Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

W korporacjach świąt nie będzie

Zaczęty przez pawzdy, 11 Grudzień 2013, 23:49

pawzdy

Brawo POsły! Zastanawiam sie kto tym pasożytom płaci?
http://praca.wp.pl/title,W-korporacjach-swiat-nie-bedzie,wid,16248282,wiadomosc.html

Mały cytat :
CytatW ten sposób zagraniczne firmy przy wyznaczaniu harmonogramu pracy nie byłyby ograniczone polskim kalendarzem dni wolnych. I tak np. pracownicy wykonujący zlecenia dla amerykańskich spółek, nie mieliby wolnego w polskie święta narodowe, ale odpoczywaliby w te, w których do pracy nie chodzą Amerykanie.
PC1: Zezłomowany
PC2: GIGABYTE H77M-D3H, IB i5-3330S, GTX760
PC3: HP, SB i5-2500

krzyszp

Cytat"Zmiana pociągnie za sobą wzrost zatrudnienia i zachęci kolejne firmy do otwierania nowych centrów" - mówi Michał Filipkiewicz.
Wow :)
Polska Bangladeszem Europy :)

Jakoś nie cieszy mnie, że nasz kraj staje się ostoją taniej siły roboczej (w tym usługowej). Szkoda, że to nie nasze firmy szukają za granicą tanich usług...
Swoją drogą, nieciekawe miny muszą mieć też ci, którzy dzięki Polsce tracą pracę m.in. w USofA, UK, czy innych krajach o mocniejszych gospodarkach...

Muszę przyznać, że globalizacja jest piękna - bogaci robią się jeszcze bogatsi, bo stać ich na zmniejszenie kosztów poprzez międzynarodowy outsorcing. Niestety, startup'y i małe firmy raczej nie mogą na to liczyć i dzięki temu nie mają większych szans w konkurencji z "big boys"...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Dario666

Ciekawe jakie święta obchodzą w Chinach - może się nam to niedługo przydać.  XD

Martin Fox

http://finanse.wp.pl/kat,1033697,title,Prochnik-wraca-z-Chin,wid,16245890,wiadomosc.html
Produkcje z Chin przenosi sie do Polski - po prostu zaczynamy byc tansi. U mnie w firmie gdzie pracuje ciagle nam powtarzaja, ze mamy prace tylko dzieki temu ze jestesmy tansi niz Indie.
Wiec o czym my rozmawiamy ?

Troll81

tyle tylko że wysokie technologie rzadko się outsoursują :D

Poza tym to na razie projekt. A ponadto i tak z reguły system zmianow będzie funkcjonował. Nie dlatego by omijać przepisy, ale zwyczajnie dlatego że w Ameryce jest ina strefa czasowa. Wiem bo pracuje dla amerykanów i oni zaczynają o naszej 14.

Pilman

Czyli pracując w zagranicznej firmie, której korzenie pochodzą z innego kraju czynią mnie (choć odrobinę) obywatelem tego kraju.
To ja chcę paszport tego kraju bez ceregieli, jak firma z USA to nawet wizy nie potrzeba. Jak mam obchodzić święta mojej nowej ojczyzny to paszport też się należy.

Szopler


Troll81


Szopler

No jak będzie miał paszport USA to chyba nie koniecznie.

flaku

Cytat: Martin Fox w 12 Grudzień 2013, 08:58
http://finanse.wp.pl/kat,1033697,title,Prochnik-wraca-z-Chin,wid,16245890,wiadomosc.html
Produkcje z Chin przenosi sie do Polski - po prostu zaczynamy byc tansi. U mnie w firmie gdzie pracuje ciagle nam powtarzaja, ze mamy prace tylko dzieki temu ze jestesmy tansi niz Indie.
Wiec o czym my rozmawiamy ?
Każdy jest tańszy w czymś innym. Nie ma dwóch krajów, w których produkcja wszystkich dóbr długookresowo jest tańsza w jednym z nich(wliczając w koszty wytworzenia także koszty transportu). Od tego są kursy walutowe żeby nie dochodziło do takich patologii, że jeden kraj tylko produkuje, a nie otrzymuje żadnych dóbr w zamian. Także nic w tym zaskakującego.