Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

[Pomysł] Treść oficjalnego zaproszenia kolejnych drużyn

Zaczęty przez Bober, 11 Marzec 2007, 15:48

Bober

Myślę, że czas już popracować nad czymś takim. Moja propozycja:
Cytat
Witam

W szeregach drużyn Poland BOINC Team oraz BOINC@Poland zrodziła się idea powołania do życia narodowej drużyny Polski, która byłaby w stanie zająć wysoką pozycję w światowych statystykach.

Pomysł ten spotkał się z szerokim poparciem członków obu drużyn, więc postanowiliśmy dokonać precedensowej fuzji. Polegała ona na przepisaniu się członków zespołów do tej drużyny, która w danym projekcie miała więcej punktów. Ponieważ drużyna BOINC@Poland miała nieco większy dorobek punktowy, zdecydowaliśmy się zachować nazwę BOINC@Poland dla połączonych drużyn.
W praktyce członkowie Poland BOINC Team przepisali się do BOINC@Poland we wszystkich projektach oprócz Seti, w którym przenieśli się członkowie B@P. By zachować większy dorobek PBT w Seti, dokonano zamiany nazw drużyn w tym projekcie.

Cechą tej fuzji jest podkreślenie przynależności drużynowej członków przez dodanie w nazwach użytkowników, zarówno na forach jak i w Boinc, skrótu PBT lub [PBT].

Od początku jednak chodziło o zrzeszenie jak największej ilości drużyn (a więc uczestników) pod jednym szyldem. Fakt, że najpierw doszło do połączenia drużyn PBT i B@P wynika z ich w miarę bliskich stosunków. Z zapraszaniem kolejnych drużyn wstrzymaliśmy się do finalizacji pierwszej fuzji.

Połączenie się dokonało z powodzeniem, dlatego dziś jako poszerzony BOINC@Poland proponujemy Pana/Pani drużynie przyłączenie się do tego przedsięwzięcia. Szczegóły operacji oczywiście uzgodnimy w toku rozmów. Zapraszam na wątek na forum B@P: [moderacja:link nie aktualny]
oraz na forum PBT

Z poważaniem
BOINC@Poland

Co o tym myślicie?

bartsob5

ja bym sie tak do tego znowu nie spieszyl... lepiej najpierw ochlonmy... widac, ze szykuje nam sie konkretniejsza przebudowa forum, tym bardziej musimy sie przygotowac... trzeba tez byc swiadomym, ze inne fuzje nie pojda juz tak gladko (no chyba ze z jakimis malymi druzynami, ktorych TC nie przekracza 1M)

tym nie mniej, uwazam za najwiekszy, glowny cel w najblizszym czasie skontaktowanie sie z founderem teamu POLAND w projekcie climateprediction.

Bober

A ja uważam, że właśnie teraz jest na to pora. Potem może być za późno. Tymczasem są członkowie innych drużyn, którzy są sprawą zainteresowani i czekają na nasz ruch.
No i rozmowy z innymi drużynami raczej nie przeszkodzą w pracach nad forum/stroną.

[PBT] Horpah

tak, popieram bober trzeba iść za ciosem, po co tworzyć stronę i forum z uwzględnieniem dwóch drużyn i później znów przebudowywać, lepiej by było by się możliwie dużo przyłączyło, może w takim większym gronie trafi się jakiś profesjonalista w tworzeniu portali www

m2marek

Jak już wspominałem, trzeba wykorzystać gorącą atmosferę i jak najszybciej osiągnąć jak najwięcej. Uważam, że powinniśmy zaprosić do rozmów jak najwięcej drużyn. Być może należało by prowadzić rozmowy ustalające w ograniczonym gronie (ale publicznie), tylko między founderami, czy osobami upoważnionymi do tego, zaś każda drużyna podejmowałaby decyzję na własnych zasadach i we własnym gronie.
Jeśli chodzi o drużynę POLAND w CPDN, to mają większy dorobek niż inni w naszym kraju. Z pewnością spowoduje to konieczność innego spojrzenia na sprawę. Oni również mają "chwytliwą nazwę", sam zaczynałem od tego zespołu (jakieś 3dni :wink: ), tę kwestie należałoby również poważnie rozpatrzyć (choć słyszałem o problemach typu wielu founderów w różnych projektach).

Bober

W CPDN punkty przechodzą razem uczestnikami więc tu problemu nie widzę. Problemem jest to, że nie mamy kontaktu z founderem Poland w tym projekcie. Zna ktoś przypadkiem maila?

I nie zapomnijcie, że chciałem w tym temacie opracować treść wiadomości.

bartsob5

Cytat: "m2marek"Jeśli chodzi o drużynę POLAND w CPDN, to mają większy dorobek niż inni w naszym kraju. Z pewnością spowoduje to konieczność innego spojrzenia na sprawę. Oni również mają "chwytliwą nazwę", sam zaczynałem od tego zespołu (jakieś 3dni :wink: ), tę kwestie należałoby również poważnie rozpatrzyć (choć słyszałem o problemach typu wielu founderów w różnych projektach).

malo tego... przegladam wlasnie pliki xml i statystyki, z ktorych wynika, ze founder POLAND z climate'a nie udziela sie w boinc conajmniej od marca 2005.. :|

m2marek

Uważam, że wspominanie o bliskich stosunkach ( 8O , :lol: ) nie jest konieczne - przecież nie ze wszystkimi takie utrzymujemy, a zakładam, że do wszystkich będzie wystosowane zaproszenie, choćby w postaci tzw. listu otwartego(nie do wszystkich mamy kontakt). Również  tłumaczenie się dlaczego najpierw, dlaczego później. Tak wyszło, a ciężko by za pierwszym razem, od razu zrobić coś podobnego z paroma drużynami na raz (razowe zdanie :wink: )
Można taki Otwarty List umieścić też na stronach PPB i w Wiki naszej drużyny.

[PBT] Horpah

myślę że jak na wstępny tekst informacyjny, to trochę za dużo szczegółów mogących zamieszać w głowach i zniechęcić, to przepisywanie, kombinowanie z nazwami, te szczegóły proponowałbym zostawić na później gdy będą prowadzone rozmowy z ewentualnymi zainteresowanymi.

Moja sugestia jest taka by wyciąć ten fragment:
W praktyce członkowie Poland BOINC Team przepisali się do BOINC@Poland we wszystkich projektach oprócz Seti, w którym przenieśli się członkowie B@P. By zachować większy dorobek PBT w Seti, dokonano zamiany nazw drużyn w tym projekcie.

Cechą tej fuzji jest podkreślenie przynależności drużynowej członków przez dodanie w nazwach użytkowników, zarówno na forach jak i w Boinc, skrótu PBT lub [PBT].

no tyle mi na razie wpadło na myśl.

Bober

Wersja 1.1:

Cytat
Witam



W szeregach drużyn Poland BOINC Team oraz BOINC@Poland zrodziła się idea powołania do życia narodowej drużyny Polski, która byłaby w stanie zająć wysoką pozycję w światowych statystykach.



Pomysł ten spotkał się z szerokim poparciem członków obu drużyn, więc postanowiliśmy dokonać precedensowej fuzji. Polegała ona na przepisaniu się członków zespołów do tej drużyny, która w danym projekcie miała więcej punktów. Ponieważ drużyna BOINC@Poland miała nieco większy dorobek punktowy, zdecydowaliśmy się zachować nazwę BOINC@Poland dla połączonych drużyn.



Od początku jednak chodziło o zrzeszenie jak największej ilości drużyn (a więc uczestników) pod jednym szyldem. Z zapraszaniem kolejnych drużyn wstrzymaliśmy się do finalizacji pierwszej fuzji.



Połączenie się dokonało z powodzeniem, dlatego dziś jako poszerzony BOINC@Poland proponujemy Pana/Pani drużynie przyłączenie się do tego przedsięwzięcia. Szczegóły operacji oczywiście uzgodnimy w toku rozmów. Zapraszam na wątek na forum B@P: [moderacja:link nie aktualny]

oraz na forum PBT:

[moderacja:link nie aktualny]



Z poważaniem

BOINC@Poland




kempler

A może oprócz linków do forum dać jeszcze jakiś e-mail ?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Thomas

W treści listu trochę mi przeszkadza Pan/pani (brzmi jakbyśmy PITa uzupełniali :) ). Nie lepiej zastąpić to słowem: 'waszej' (waszej drużynie) ?

PBT_marian_boss

Cytat: "Thomas"W treści listu trochę mi przeszkadza Pan/pani (brzmi jakbyśmy PITa uzupełniali :) ). Nie lepiej zastąpić to słowem: 'waszej' (waszej drużynie) ?

Zgadzam się z tobą, zastąpmy to może bezosobową formą :)

Bruno_Ramone

słuchajcie, tekst do innych drużyn jest nudny. Nie wnosi żadnych pozytywnych emocji. Trzeba przeczytać kilkanaście linijek aby odkryć o co autorowi chodzi. Pan/Pani też do kitu. Zalatuje podstępem. Sugeruję zrobić gruntowną reedycję, napisać o pomyśle drużyny narodowej na kształt tego czy tamtego. Jakie to wniesie korzyści (nie zaczynać od punktów bo jak wiemy to ważne ale drugorzędne), co zyskamy jako zespolona drużyna, kraj. Że może otworzy to oczy wielu decydentom w Polsce, i zainteresuje kogoś celem zwiększenia nakładów na naukę a może nawet i doprowadzi do PPB. Oczywiście w skrócie to trzeba napisać i PO INFORMACJI zawierającej propozycję przyłączenia. Najważniejsze aby list był pozytywny i w pełni otwarty, bez drugiego dna, które może odczytać adresat. Mam nadzieję, że pomogłem troszkę, widzę, że zapał w Was straszny ale przez gorące głowy i źle napisany list można spalić na panewce.
olski Zespół Przetwarzania Rozproszonego
Boinc-Polska.org



Bober

#14
Wersja 2.0:
Cytat
Witam

Zawsze zazdrościliśmy Czechom, że potrafili się zjednoczyć i stworzyć tak szacowną drużynę jaką jest Czech National Team. Wielu z nas zastanawiało się też, czemu Polska nie ma drużyny narodowej. Drużyny, która by skutecznie podkreśliła siłę polskiego środowiska BOINC, która byłaby w stanie zająć wysoką pozycję w światowych statystykach.
I tak w szeregach drużyn Poland BOINC Team oraz BOINC@Poland zrodziła się idea powołania do życia narodowej drużyny Polski.

Pomysł ten spotkał się z szerokim poparciem członków obu drużyn, więc postanowiliśmy dokonać precedensowej fuzji, która się powiodła. Rozpoczęliśmy więc budowę narodowej drużyny Polski pod nazwą BOINC@Poland.

Chcielibyśmy byś rozważył/-a przystąpienie Twojej drużyny do tej inicjatywy.

Z faktu powołania silnej drużyny mogą wypłynąć takie korzyści jak skuteczniejsze propagowanie idei przetwarzania rozproszonego - reprezentując dużą liczbę członków łatwiej będzie zainteresować np. media. Może się to również przyczynić do rozwoju stowarzyszenia Polski Projekt BOINC, a tym samym zwiększy szansę, że jego cel zostanie zrealizowany.

Szczegóły ewentualnego połączenia oczywiście uzgodnimy w toku rozmów. Zachęcam też do przeczytania wątków na forach:
- B@P:

Pozdrowienia
BOINC@Poland


Przepraszam, że tyle razy użyłem słowa "drużyny", ale trudno uniknąć, a nie chce mi się kombinować. Myślę też, że list i tak trzeba będzie spersonalizować, wiedząc do kogo się pisze, można go znacznie zmienić...albo w ogóle inaczej napisać.

Bruno_Ramone dzięki za wskazówki. Mam nadzieję, że czujesz się jakbyś już dostał tego typu list.

D_T_G

Cytat: "Bober"Wersja 2.0:
Cytat
Drużyny, która by skutecznie podkreśliła siłę polskiego środowiska BOINC, która byłaby w stanie zająć wysoką pozycję w światowych statystykach.

No nie wiem, trochę to zdanie dziwnie się czyta. Ja bym napisał coś, "że jak dotąd żadna polska drużyna nie miała takich perspektyw na zajęcie wysokiej pozycji w nasilającej się rywalizacji zespołowej (czy, że nawet tak wysoko, a to dopiero początek) [--nad rywalizację krajów, bo np. w boincstats.com można sobie obserwować wyniki poszczególnych państw i na tym narodowa ekscytacja dla wieluuuuu się zapewne kończy--].

CytatMoże się to również przyczynić do rozwoju stowarzyszenia Polski Projekt BOINC, a tym samym zwiększy szansa, że jego cel zostanie zrealizowany.

a tym samym zwiększy szansę ... Poza tym brakuje mi tu uzasadnienia, w jaki sposób?

CytatPrzepraszam, że tyle razy użyłem słowa "drużyny", ale trudno uniknąć, a nie chce mi się kombinować.

Czy przypadkiem synonimem "drużyny" nie jest "zespół"?


bartsob5

poza tym mysle, ze w naszym swiecie, rownorzednym synonimem mimo wszystko jest angielski wyraz 'team'. nie powiem, zeby to bylo jakies dobre zjawisko, no ale jak kazda subkultura tworzymy wlasny jezyk (pamietacie 'struzki'?), wiec dla kogos kto jest zwiazany z BOINCiem, powinien wiedziec o co chodzi;)

Mchl

Strużki, liczydłowi... trochę żeśmy tego języka natworzyli ;)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Juras23


Bober

Wersja 2.1:

Cytat
Witam



Zawsze zazdrościliśmy Czechom, że potrafili się zjednoczyć i stworzyć tak szacowny zespół jakim jest Czech National Team. Wielu z nas zastanawiało się też, czemu Polska nie ma drużyny narodowej takiej, która by skutecznie podkreśliła siłę polskiego środowiska BOINC i byłaby w stanie zająć wysoką pozycję w światowych statystykach.

I tak w szeregach zespołów Poland BOINC Team oraz BOINC@Poland zrodziła się idea powołania do życia narodowej drużyny Polski.



Pomysł ten spotkał się z szerokim poparciem członków obu teamów, więc postanowiliśmy dokonać precedensowej fuzji, która się powiodła. Rozpoczęliśmy budowę narodowej drużyny Polski pod nazwą BOINC@Poland.



Chcielibyśmy byś rozważył/-a przystąpienie Twojego zespołu do tej inicjatywy.



Z faktu powołania silnej drużyny mogą wypłynąć takie korzyści jak skuteczniejsze propagowanie idei przetwarzania rozproszonego - reprezentując dużą liczbę członków łatwiej będzie zainteresować np. media. Może się to również przyczynić do rozwoju stowarzyszenia Polski Projekt BOINC, a tym samym zwiększy szansę, że jego cel zostanie zrealizowany.  



Szczegóły ewentualnego połączenia oczywiście uzgodnimy w toku rozmów. Zachęcam też do przeczytania wątków na forach:

- B@P: [link nie aktualny]


http://boincteam.livenet.pl/forumsmf/index.php/top ic,564.0.html



Pozdrowienia

BOINC@Poland






Dobra streszczajmy się, bo i tak kolejne osoby się przyłączają...

Kto na ochotnika roześle list do founderów? (ja zaraz wychodzę...)

[PBT] Horpah


Bober

Wysłałem maila do foundera teamu LHC Poland i zamieściłem informację na forum drużyny Kołobrzeg.

@Horpah widziałem, że zacząłeś temat na forum boinc.pl może im tam wkleisz ten list (oczywiście możesz go zmodyfikować jeśli uznasz to za stosowne)?

Bruno_Ramone

Do wzoru pisma sugeruję dopisać informację, że jeśli founder zdecyduje się dołączyć zespół do teamu narodowego, to otrzyma wszelkie niezbedne wskazówki techniczne jak szybko to zrobić i jak najmniej punktów utracić na tej fuzji.
Jest to opcja przećwiczona przez Was i skuteczna, a takie pytanie może się często pojawić w głowie osoby czytającej list. Byłoby to coś na zasadzie gwarancji bezpieczeństwa, a to ważne dla osób, które często wiele serca wkładały w rozwój swojego zespołu, nierzadko całymi latami.
Można też dopisać właśnie o tym, że macie świadomość trudu włożonego w zbudowanie zespołu adresata listu i macie dla tego trudu szacunek.

Koniec pomysłów na sobotę, i tak mam kaca.

P.S.  Bober - po części czuję sie, jakbym już go dostał, niemniej jednak protokół chyba będzie wymagał przesłania mi oficjalnego listu, jeśli zechcecie i mój zespół do tego zaprosić.

pozdrawiam
olski Zespół Przetwarzania Rozproszonego
Boinc-Polska.org



Bober

Cytat: "Bruno_Ramone"Do wzoru pisma sugeruję dopisać informację, że jeśli founder zdecyduje się dołączyć zespół do teamu narodowego, to otrzyma wszelkie niezbedne wskazówki techniczne jak szybko to zrobić i jak najmniej punktów utracić na tej fuzji.
Jest to opcja przećwiczona przez Was i skuteczna, a takie pytanie może się często pojawić w głowie osoby czytającej list. Byłoby to coś na zasadzie gwarancji bezpieczeństwa, a to ważne dla osób, które często wiele serca wkładały w rozwój swojego zespołu, nierzadko całymi latami.
Można też dopisać właśnie o tym, że macie świadomość trudu włożonego w zbudowanie zespołu adresata listu i macie dla tego trudu szacunek.

Koniec pomysłów na sobotę, i tak mam kaca.

P.S.  Bober - po części czuję sie, jakbym już go dostał, niemniej jednak protokół chyba będzie wymagał przesłania mi oficjalnego listu, jeśli zechcecie i mój zespół do tego zaprosić.

pozdrawiam
Ogólnie ująłem to tym, że szczegóły zostaną omówione w toku...wszystko zależy od konkretnej sytuacji. List miał być przecież krótki.
Co do mechanizmu chroniącego przed utratą punktów...niestety nie ma takiego. Dotąd kierujemy się jedynie zasadą "przechodzimy do tej drużyny, która ma w danym projekcie więcej punktów i zmieniamy nazwę".

P.S. Gratuluję UotD w RCN
=D>

Bruno_Ramone

Cytat: "Bober"
Co do mechanizmu chroniącego przed utratą punktów...niestety nie ma takiego. Dotąd kierujemy się jedynie zasadą "przechodzimy do tej drużyny, która ma w danym projekcie więcej punktów i zmieniamy nazwę".

Właściwie to chodziło mi o ten mechanizm, jak gdzie się przepisać aby strata była jak najmniejsza. Mamy to wyjasnione, choć nie rozumiem zagadnienia przejścia i zmiany nazwy, a dokładniej kto zmienia nazwę i czy na stałe czy chwilowo.

Cytat: "Bober"
P.S. Gratuluję UotD w RCN
=D>

Chyba się pomyliłeś, albo mój cache jest na urlopie. Ale dziękuję za dobrą wróżbę :)
Nie jestem pierwszy w UotD w Polsce tylko dlatego, że z powodu siły wyższej nie mam kont we wszystkich prokjetach  :twisted:
olski Zespół Przetwarzania Rozproszonego
Boinc-Polska.org



Bober

A to kto?
http://dist.ist.tugraz.at/cape5/

Tak nazwa była zmieniana na BOINC@Poland (PBT w Seti, Poland w Einstein zmieniły nazwę na B@P).

radek1991

witam rozmawiałem ze znajomym z temu kolobrzeg o nicu genek
mogło by dojść do fuzji tych temów tylko jest mały szkopuł konto brat genka jest na morzu i wróci za 5 misięcy a to on decyduje o fuzji więc trzeba by było troszkę poczekać ale jak narazie genek jest jak najbardziej za (a jak wiadomo genek to koksik :D)
img]http://www.boincstats.com/signature/user_932253.gi f[/img]

Bober

No cóż, gdyby ktoś jednak chciał już liczyć w teamie narodowym to zapraszamy :!:

bartsob5

Cytat: "radek1991"witam rozmawiałem ze znajomym z temu kolobrzeg o nicu genek
mogło by dojść do fuzji tych temów tylko jest mały szkopuł konto brat genka jest na morzu i wróci za 5 misięcy a to on decyduje o fuzji więc trzeba by było troszkę poczekać ale jak narazie genek jest jak najbardziej za (a jak wiadomo genek to koksik :D)


juz ja z genkiem pogadam we wtorek (to moj facet od informatyki ;) )

Bober

Ok. Wysłałem list na forum Boinc-Polska.org