Tesco: Skan twarzy rozpozna potrzeby klienta w sklepie

Zaczęty przez Bezprym, 04 Listopad 2013, 08:16

Bezprym

Sieć supermarketów Tesco instaluje technologię OptimEyes pozwalającą dzięki skanowi twarzy odczytać płeć klientów w kolejce do kasy i podzielić ich na trzy grupy wiekowe, by trafić do nich z właściwą ofertą reklamową i wyświetlić ją na monitorze.
W ten sposób klienci, stojąc w kolejce do kasy, będą oglądali serię dziesięciosekundowych reklam zaadresowanych specjalnie dla nich.

"OptimEyes to pomysł nasuwający skojarzenia z 'Raportem mniejszości', ale technologia może zmienić oblicze handlu detalicznego" - sądzi jej twórca Simon Sugar liczący na masowe upowszechnienie wynalazku.

http://pieniadze.gazeta.pl/Gospodarka/1,125292,14888204,Tesco__Skan_twarzy_rozpozna_potrzeby_klienta_w_sklepie.html

Troll81


cp

Niech się od...stosunkują od mojej twarzy >:(

Ok, od dzisiaj na zakupy w Tesco chodzę tylko tak: http://www.technewsdaily.com/3684-beat-facial-recognition-software.html

pawzdy

Google karmi nas spersonalizowanymi reklamami od lat i nie potrzebuje do tego kamer, wystarczy szpiegowanie naszej aktywności w sieci.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

Troll81


cp

Cytat: pawzdy w 04 Listopad 2013, 11:04
Google karmi nas spersonalizowanymi reklamami od lat i nie potrzebuje do tego kamer, wystarczy szpiegowanie naszej aktywności w sieci.

Kogo karmi, tego karmi. Nie licząc reklam bazujących na treści maili (zresztą, bardzo często z poprawiającymi humor rezultatami) reszty SPAM-u Wielkiego G nie używam i nie daję im okazji do sprofilowania. Ich ciasteczka i skrypty nie są kompatybilne z moją przeglądarką (AdBlock, NoScript, StartPage, etc to the rescue...)

Cytat: Troll81 w 04 Listopad 2013, 11:37
CP :D chce to zobaczyć :D

1. Najpierw muszą to wprowadzić w polsce.
2. Przydałby się do towarzystwa ktoś z kamerką i telefonem. Na wypadek, gdyby ochrona chciała zdecydowanie wyrazić niezadowolenie firmy z przeszkadzania w działaniu genialnego pomysłu ich marketingu  :wth:

krzyszp

Stopniowo nabieram poglądów takich jak Ty :)

Od totalnego luzactwa przechodze do paranoi... Nie mam żadnych lojalnościówek, z bankiem łączę się za pomocą TOR'a, mało tego - żeby obudzić gościa przy biurku w NSA czasami wysyłam, a czasami odbieram maila zakodowanego w PGP.
A skandalem jest to, że opisałem sytuację z bombą rurową na swoim blogu  :fright:

Po prostu zalejmy ich szumem informacyjnym :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Zawsze można zrobić taka akcję jak w przypadku pani kongresmen. Kilka lat temu zaproponowała żeby zrobić coś na kształt PRISM. Wtedy internauci zdecydowali ze ułatwią pracę pani kongresmen dodając ją w CC każdego maila który wysyłali. Możemy też tak zrobić w przypadku NSA. Wysyłać im zawczasu wszystkie swoje maile :D