyć w projekcie teamu o nazwie istniejącej już drużyny
- jako founder nie widzę opcji "delete team" więc to żadnej drużynie nie grozi
- jeśli founder przepisze się do innej drużyny, wciąż pozostanie founderem tej i nic się z nią nie stanie
- ergo można być founderem kilku drużyn w projekcie i nie należeć do żadnej z nich

Wszystkie te wnioski są bezużyteczne :P

[PBT] Horpah

ja do tego dodam jeszcze że w jednej drużynie nie może być dwóch founderów, a więc zrobimy to tak jak opisałem w pierwszym poście na naszym forum

bartsob5

Cytat: "Bober"Dziś z bartsob5 eksperymentowaliśmy trochę z drużynami. Wnioski:
- nie da się utworzyć w projekcie teamu o nazwie istniejącej już drużyny
- jako founder nie widzę opcji "delete team" więc to żadnej drużynie nie grozi
- jeśli founder przepisze się do innej drużyny, wciąż pozostanie founderem tej i nic się z nią nie stanie
- ergo można być founderem kilku drużyn w projekcie i nie należeć do żadnej

Wszystkie te wnioski są bezużyteczne :P

ale przynajmniej o te 4 wypunktowane rzeczy jestesmy madrzejsi...

ansuz

Ja już seti przepisałem.  :D
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

remix85

Spakowałem walizki i już jestem w PBT :) (oczywiście tylko w SETI)

kret

Cytat: "Pigu"W moim odczuciu statystyki które mają dużo userów i malo rac są raczej wstydliwe, gdyż świadczą o niskim zaangażowaniu tychże userów [..]
jak dla mnie? bzdura..wcale o tym nie świadczą..to kto i jak coś liczy jest sprawą indywidualną i mały rac czy mało punktów nie sa wstydliwe..liczą sobie różni ludzie i w różnych sytuacjach..czy to rodzinnych, materialnych, emocjonalnych..cokolwiek..raz mogą a raz nie, chociażby dlatego, że nie moga mieć kompa włączonego non stop, albo nie mają wypasionego sprzętu, albo nie instalują boinca na 10 maszynach..i takie stwierdzenie jest jak dla mnie krzywdzące..tyle..

Juras23

zgadzam się - teraz mam 12-15 maszyn a dobę z beznetowcami, a jak zmienię pracę może będę miał 2-3 maszynki, a może 33 i wcale nie będzie to powód do wstydu czy dumy - każdy liczy tak jak może i jak chce.

Bober

Ale już to zostało z Pigu przecież wyjaśnione.

krzyku

Dajcie może na strone jakiegos dobrego helpa, zeby bylo powiedziane co i jak zrbic z przepisaniem, tak żeby ktoś czegos przypadkiem nie spiep.... może być napisane krok po kroku co zrobic, tak dla laików. Ja juz się przeniosłem ;-)
  

[PBT] Horpah

widać chłopaki lubią się znęcać nad leżącym :)

ja od siebie chcę tylko wyjaśnić dlaczego u nas się usuwało nieaktywnych:
1. na forum odbyła się dyskusja i większość była za
2. to jednak mobilizowało do liczenia, ktoś kto chciał pozostawać musiał coś przeliczyć mało cokolwiek ale jednak
3. i jeszcze na dodatek statystyki wyglądały że liczenie przebiega pełną parą
Wiem że u was w tym względzie polityka jest inna, ale tamten układ miał także swoje zalety.

Bober

A ja i tak zwalam wszystko na stronę SetiAtWork z tym jej irytującym 'inactive' - to pewnie was najbardziej skłoniło :P

Juras23

Cytat: "Horpah"widać chłopaki lubią się znęcać nad leżącym :)

nie przesadzajmy. PIGU już mi się spodobał za charakter i wolę walki. Różnica poglądów i ich wymiana w takiej czy innej kwesti to nie odrazu znęcanie.

Cytat: "Horpah"jeszcze na dodatek statystyki wyglądały że liczenie przebiega pełną parą

no właśnie - wyglądały - ale sztucznie wysoko i musieliście wciąż do nich ingerować - my pozwalamy im żyć swoim życiem i cieszymy się każdym naturalnym wzrostem i smucimy spadkiem.

[PBT] Horpah

ależ oczywiście to też miało wpływ

PBT_vergere

rozglądam się z ciekawością po moim nowym domu(teamie) :) , ładnie tu, ale troszkę żal za starym,  :cry: ale jak to mówi Sapkowski ..."coś się kończy coś się zaczyna..."
Przeniosłem wszystkie projekty do BoinC@Poland i zaczynam kręcić na naszą narodową chwałę(salut)
zym że są chmury jeśli nie wytłumaczeniem nieba? Czym że jest życie jeśli nie ucieczką przed śmiercią.

Pigu

Po prostu w moim odczuciu posiadanie na końcu tabeli userów z total 30pkt którym w dodatku od roku się to nie zmienia mija się z celem, mniemam, iż są oni hodowani by w pewien w sumie fałszywy sposób rajcować się własną liczebnością, jednak ta liczba przestaje wtedy odzwierciedlać ilość liczących, a staje się licznikiem osób, które kiedyś miały z boinckiem styczność. Pójście na liczebną ilość jest pewnym sposobem na poławianie nowych - ludzi ciągnie do największego zespołu, my postawiliśmy po prostu na userów "świadomych" a nie tych ze słomianym zapałem, a na takich wabikiem bywa właśnie widoczne wysokie zaangażowanie całego teamu - przynajmniej do takich mniej więcej wniosków doszliśmy po długiej dyskusji i mnie one przekonały. Podkreślę jednak, iż nie zamierzam w jakikolwiek sposób wpływać na obecną politykę zespołu i sam ponownie nie poruszę kwestii. Dodatkowo uściślę, że moja wypowiedz dotyczy faktycznie nie liczących userów i to takich z mizernym dorobkiem, a nie takich co dodają coś powolutku, lub dorzucają kilka wu co jakiś czas.

bartsob5

jarac liczebnoscia to sie mozna jak sie zaczyna przygode zakladajac swoj zespol... wtedy jest ogromna roznica, czy ma sie 10 czy 11 wspołliczących.. na etapie na ktorym my jestesmy juz to nie ma zadnego znaczenia..

zreszta, ludzie nie wybieraja teamu ze wzgledu na liczebnosc, ale ze wzgledu na chwytliwa nazwe, dobra strona internetowa/forum, wieloprojektowosc, dynamika, sukcesy, no i generalnie, ludzie przylaczaja sie do najlepszych...

o ile mozna uznac BOINC@Poland za chwytliwa nazwe, to jednak nie jest az tak chwytliwa jak nazwa POLAND, ale juz reszta czynnikow jest niewatpliwie nasza sila... wiem to z wlasnego doswiadczenia... kiedy ja zaczynalem przygode z boinc bylem czlonkiem wielu zespolow... zaliczylem POLAND w einsteinie, SETI@Home POLAND, Power of science w predictorze, az pewnego razu natrafilem na dawna strone B@P, mialem wtedy jakis problem, a ze strona ta wyposazona byla w chatboxa to spytalem, i dostalem odpowiedz od Mchla i Mattiego... zainteresowaly mnie opisy projektow, nowe projekty wyrastaly jak grzyby po deszczu, gdzie sie nie zapisalem, najszybciej zalozona i najlepsza polska druzyna bylo wlasnie B@P... pozniej powstalo to forum, na ktore nie omieszkalem sie zapisac... bylem juz zarejestrowany w 7 projektach, przychodzily kolejne, i juz nie mialem problemu z wybieraniem zespolu, a i w pierwszych projektach przechodzilem z najlepszych, do tego najwszechstronniejszego...

ten team mial cos wiecej, co sprawialo, ze ludzie ktorzy tu przychodzili juz zostawali, nie to co wczesniej wspomniane POLAND...
chcialbym zeby tak pozostalo, natomiast fakt, czy w mojej druzynie sa osoby ktore maja RAC=0 czy TC=30 nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia...

Juras23

Cytat: "Pigu"przynajmniej do takich mniej więcej wniosków doszliśmy po długiej dyskusji i mnie one przekonały.

Dyskutujmy zatem - zawsze jestem otwarty na konkretna polemikę. Może i my dojdziemy do takich wniosków. Na ten moment proponuję jednak nikogo nie wyrzucać, za to że liczy lub nie liczy. Proponuję wydzielić temat o Martwych Duszach do odrębnej dyskusji.

Bober

Cytat: "PBT_vergere"rozglądam się z ciekawością po moim nowym domu(teamie) :) , ładnie tu, ale troszkę żal za starym,  :cry: ale jak to mówi Sapkowski ..."coś się kończy coś się zaczyna..."
Przeniosłem wszystkie projekty do BoinC@Poland i zaczynam kręcić na naszą narodową chwałę(salut)
Ależ witamy serdecznie :D

Pamiętaj o przeszłości, ale patrz z nadzieją i odwagą w przyszłość :lol:

kret

nad nikim się nie znęcam, tym bardziej nad leżącym..wyrażam swoje zdanie, no a że uważam inaczej niż Pigu? cóż..bywa..jeśli ktoś odebrał to jako znęcanie, to przepraszam, może nie wyraziłem się tak jak należy, żeby nie stwarzać domysłów..tego teamu nie wybrałem ze względu na liczebność, chwytliwość nazwy ani nic..skłonili mnie do tego ludzie, którzy na moje głupie czy głupsze pytania odpowiadali z anielską cierpliwością ;) i nie chce tu nikomu 'smarować'..taka prawda..zawsze jeśli miałem jakąś wątpliwość, pytanie, nie wiedziałem jak coś zrobić, to dostałem odpowiedź..nikt nie wysyłał mi w odpowiedzi linka do szukaj na forum albo google, nawet jeśli sprawa była poruszana na forum..poza tym nie musiałem czekać ruski rok na odpowiedź, stąd bardzo szanuje każdego uzytkownika który wybrał ten team, bez względu na to czy pomógł mi, czy nie, czy liczy czy nie..

AntCiol

url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=7ea0c80d934fa6fd11cc806feb7a21e8][/url]
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/show_user.php?userid=148570

sourcerer

" AntCiol " wybacz ale widze tylko to " ID użytkownika nie istnieje w lub nie posiada żadnych punktów "

AntCiol

Teraz powinno być dobrze zawsze zapominam że trzeba pozamykać tagi ;)
url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=7ea0c80d934fa6fd11cc806feb7a21e8][/url]
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/show_user.php?userid=148570

ansuz

Wydaje mi się, że na statystykach sie tego nie da sprawdzić, ze względu na to, że są aktualizowane raz dziennie. Sprawdź na stronie projektu seti, bądź w menadżerze boinc-a. Po prostu kliknij na seti@home, później aktualizuj i sprawdź jaka drużyna się wyświetli.

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałem, jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

AntCiol

url=http://pl.boincstats.com/stats/boinc_user_graph.php?pr=bo&id=7ea0c80d934fa6fd11cc806feb7a21e8][/url]
http://boinc.bakerlab.org/rosetta/show_user.php?userid=148570

ansuz

Czyli wszystko O.K. :)

Kolejny zadowolony kilient
:mrgreen:
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu

D_T_G

Cytat: "PBT_vergere"rozglądam się z ciekawością po moim nowym domu(teamie) :) , ładnie tu, ale troszkę żal za starym,  :cry: ale jak to mówi Sapkowski ..."coś się kończy coś się zaczyna..."
Przeniosłem wszystkie projekty do BoinC@Poland i zaczynam kręcić na naszą narodową chwałę(salut)

Mniemam, że to tylko tymczasowy dom, bo zburzymy i postawimy nowy, na chwałę narodowi, tak jak budują tę świątynię opatrzności czy jakoś tak  (.... ergh, a daję to jako przykład choć nie jestem katolikiem ;) ) :) Znaczy szykuje się nowy cms i forum, prawdopodbnie na tym samym skrypcie co na PBT, więc chociaż odczucia z użytkowania może zmniejszą ten żal... ale chciałem zaznaczyć, że fora tworzą ludzie, ja nie zwracam uwagę na to pod jaką domeną, w jakiej kolorystyce, czy na jakim skrypcie jest forum na którym piszę. Np. forum klasowe z liceum kilkakrotnie to wszystko zmieniało, ale nigdy nie było mi żal za starym, bo znajomi pozostawali ci sami. Teraz możesz forumować ze starymi jak i zupełni nowymi znajomymi :)

Cytat: "bartsob5"o ile mozna uznac BOINC@Poland za chwytliwa nazwe, to jednak nie jest az tak chwytliwa jak nazwa POLAND, ale juz reszta czynnikow jest niewatpliwie nasza sila... (...) az pewnego razu natrafilem na dawna strone B@P, mialem wtedy jakis problem, a ze strona ta wyposazona byla w chatboxa to spytalem, i dostalem odpowiedz od Mchla i Mattiego... zainteresowaly mnie opisy projektow, nowe projekty wyrastaly jak grzyby po deszczu, gdzie sie nie zapisalem, najszybciej zalozona i najlepsza polska druzyna bylo wlasnie B@P...

Ja też podobnie. Znaczy z przeszłością znacznie skromniejszą, ale opowiem na potwierdzenie Twojej "tezy wyboru teamu". Do SETI@Home mnie w ogóle nie ciągło choć słyszałem o nim od dawien dawna, o innych boincowych projektach nie miałem pojęcia. Zauważyłem u kogoś reklamę WCG, z chwytliwym "My computer works for your health, yours too?", zapisałem się, ściągłem boinca i zacząłem liczyć. Jakbym był windowsowcem, pewnie do dziś nie wiedziałbym co to jest ten boinc (wcg defaultowo podsuwa UDagenta), po kilku dniach chciałem się w to trochę 'zagłębić', na początku dowiedziałem się o 'teamach', w searcha zapodałem "poland" i zgadnijcie do jakiego teamu się zapisałem ;) Potem pogooglałem o programie - boincu - strona B@P była całkiem wysoko, no i okazała się bardzo pomocna, strony POLAND nie było, a B@P wydała mi się jakaś profesjonalna, oooo i nawet na wcg mają swój team.... :) To tak po krótce.

Cytatten team mial cos wiecej, co sprawialo, ze ludzie ktorzy tu przychodzili juz zostawali, nie to co wczesniej wspomniane POLAND...
chcialbym zeby tak pozostalo

Ale chciałbym zaznaczyć, że nie ma już starego B@P, jest nowa superwypaśna narodowa reprezentacja boincowa, która przyjęła nazwę B@P z pobudek praktycznych - dla niezłego startu (zachowania dorobku "starego B@P"), przynajmniej ja to tak pojmuję. Ja bym zaproponował nowe logo - tak żeby zupełnemu laikowi boincowemu z góry sugerował naszą 'polskonarodoworeprezentacyjność', w samo logo można wpleść słowo 'National', tak jak teraz jest "BOINC Team", mimo że w nazwie tego nie ma... albo białego orełka ! O tak!! :D ... No i więcej "białoczerwoności", co o tym myślicie?


[PBT] Horpah

właśnie zajrzałem w statystykę, i co widzę.
Poland BOINC Team został wyprzedzony przez AUSTRIA-NATIONAL-TEAM widać Austriacy poszli w ślady Czechów i też utworzyli narodowy zespół.

Mchl

To jak? Jedziemy z tym koksem?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Tomislaw

Rżnij Walenty  :!:  :twisted:



Mchl

OK.Ja już jestem w PBT. A i nadal mogę zarządzać founderostwem w B@P :)
No to Horpah daj znać jak się przeniesiesz.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

[PBT] Horpah


Mchl


W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

m2marek

Chyba już po bólu. Teraz tylko czekać na porządki wśród użytkowników. Oby jak najwięcej ludzi z projektów  PBT (także z innych) przepisało się do B@P. Teraz zalecanym ruchem jest przejście do wspólnej drużyny B@P -  także w SETI

Mchl

Wyślę maila do naszych liczydłowych, którzy jeszcze tam zostali. Kto przejdzie, ten przejdzie... kto nie... to się kiedyś zdziwi ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23

Ciekawy jestem czy jutro czy dopiero pojutrze będziemy już mieli wspólny RAC i czy podskoczy proporcjonalnie do sumy RAC obu drużyn :)

wiem, że to zależy od tych co się przepiszą i od tych co zostaną ( bo jeszcze nie zdązyli )

no to poczekajmy i zobaczymy :)

Bruno_Ramone

---------- 13:18 11.03.2007 ----------

Cytat: "D_T_G"

Ale chciałbym zaznaczyć, że nie ma już starego B@P, jest nowa superwypaśna narodowa reprezentacja boincowa, która przyjęła nazwę B@P z pobudek praktycznych - dla niezłego startu (zachowania dorobku "starego B@P"), przynajmniej ja to tak pojmuję. Ja bym zaproponował nowe logo - tak żeby zupełnemu laikowi boincowemu z góry sugerował naszą 'polskonarodoworeprezentacyjność', w samo logo można wpleść słowo 'National', tak jak teraz jest "BOINC Team", mimo że w nazwie tego nie ma... albo białego orełka !

Właściwie to nie wiem na czym stanęło. Zostaje stara nazwa czy będzie nowa? W razie nowej moją propozycją jest coś w podobie do Polish National Team (choć ta wersja trochę grubymi nićmi szyta - Czesi takk mają i chyba ktoś jeszcze), ale nieco zmodyfikowane: Poland - National Team

---------- 13:20 ----------

Cytat: "Juras23"Ciekawy jestem czy jutro czy dopiero pojutrze będziemy już mieli wspólny RAC i czy podskoczy proporcjonalnie do sumy RAC obu drużyn :)

A właśnie, które staty wykażą najszybciej zmianę (punkty i ludzie) ?
olski Zespół Przetwarzania Rozproszonego
Boinc-Polska.org