Microsoft zamierza chronić dane użytkowników przed NSA.... swiat się kończy....

Zaczęty przez Troll81, 24 Styczeń 2014, 18:51

Troll81

http://giznet.pl/microsoft-potepia-dzialania-nsa-i-przenosi-dane-zagranicznych-uzytkownikow-poza-usa/

był już śnieg w Egipcie ale tego się nie spodziewałem.....

Ósemka

Co zmienią fizyczne przenosiny danych, skoro dalej będą udostępnione?

Wygląda mi to bardziej na zabieg PR niż prawdziwe "bicie się w piersi".
Folding@Home - Team Poland [276]

krzyszp

Cytat: osemka w 26 Styczeń 2014, 13:10
Wygląda mi to bardziej na zabieg PR niż prawdziwe "bicie się w piersi".
Dokładnie, zwykly PR i to "po czasie".
Gdyby o tym poinformowali przed "aferą Snowdena" to bym wierzył...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Chodzi o cos innego - to ciut glebsza sprawa (widoczna tylko jesli sie siedzi glebiej w temacie). Duzym firmom jak M$ czy Amazon tez nie podoba sie obecna polityka. Przeciez oni tez sa szpiegowani i zdaja sobie z tego sprawe. Ich zdaniem trzeba wyjsc z USA gdzie indziej, zeby gospodarka USA na tym stracila - w ten sposob chca pokazac rzadowi czym sie to skonczy jesli obecna sytuacja sie nie zmieni. Chodzi o pokazanie rzadowi ze nie moga robic pewnych rzeczy bezkarnie. Jesli duze firmy wyniosa czesc swoich uslug za granice, to straci na tym tylko i wylacznie rzad USA, na wplywach do budzetu.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

krzyszp

To tak nie działa. MS dalej jest firmą amerykańską i lokalizacja serwerów w zasadzie nie ma znaczenia, jak wujek Sam wyda polecenie to MS i tak dane przekaże, kwestia odpowiedniego nacisku, a rząd narzędzia ma...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

AiDec

Cytat: krzyszp w 27 Styczeń 2014, 10:32
MS dalej jest firmą amerykańską i lokalizacja serwerów w zasadzie nie ma znaczenia (...)

Rozumiem ze uwazasz, ze 1500 pracownikow amerykanskich wyjedzie z USA do Indii pracowac za rupie? No skoro lokalizacja nie ma znaczenia...



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81

Z punktu widzenia pracowników tak :d z punktu widzenia mojej prywatności nie :D

krzyszp

Cytat: AiDec w 28 Styczeń 2014, 09:45
Cytat: krzyszp w 27 Styczeń 2014, 10:32
MS dalej jest firmą amerykańską i lokalizacja serwerów w zasadzie nie ma znaczenia (...)

Rozumiem ze uwazasz, ze 1500 pracownikow amerykanskich wyjedzie z USA do Indii pracowac za rupie? No skoro lokalizacja nie ma znaczenia...
Ok, wyraziiłem się nieprecyzyjnie. Lokalizacja nie ma znaczenia w kontekście dostępu do tych danych przez NSA. Natomiast nie sądzę, aby rząd USA przejmował się 1500 pracownikami MS, jeżeli ma do wyboru rezygnację z dostępu do danych... W ogóle rząd USA nie kojarzy mi się z jakąkolwiek humanitarnością...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka


Troll81


cp

Cytat: krzysztofo w 02 Luty 2014, 20:53
Your USB cable, the spy: Inside the NSA's catalog of surveillance magic
http://arstechnica.com/information-technology/2013/12/inside-the-nsas-leaked-catalog-of-surveillance-magic/

Gratulacje NSA, zawstydziliście najbardziej szalonych scenarzystów z Holy Woodu. Pal sześć Bonda, ale czy ktoś jeszcze pamięta takie cosik, jak System (The Net) z Sandrą Bullock?

Edit: Adminów i speców od bezpieczeństwa Sieci czekają ciężkie dni spędzone na dokładnym sprawdzaniu, czy im NSA nie podłożyła pluskwy na bramie lub nie podmieniła firmware'u na routerach  :deadman:

krzyszp

Cytat: cp w 02 Luty 2014, 22:07
Cytat: krzysztofo w 02 Luty 2014, 20:53
Your USB cable, the spy: Inside the NSA's catalog of surveillance magic
http://arstechnica.com/information-technology/2013/12/inside-the-nsas-leaked-catalog-of-surveillance-magic/

Gratulacje NSA, zawstydziliście najbardziej szalonych scenarzystów z Holy Woodu. Pal sześć Bonda, ale czy ktoś jeszcze pamięta takie cosik, jak System (The Net) z Sandrą Bullock?

Edit: Adminów i speców od bezpieczeństwa Sieci czekają ciężkie dni spędzone na dokładnym sprawdzaniu, czy im NSA nie podłożyła pluskwy na bramie lub nie podmieniła firmware'u na routerach  :deadman:
To wszystko jest zabawne... do czasu...

Fajne zegarki :)
Należę do drużyny BOINC@Poland
 Moja wizytówka

Troll81

Nie jest zabawne..... już od dłuższego czasu admini sprawdzają. Ale też i nie wszystko znajdą....

Ósemka

Cytat: Troll81 w 03 Luty 2014, 18:36
już od dłuższego czasu admini sprawdzają. Ale też i nie wszystko znajdą....
No właśnie, skoro furtki siedzą w hardware kupowanym w sklepie to nie pomoże tutaj żaden alternatywny system operacyjny. Kto jest w stanie sam zlutować sobie komputer z podstawowych elementów elektronicznych?

BTW, gdzieś czytałem wywiad z Richardem Stallmanem, w którym opowiadał jak to ściągnął sobie z Chin jakiegoś laptopa z otwartym kodem źródłowym BIOSu. Może trzeba pójść tym tropem?
Folding@Home - Team Poland [276]

Troll81