Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

BOINC w szkole.

Zaczęty przez kopo61, 17 Listopad 2013, 12:28

kopo61

Kłaniam się nisko. Od wczoraj połknąłem bakcyla BOINC i naszła mnie pewna myśl, działania charytatywne to nie tylko pomoc biednym i schorowanym, tak? Od biedy dało by się podciągnąć pod to bezpłatną pomoc nauce, a jako ,że załapałem się do sekcji charytatywnej samorządu mógłbym spróbować przekabacić panią Dyrektor do "urzeczenia" naszych szkolnych komputerów kiedy nie są używane. Ja jestem jeszcze baardzo zielony i tu pytanie do was forumowicze, szkoła ma do 30 komputerów opartych na starych celeronach jedno rdzeniowych i praktycznie bez GPU, czy w ogóle opłacało by się uruchamiać na nich BOINC? Jak ich wydajność nie należy do najwyższych.  :D

necavi

Celerony jak wiesz demonami wydajności nie są. Dodatkowo kompy w szkołach zwykle są bardzo zasyfione/zamulone. Szkoły oprócz tego, że oszczędzają na sprzęcie to dodatkowo oszczędzają na prądzie i tutaj mamy kolejny problem. Ale zapytać możesz...

Cyfron

kopo61 - ja myślę, że nie ma co tamtych kompów zaprzęgać do roboty, ale jak chcesz to mogę podesłać Tobie kilka plakatów do rozwieszenia w szkole. Możesz wydrukować też ulotki i zachęcić ludzi do liczenia BOINC na swoich komputerach czy smartfonach.
Co Ty na to ?

kopo61

To w takim zasięgnę języka w kwestii rozpropagowania BOINC w szkole i dam znać jak będzie z tymi plakatami %)

Cyfron

może być na jakąś gazetkę informatyczną albo coś :)

Troll81

witamy na forum i zapraszamy do działu wizytówki. Co do podłączania szkolnych komputerów. Wydajność ich nie będzie porywająca. Ponadto pewnie są to celerony D które żrą prądu aż miło. Jak szkole przyjdzie wyrównanie za prąd to cię dyrektorka na klamce powiesi  %) niemniej jednak zachęcam do propagowania idei BOINC w szkole.

fervi

A czy opłaca się na 1.5h raz w tygodniu dodać do Boinca (Portable) komputer szkolny? Maszyna jest bardzo dobra, tylko czas działania nie za bardzo ;)

Ewentualnie jakie znacie [dobre] obliczenia po GPU (ale nie jestem pewien czy Boinc Portable to ogarnia (Portable jest dość stare))

Fervi

sknd

Cytat: fervi w 27 Listopad 2013, 15:58
A czy opłaca się na 1.5h raz w tygodniu dodać do Boinca (Portable) komputer szkolny? Maszyna jest bardzo dobra, tylko czas działania nie za bardzo ;)

możesz odpalić jakiś projekt z króciutkimi work unitami, np, fightmalaria ma kilkuminutowe. Albo coś z długim deadlinem, np. Seti

fervi

A te projekty po GPU jadą?

I jak z nimi jest? Jeśli powiedzmy teraz na laptopie robię Enigmę i tam puściłem enigmę - odjęło mi to pracy? Czy po prostu "zmarnowałem" moc maszyny, bo za mało obliczyła? (z 4 zadania obliczyła)

Fervi

sknd

jeśli zadania są obliczone w całości i odesłane, to nie marnują się

adams

Zapewne uczniowie w domach mają lepsze komputery niż te szkolne, więc mogą liczyć np. pod wspólnym kontem.


kriu

Pracuję na uczelni - Politechnika Rzeszowska. Niedawno wydałem pracę dyplomową na temat związany z przetwarzaniem rozproszonym. Chciałbym aby w pracy dużo poświęcone było przetwarzaniu na platformie BOINC. Sam zresztą troszeczkę jestem tutaj zaangażowany. Poza tym student powiedział, że liczył kiedyś pewne projekty na tej platformie.
Mam nadzieję, że będzie to w pewnej mierze promocja tego typu obliczeń i samego BOINC'a.
Pozdrawiam  :p_arr:
http://kriu.cba.pl/LT1/pomiary.htm

Troll81

BOINC to dobry temat na pracę :D

columbia

W mojej szkole to pewnie do dziś na tych samych komputerach się uczą informatyki...

Dario666

Ciekawe kiedy skończyłeś tą szkołę?:-)

Troll81

Napisz coś o sobie więcej Columbia, zapraszamy do działu wizytówki.