Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

Commodore Powraca

Zaczęty przez kempler, 16 Marzec 2007, 18:29

kempler

Aż się łezka w oku kręci  :)

http://www.idg.pl/news/107893.html

Ja chcę takie coś  :twisted:  :twisted:

Nieprzespane noce, "wyjdźmy bo się wgrywa", chlip chlip :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

PBT_marian_boss

Przecież to będzie kosztować tyle złota ile samo waży. Kogo będzie stać na te cuda :?:

kempler

Cytat: "PBT_marian_boss"Przecież to będzie kosztować tyle złota ile samo waży. Kogo będzie stać na te cuda :?:
No pewnie będzie drogie w cholere, mnie na to chyba nawet za 500 lat nie będzie stać  :wink:  Może mi ktoś kupi ?  :wink:
Ważne że Commodore dalej istnieje i coś robi :)

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

I nową technologię mają:
Cytat: "Commodore"
2x 150GB 10000 RPM SATA Raid 0 and 1x 500GB 7200 RPM SATA Raid 1 hard drives
Macierz RAID 1 z jednego dysku...

Kto wie, jak wygląda kwestia własności nazwy Sinclair? Może wziąłbym się za produkcję Spectrum?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

miki

Cytat: "Mchl"Kto wie, jak wygląda kwestia własności nazwy Sinclair? Może wziąłbym się za produkcję Spectrum?

Elwro Junior to był polski odpowiednik ZX Spectrum 48 więc chyba można (w sensie to były te same kompy )

Mchl

No prawie te same... ;) 100% kompatybilne nie były.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

Cytat: "PBT_marian_boss"Przecież to będzie kosztować tyle złota ile samo waży. Kogo będzie stać na te cuda :?:

kupmy to niech ssSETiii na tym panuje  :twisted:

PBT_marian_boss

Hehe, to co narodowa ściepa na wypasiony komputer ? Tylko u kogo będzie pracował ?

miki

Pracować może u mnie tylko kto opłaci prąd  :lol:

Borsook

co do sciepy na komp BOINCujacy to juz bylo duzo mowione i jakos narazie nic nie wychodzi. A zeby ta maszynke kupowac tylko po to to raczej sie nie oplaca... wywalamy karty graficzne, taki wielki dysk, zasilacz i inne pierdoly, zostawiamy procek i 4 jadra fajnie smigaja a cena pewnie zmniejszona o 2/3

Tomislaw

no i jeszcze ta Vista Ultimate nie wiem po co.



Mchl

Może daltego, że ma w nazwie 'Ultimate'?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kret

haha..maszynki ładne ;) ciekawe czy zajmą się np dystrybucją samych obudów :>

PBT_Bulleczek

Robi wrażenie i wspomnienia z dzieciństwa powracjają. Czes świetności Commodore 64 przeminął, chociaż na allegro dalej posiada wielu wielbicieli kolekcjonerów.
o trzeba żyć, a nie tylko istnieć.

MJ19

Już się zastanawiałem nad kupnem ale patrzę.....a one nie mają magnetofonów!!!Cała idea Commodore upadła :lol: A tak na poważnie to dobrze,że C coś znów robi(i to takie high-endowe zestawy)bo mam sentyment do tego sprzętu.6 lat użytkowania robi swoje :wink:

maro86

No i nie napisali nic o flopie 5"25...

BTW- Slyszalem o kablach chyba na PLT-a do podlaczania magnetofonu  Komodorkowego do PC-ta...


BTW - tutaj kilka ciekawych gadzetow do znacznej rozbudowy C64 :D

KOntroler IDE
http://c64power.com/index.php?strona=hydepark/ide6 4

Oraz przejsciowki do klawiatyr od PC-tów, adaptery umozliwiajace odtwarzanie mp3 na C64, oraz kable do tranferu pliko miedzy flopem 1541 i magnetofonem...

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

MJ19

Kurcze z tego wszystkiego....zacząłem szukać C64 na allegro :D I tak poważnie mówiąc nie wiem czy się nie szarpnę na jednego :wink:

kempler

No proszę :)

Może to nie C64 ale troszkę przypomina  :wink:

http://www.idg.pl/news/108167.html

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

maro86

Kumpel dzisiaj przyniósł na wykład Playstation Portable i miał tam emulator C64 ;-P

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB

Mchl

Cytat: "kempler"No proszę :)

Może to nie C64 ale troszkę przypomina  :wink:

http://www.idg.pl/news/108167.html

I grzeje w dłonie :D Przydałoby mi się :)

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Cytat: "kempler"No proszę :)

Może to nie C64 ale troszkę przypomina  :wink:

http://www.idg.pl/news/108167.html

Ymmmm jakiż piękny krwistoczerwony kolor.Taki sam jak kiedyś radziecka wersja ZX Spectrum :D Gdyby kosztował 10 razy mniej to jest mój!!! :wink:

Mchl

Ja widziałem radziecką wersję Spectrum o nazwie Bajt w kolorze kremowym i z cyrylicą na klawiszach...

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Cytat: "Mchl"Ja widziałem radziecką wersję Spectrum o nazwie Bajt w kolorze kremowym i z cyrylicą na klawiszach...
Chyba mamy tą samą na myśli :) Czerwona obudowa,przeźroczyste klawisze i w nich powkładane wydrukowane karteczki(sic!) z cyrylicą!!!Marzenie każdego Rosjanina!!! :D  :D  :D

Mchl

Nie. "Mój" był zdecydowanie bardziej profesjonalny. Klawisze miał z nadrukiem. Poznałem, że to Spectrum po słowach kluczowych na klawiszach...

Soją drogą, gdzieś to leży u dalekiej rodziny, ale chcą za to 20zł, a ja akurat nigdy nie mam przy sobie gotówki... :D

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

MJ19

Cytat: "Mchl"
Soją drogą, gdzieś to leży u dalekiej rodziny, ale chcą za to 20zł, a ja akurat nigdy nie mam przy sobie gotówki... :D

Kurcze ja bym brał i jeszcze rękę pocałował :wink:  :)
Trochę nam się off top zrobił więc ja wrócę poniekąd do tematu.Zastanawiam się nad czymś takim http://www.allegro.pl/item179033897_commodore_c64_c_z_osprzetem.html
Dokupię drugie biurko do pokoju i znowu zagłębię się na długie godziny w Apollo 18,Project Firesterter czy Defender of the crown :)
To były czasy :)

maro86

Ja tam wolałem Operation Wolf i T.B.G. Risk.. Albo Rick Dangerous :-P

Ja bym tez musiał odświeżyć swoja komodorkę.. Leży gdzieś na strychu, mam nadzieję, że przetrwała mrozy.. Gdy jej ostatnio używałem miałem problem z magnetofonem....

Xeon E5410@2.33GHz SCYTHE NINJA PLUS Rev.B (SCNJ-1100P)
Foxconn P35A-S@P36 2x Kingston HyperX KHX6400D2LL 1GB + 2x2GB Kingston 800Mhz
SAPPHIRE 5770 1GB DDR5 400/900 DVD LG
Corsair CMPSU-450VXEU - 450W Chieftec LBX-02BBB
Seagate Barracuda 7200.11 ST3500320AS 500GB + SAMSUNG HD120IJ 120 GB