Aktualności:

Nowy polski projekt BOINC - Universe@Home

Menu główne

Hiszpania

Zaczęty przez krzyszp, 23 Styczeń 2014, 02:00

krzyszp

Czy na naszym forum jest ktoś z Hiszpanii?

Zaczynam się powoli przymierzać do przeprowadzki w cieplejsze i bardziej słoneczne miejsce i w związku z tym mam stado pytań :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

cp

Cytat: krzyszp w 23 Styczeń 2014, 02:00
Czy na naszym forum jest ktoś z Hiszpanii?

Zaczynam się powoli przymierzać do przeprowadzki w cieplejsze i bardziej słoneczne miejsce i w związku z tym mam stado pytań :)

Zależy, jakie pytania. Spędziłem tam trochę czasu jako turysta. Poza tym, mogę spróbować pociągnąć za sznurki (syn znajomych (polak) ożenił się z hiszpanką i tam żyje), ale na szybką odpowiedź nie liczyłbym

d_worms

To moze do australi tez mamy tu cieplo nawet niedawno 3 stycznia padl rekord w Narrabri [in NSW] 47.8  ;) ;) ;)

krzyszp

@cp
Turystycznie to ja też wiem, jak to wygląda ;)
Natomiast chodzi mi o typowe sprawy codzienne typu koszty wynajmu mieszkania (jakieś małe miasteczko), na co zwrócić szczególną uwagę przy wynajmie, parę pytań o klimat zimą, itd...

@d_worms
O Australii myślałem dawno temu (a jeszcze bardziej o NZ). Niestety, ze względów rodzinnych nie chcę oddalać się tam, skąd w razie potrzeby nie dojadę samochodem.

Generalnie chodzi mi o to, czy przy pewnym minimalnym stałym dochodzie (zwykle jest większy, ale zakładam "czarny scenariusz") dam radę się utrzymać i w jakim standardzie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

jeśli o mnie chodzi to NZ wygląda naprawde kusząco :d

krzyszp

Cytat: Troll81 w 23 Styczeń 2014, 21:05
jeśli o mnie chodzi to NZ wygląda naprawde kusząco :d
NZ jest po prostu... piękna :) Razem z Australią stanowią świetny duet (wielu Brytyjczyków emigruje do A.). Ale wierz mi - Hiszpania też ma się czym pochwalić :)

Generalnie, decyzja raczej zapadła, teraz czeka mnie kilka (naście) miesięcy przygotowań, muszę m.in. doprowadzić do tego, żeby 100% pracy wykonywać zdalnie, a na razie to dopiero jakieś 80% ;) Niemniej jestem po rozmowach ze wspólnikiem i on nie widzi problemów (mamy już osobę odpowiedzialną za kontakty z klientami) zwłaszcza, jak zrobimy to na spokojnie.

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Martin Fox

No to mam kilkanaście miesięcy żeby się na browar umówić zanim uciekniesz dalej :P

krzyszp

Cytat: Martin Fox w 23 Styczeń 2014, 21:55
No to mam kilkanaście miesięcy żeby się na browar umówić zanim uciekniesz dalej :P
Już dotarłeś?
Bo w przyszłym tygodniu czeka mnie trochę jeżdżenia, to może i Ciebie bym odwiedził?
A tak poza tym, to zarabiaj szybko i zbieraj na wczasy w Es :D

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Wiesz oczywiście ze cię tam nawiedzę :D szczególnie jak zamieszkasz blisko gór..... Pireneje..... :D

krzyszp

Cytat: Troll81 w 23 Styczeń 2014, 22:31
Wiesz oczywiście ze cię tam nawiedzę :D szczególnie jak zamieszkasz blisko gór..... Pireneje..... :D
Nawiedzaj jak najbardziej :)
Ale zła wiadomość - planuję wywiać na południe jak najbardziej się da - chcę ciepłej nawet zimy :)
I co ciekawe, to wcale nie jest nierealne!!!
http://www.kyero.com/property/2284475-apartment-long-term-let-san-agustin
Oczywiście, tej opcji nie biorę pod uwagę (pewnie słaby net itd), ale koszty (niskie) mnie zadziwiają...

Ok, zejdźmy na ziemię - nie kupuje willi, mam zamiar wynająć tanie mieszkanie, ale z praktyki wiem, że to nie powinien być jakiś problem :)

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

LQG

Myślę że w pasie co najmniej 50km od Morza Śródziemnego zimna nie uświadczysz. Za paręnaście dni będę bardziej na wschód, w Monako oraz w okolicach Savony (Liguria, Włochy). W zeszłym roku o podobnej porze chodziłem tam po plaży w podkoszulku oraz wygrzewałem się w słońcu na promenadzie z książką w ręku  ;D

krzyszp

Wkleiłem ogłoszenie o mieszkaniu, które mnie zainteresowało na jednym z forum polonijnych Hiszpanii, oto odpowiedź:
https://www.dropbox.com/s/i2kgiund47gninu/mapka.png

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

a gdzie mapka??

krzyszp


Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

góry Sierra Morena w okolicy... może to nie Pireneje, ale.... :D

Martin Fox

Cytat: krzyszp w 23 Styczeń 2014, 21:56
Cytat: Martin Fox w 23 Styczeń 2014, 21:55
No to mam kilkanaście miesięcy żeby się na browar umówić zanim uciekniesz dalej :P
Już dotarłeś?
Bo w przyszłym tygodniu czeka mnie trochę jeżdżenia, to może i Ciebie bym odwiedził?
A tak poza tym, to zarabiaj szybko i zbieraj na wczasy w Es :D
Od 3 stycznia jestem na miejscu :)