Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] B@P jako narodowa drużyna Polski?

Zaczęty przez Bober, 08 Marzec 2007, 11:53

Wstępny sondaż poparcia dla pomysłu

Bardzo mi się podoba
72 (92.3%)
Można pomyśleć
4 (5.1%)
Wszystko mi jedno
1 (1.3%)
Jestem nastawiony sceptycznie
0 (0%)
Nie idę na to
1 (1.3%)

Głosów w sumie: 77

Głosowanie skończone: 08 Marzec 2007, 19:17

PMG

Kiedy w statystykach bedzie widać to połączenie?  Dzisiaj jutro czy za kilka dni ?

Wikipedia - tam też można czytać o okrętach

Thomas

Pierwsze oznaki połączenia będzie widać zapewne już jutro (najdalej za 2 dni) – wszystko zależy kiedy nastąpi podliczenie dnia w BOINCstats. Na RAC w wysokości zsumowanego RAC obydwu zespołów na razie nie mamy co liczyć – wciąż wiele będzie nam brakowało trochę punktów – ale ogólnie RAC powinien wzrosnąć.

m2marek

dla niecierpliwych cyferki już teraz porównajcie z wczorajszym jeszcze BOINCstats

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

PBT_Slawek

Powiedzcie mi jak mam się przepisać w prediktorze ??
img]http://www.boincstats.com/signature/user_197849.gif[/img]

Pigu

żadnych zmian nazwy, żadnego orzełka w tle (co my lpr?)

no koniec mojego przesączonego merytorycznymi racjami posta  :twisted:

m2marek

---------- 13:03 11.03.2007 ----------

Aby cała sprawa nie ostygła, proponuję tydzień dla oceny skutków połączenia. Zaś w przyszłą niedzielę finalizacja kolejnych połączeń. Na forum było widać członków innych społeczności liczących w Polsce, sami zapraszaliśmy i nadal zapraszamy do współudziału w liczeniu pod wspólnym szyldem. Więc nie opuszczajmy rąk, dalej do porozumienia.
Z innej beczki. Proponuję na stronie głównej miniaturki logo uwspólnionych drużyn, z linkiem do ich osiągnięć sprzed połączenia i informacji o wniesionym dorobku (np. w przypadku PBT - SETI). Oczywiście takie informacje należałoby podać na stronie kalendarium (mogłoby to ciekawie wyglądać w postaci drzewa z corocznymi wynikami TC, RAC i liczydłowych).

---------- 13:09 ----------

Cytat: "PBT_Slawek"Powiedzcie mi jak mam się przepisać w prediktorze ??
Na naszej stronie głównej odnajdujesz w wykazie projekt i klikasz na dołącz do zespołu (czwarta ikona - ludek na tle monitora), dalej "join" i według instrukcji (chciałem sprawdzić ale już jestem członkiem).

bartsob5

Cytat: "PBT_Slawek"Powiedzcie mi jak mam się przepisać w prediktorze ??
nie wiesz calkiem, czy sie chcesz tylko upewnic?

jesli nie wiesz to:

1. wejdz na strone predictora
2. link "teams"
3. wpisz BOINC@Poland, wcisnij search
4. kliknij na wynik wyszukiwania, kliknij join. powinienes byc automatycznie odlaczony z PBT i zawitac w naszym zespole...

Cytat: "m2marek"(mogłoby to ciekawie wyglądać w postaci drzewa z corocznymi wynikami TC, RAC i liczydłowych).

jakby co, to ja zapisalem sobie wykaz z boincstatsow z wczoraj (albo przed wczoraj bo nie jestem pewien kiedy byly aktualizacje...)

[PBT] Horpah

Cytat: "m2marek"---------- 13:03 11.03.2007 ----------

Z innej beczki. Proponuję na stronie głównej miniaturki logo uwspólnionych drużyn, z linkiem do ich osiągnięć sprzed połączenia i informacji o wniesionym dorobku (np. w przypadku PBT - SETI). Oczywiście takie informacje należałoby podać na stronie kalendarium (mogłoby to ciekawie wyglądać w postaci drzewa z corocznymi wynikami TC, RAC i liczydłowych).

takie gruntowne zmiany proponuję narazie przełożyć gdyż szykuje się nowa strona w cmsie,
na dziś proponuję korektę na stronie startowej
BOINC@Poland jest zespołem zrzeszającym polskich uczestników wszystkich projektów
na
BOINC@Poland jest narodowym zespołem zrzeszającym uczestników wszystkich projektów

Nietoperek

a jak rzenosiny pomiedzy SETI sie ma do SETI Beta ? identycznie jak w przypadku Seti czy odwrotnie ?

m2marek

Przenosiny dotyczyły tylko "zwykłego" SETI, aby zachować większy dorobek przyłączających się kolegów.
Od dziś dotychczasowi członkowie BOINC@Poland w SETI, zostali przeniesieni do Poland BOINC Team i powinni przepisać się z powrotem do BOINC@Poland. Zaś dotychczasowi członkowie PBT (w projektach innych niż SETI) nadal nimi pozostają, jednak jeśli zgadzają się z "demokratycznym" głosem swojej drużyny to powinni przepisać się do B@P. Instrukcje powyżej.

bartsob5

Cytat: "Horpah"takie gruntowne zmiany proponuję narazie przełożyć gdyż szykuje się nowa strona w cmsie,
na dziś proponuję korektę na stronie startowej
BOINC@Poland jest zespołem zrzeszającym polskich uczestników wszystkich projektów
na
BOINC@Poland jest narodowym zespołem zrzeszającym uczestników wszystkich projektów

ja bym jednak nie przesadzal z tym "narodowym zespolem" bo zacznie sie on kojarzyc z terminem "solidarne panstwo", lub co gorsza, "tanie panstwo" a o takie skojerzania nam nie chodzi..

PBT_Slawek

No i już zrobione :) Tylko nie wiem czemu nie działa mi podpis :(
img]http://www.boincstats.com/signature/user_197849.gif[/img]

m2marek

Czy ktoś kontaktował się z ludźmi z drużyny POLAND lub innych. Czy trwają jakieś negocjacje?

Bober

Z tego co wiem to nie, ponieważ chcieliśmy najpierw przypieczętować fuzję z PBT.

No to udało się :D

Gratuluję wszystkim, a szczególnie dziękuję członkom PBT, bo to oni przede wszystkim wykonali odważny krok :!:

Aha i jeszcze taka kwestia. Jak modyfikujecie username to możecie wstawiać PBT też w nawiasy [] albo <> bo to jest bardzo często spotykane i myślę, że boincowicze z całego świata się domyślą, że chodzi o subteam (takie tagi są szczególnie powszechne wśród członków L'Alliance Francophone).

bartsob5

Cytat: "PBT_Slawek"No i już zrobione :) Tylko nie wiem czemu nie działa mi podpis :(

a sprawdzales czy masz na pewno opcje "pokazuj podpis zawsze"?

PanStaszek

Witam wszystkich. Chciałem pozdrowić wszystkich współliczących w nowej połączonej drużynie. Duży może więcej, więc może wkrótce fuzje kolejnych zespołów.


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

symbiont

Chwila, chwila tzn. jak wczoraj przeniosłem moje SETI do PBT to teraz mam wrócić co B@P?? Bo chyba coś mi umknęło i już całkiem zgłupiałem.
Prozdrawiam

Bober

Cytat: "symbiont"Chwila, chwila tzn. jak wczoraj przeniosłem moje SETI do PBT to teraz mam wrócić co B@P?? Bo chyba coś mi umknęło i już całkiem zgłupiałem.
Prozdrawiam

Nie nie musisz. Wszystko jest ok. W tej chwili jesteś już na powrót w B@P :D

REMINDER:
Aha i jeszcze taka kwestia. Jak modyfikujecie username to możecie wstawiać PBT też w nawiasy [] albo <> bo to jest bardzo często spotykane i myślę, że boincowicze z całego świata się domyślą, że chodzi o subteam (takie tagi są szczególnie powszechne wśród członków L'Alliance Francophone)

bartsob5

nie! spokojnie! nazwa teamu PBT zostala zmieniona na B@P, wiec wszystko zalezy od tego, jaki team widnieje u ciebie w menadzerze

D_T_G

Cytat: "Bruno_Ramone"
Cytat: "D_T_G"

Ale chciałbym zaznaczyć, że nie ma już starego B@P, jest nowa superwypaśna narodowa reprezentacja boincowa, która przyjęła nazwę B@P z pobudek praktycznych - dla niezłego startu (zachowania dorobku "starego B@P"), przynajmniej ja to tak pojmuję. Ja bym zaproponował nowe logo - tak żeby zupełnemu laikowi boincowemu z góry sugerował naszą 'polskonarodoworeprezentacyjność', w samo logo można wpleść słowo 'National', tak jak teraz jest "BOINC Team", mimo że w nazwie tego nie ma... albo białego orełka !

Właściwie to nie wiem na czym stanęło. Zostaje stara nazwa czy będzie nowa?

Faktycznie - wątek stał się długaśny i można się już w nim pogubić, co gdzie zostało ustalone ;) No właśnie zostaje "stara", ale nie wiem czy to w pełni zachęci inne niż PBT Teamy do robienia tego polskiego wonderteamu... Czy ktoś może równie szczegółowo, lub jeszcze szczegółowiej z rozpisaniem na projekty, jak bartsob5 wyliczył:

Cytat: "bartsob5"zrobilem male oszacowanie, z ktorego wyniklo, ze udana fuzja da naszemu nowemu teamowi 36 227 106,57 pkt, wobec 40 964 745,38 ktore w sumie obecnie mamy..
oznacza to utrate (zawieruszenie sie) 4 737 638,81 pkt...

zrobić zestawienie, w których projektach da się zmienić nazwę, a w których nie i trzeba by było zaczynać od nowa. Ile byśmy stracili i w jakim czasie bylibyśmy to w stanie odrobić? Chodzi mi tylko o zestawienie, "zagdybanie".

CytatW razie nowej moją propozycją jest coś w podobie do Polish National Team (choć ta wersja trochę grubymi nićmi szyta - Czesi takk mają i chyba ktoś jeszcze), ale nieco zmodyfikowane: Poland - National Team


bartsob5

jesli chodzi o straty spowodowane zmiana nazwy, to nie bylyby one bolesne punktowo, ale bardziej propagandowo... dotyczylyby glownie projektow juz zamknietych (w ktroych bylismy czolowa druzyna, ale nie zdobylismy zbyt wielu pkt...) w tym momencie nie jestem w stanie podac, ktore to projekty (za wyjatkiem NS)

Bober

Hmmmm. A może my też powinniśmy zmienić sobie nazwy użytkowników i dopisać jakieś [B@P] czy coś w tym stylu??
Ale to wszystkim rozwali staty na MyBoinc...ja jestem za, bo już sobie dawno rozwaliłem :lol:

D_T_G

Cytat: "Bober"Hmmmm. A może my też powinniśmy zmienić sobie nazwy użytkowników i dopisać jakieś [B@P] czy coś w tym stylu??
Ale to wszystkim rozwali staty na MyBoinc

Co to znaczy, że "rozwali"?


symbiont

Cytat: "Bober"Hmmmm. A może my też powinniśmy zmienić sobie nazwy użytkowników i dopisać jakieś [B@P] czy coś w tym stylu??
Ale to wszystkim rozwali staty na MyBoinc...ja jestem za, bo już sobie dawno rozwaliłem :lol:

Oki ja przyłączyłem się do akcji... czekam na was ;)

maro86

Popieram pomysł z kolejnymi fuzjami.. Ale radziłbym odczekać chwilkę, coby statystyki ustabilizowały się i konkurencja mogła zobaczyć jacy jesteśmy potężni :-D

BTW - przed chwilą skończyła mi się liczyć pierwsza próbka Rosetty w nowym teamie :-)

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Bober

Cytat: "D_T_G"
Co to znaczy, że "rozwali"?

Ponieważ statystyki ilości zdobytych UotD powstają po nazwach użytkowników. Kto zmieni nazwę i zostanie znowu UotD dostanie pierwszy punkt na nową nazwę a wcześniejszy dorobek zostanie na starej nazwie. Dlatego dopisałem sobie w podpisie swój całkowity dorobek UotD (suma z moich różnych nazw :P )

D_T_G

Cytat: "Bober"
Cytat: "D_T_G"
Co to znaczy, że "rozwali"?

Ponieważ statystyki ilości zdobytych UotD powstają po nazwach użytkowników. Kto zmieni nazwę i zostanie znowu UotD dostanie pierwszy punkt na nową nazwę a wcześniejszy dorobek zostanie na starej nazwie. Dlatego dopisałem sobie w podpisie swój całkowity dorobek UotD (suma z moich różnych nazw :P )


Aaaaa, to tylko w UotD... eeee bo już myślałem, że na boincstats np. przepadną mi "5 najlepszych dni" czy coś w ten deseń.


m2marek

wygląda, że BOINCstats jeszcze nas "nie połączyło". Dla drużyny B@P są nadal liczone punkty z obecnej PBT :cry:
Sprawdzał ktoś jak wygląda sprawa na innych stronach ze statystykami?

bartsob5

Cytat: "m2marek"wygląda, że BOINCstats jeszcze nas "nie połączyło". Dla drużyny B@P są nadal liczone punkty z obecnej PBT :cry:
Sprawdzał ktoś jak wygląda sprawa na innych stronach ze statystykami?

seti wciaz nie eksportowalo statystyk... powinni juz to zrobic 4 minuty temu... ciagle czekam z przejeciem:D

kempler

http://stats.kwsn.net/
BOINC@Poland   21,262,661    73,862    987    379    Mar 11th, 2007
http://www.boincsynergy.com/stats/boinc-teams.php
5     50     BOINC@Poland     38     84,182     123,942     100,103     104,096     92,040     104,688     119,740     24,445,871     92,333
http://www.boincuk.com/teamprojectstats.php
BOINC@Poland     24,209,230     96,923

Więc na razie nic.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Pigu

jak rozumiem wg http://www.boincuk.com/teamprojectstats.php po zamienieniu waszych 2kk na nasze 14kk w setim team powinien podskoczyć z obecnego 77na świecie na ok 50-te? zaś rac powinien przekroczyć 125k?

edit: wg boincsyngery widzę, że rac na takim poziomie powinien dawać miejsce ok 37-38 docelowe (tzn przy sortowaniu po rac) zatem efekty teoretyczne będą, że tak to ujmę zacne, zobaczymy jak wyjdzie faktycznie

[PBT] Horpah

statystyki załapały
BOINCstats pokazuje BOINC@Poland miejsce 50 z 36,467,848 kredytów

Machloj

wow...człowiek wyjedzie na weekend bez dostępu do internetu...przyjeżdża...a tu taki news :D wow! no to mamy 50 miejsce jupi!!!

Do boju Polsko!

D_T_G

:lol: Ciekawe ile teamów na świecie w 'top 5 days' ma 12mln+ kredytów 8O RAC podany przez BOINCstats to prawie 300k 8O ... 8)


Bober

No to z tego co się zorientowałem w trochę zagmatwanych dziś statystykach fuzja przebiegła bardzo dobrze.
Ale...
http://pl.boincstats.com/stats/boinc_team_graph.php?pr=bo&id=148167

Zostawiliśmy dziś w PBT 6824 punkty z czego aż 4750 przypada na członków B@P, którzy się nie przenieśli w Seti. Biorąc pod uwagę, że nasz RAC w Seti był koło 5-6 tysięcy to jego 90% zostało - fatalnie :(
Ale mam nadzieję, że osoby te się jeszcze z czasem zorientują i przeniosą.

Jeśli chodzi o członków PBT - trochę zostało w Einsteinie, Rosecie i Spinhenge.

Niektóre osoby się przeniosły dziś, więc ogólnie jutro pewnie będzie to lepiej wyglądało.

Jeszcze raz wszystkim gratuluję...mamy 50. miejsce :!: ale już nas Easynews naciska...

Po odfiltrowaniu przeniesionych punktów wyszło, że B@P dziś wypracowało 127 358 punktów.

D_T_G

A zwróccie uwagę jak się to odbiło dla Polski, jak już kilkakrotnie w przeciągu ostatnich tygodni zaglądałem do statystyk państwowych. Polska miała punkty/dzień w okolicach 800k, dziś jak tam zaglądłem to miała - bagatela 2,208,441 ! Chyba, że to jakiś błąd na boincstats? http://pl.boincstats.com/stats/boinc_country_stats.php?pr=bo&st=0&or=12


Bober

Wydaje mi się, że to sprawka Lanca, który ostatnio swoje 1,5mln przerzucał między różnymi krajami :roll:
W każdym razie nasza fuzja nie mogła mieć wpływu na wynik Polski.

MJ19

Nie było mnie przez weekend(Kraków)a tu wszystko stanęło na głowie.Fuzja poszła bezboleśnie jak widzę więc wypada się tylko cieszyć :) Ja osobiście już się przepisałem w liczonej przeze mnie Rosettcie :) Pozostaje jeszcze tylko ofensywa na nowych członków jako nowa najpotężniejsza drużyna :)
Pozdro

ansuz

Może warto byłoby dać jakieś info na stronie głównej, że zaleca się, żeby osoby które minęła fuzja przepisywały się w seti.
Jeśli ktoś zdecyduje się dołączyć do eRepublik , proszę użyj tego linku:
http://www.erepublik.com/en/referrer/fehu