Aktualności:

Czy uczestniczysz w Projekcie miesiąca?

Menu główne

AiDec

Zaczęty przez AiDec, 20 Czerwiec 2008, 23:12

AiDec

Cytat: GRID w 21 Czerwiec 2011, 22:23
Super cudeńko. Do tego chłodzenie 1 klasa gdzie znalazłeś to chłodzenie ?

Gdzie?  ??? Chyba nie bardzo rozumiem to pytanie...  :dunno: Na chwile obecna powiedzialbym ze w sklepie... Skonstruuj swoje pytanie ciut konkretniej.


Cytat: TRZECIAK w 21 Czerwiec 2011, 22:54
(...) miałem cholerne problemy ze szronem który się pojawiał jak CPU niemiał jakiegoś zajęcia powyżej 50%.

Jest na to sposob - dodaje sie prosty zawor, ktorym `przycinasz` obieg. Jak Ci CPU nie chodzi na 100%, to skrecasz ciut i masz 50% mocy kaskady.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

drWarlock

kupie takie karty + chłodzenie i zrobię podłogówkę :)
AiDec - > ile toto (mówie o sprzęcie) będzie jadło kW??

GRID

CytatTo jest rozwiazanie autorskie firmy EK, nazywa sie FC QUAD Parallel Bridge
Gdzie ja miałęm oczy pisze jak wół jak nazywa się to chłodzenie. Patrzyłem na necie cena nie jest nawet porażająca.

AiDec

Caly komp bedzie bral jakies 3,5kW (razem z FC).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

drWarlock

#404
:whistle: o żesz ku.... ty mój  

AiDec

#405
Ale frajda bezcenna :)




W prezencie dla Staska80 :):





Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

TRZECIAK

Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2011, 16:22
Cytat: TRZECIAK w 21 Czerwiec 2011, 22:54
(...) miałem cholerne problemy ze szronem który się pojawiał jak CPU niemiał jakiegoś zajęcia powyżej 50%.

Jest na to sposob - dodaje sie prosty zawor, ktorym `przycinasz` obieg. Jak Ci CPU nie chodzi na 100%, to skrecasz ciut i masz 50% mocy kaskady.

O czymś takim to ja wiem, ale chodziło mi o coś bardziej automatycznego które dawałoby na procu stałą temperature powiedzmy 100C niezależnie od ciepła jakie w danym momencie wydziela CPU.


AiDec

Hmm, zatem trzeba by zamiast mechanicznego zaworu zastosowac elektryczny, polaczony z jakims urzadzeniem do sprawdzania temp CPU. Sadze ze cos takiego daloby sie zmajstrowac, jedynie nie wiem czy FC mogloby chodzic przez dluzszy czas tak `skrecone`.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

jak tam?
kiedy full power w akcji "zobaczymy"? :)

Troll81

WOW :D brak mi słów.....

AiDec

Komp po raz pierwszy odpalony po zlozeniu. Dziala w 95%. Grafy juz zaczynaja mielic Colla, instaluje stery itp. -70C na procu :)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

No to śledzimy rakietę w akcji - http://boincstats.com/stats/user_graph.php?pr=collatzc&id=8111

AiDec

Spokojnie, cierpliwosci. Wciaz problemy techniczne, wciaz cos do zrobienia. Kilka problemow do rozwiazania, chyba jedna zasilka do wymiany... Pozniej testy, testy. To teraz kawal skomplikowanego sprzetu ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

ale 60k dzisiaj przybyło...

AiDec

Tak, to bylo te wczorajsze kilkanascie minut pracy kompa ;)


Aktualnie testowo ciagne Milke. Na razie tak bede skakal :(, dopoki wszystkiego nie poustawiam jak nalezy.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Tomasz R. Gwiazda

stery sie nie sypia od nadmiaru jajek ?
i jak tempy w ukladzie ?

AiDec

#416
Jeszcze za wczesnie zeby pisac jakies pewniaki. Mam zaledwie 15 minut dziennie na zabawe z tym, a wciaz jest kupa roboty. Zaledwie wczoraj uzyskalem -90 na procu, sam proc pokazuje -70C. Ale wyglada na to ze stery ok.

Mam problemy ze stabilnoscia graf/proca, co nie dziwi biorac pod uwage ze zmienialem wszystko (grafy, mobo) i teraz ciezko dojsc co nie dziala prawidlowo i co poprawic.



Generalnie grafy chodza na 100% obciazone przy temperaturach do 45C, a proc w windzie nie pokazuje jesli temp jest nizsza niz -15C, wiec ciezko powiedziec ile naprawde ma ;). Na pewno ma mniej niz -15C. Na razie...  %)


EDIT:
Chyba udalo mi sie ustabilizowac kompa i wreszcie wszystkie grafy licza PrimeGrida jak nalezy. Wczesniej praktycznie tylko Milka chodzila prawidlowo. Potrzebne bylo reczne podniesienie napiec mobo na grafy (IOC CORE na 1.25V), mobo sama sobie z tym nie radzila. Do dwoch graf dawala rade na auto, ale przy 3-4 grafach juz trzeba bylo to recznie zmienic. Troche czasu i nerwow zajelo mi znalezienie przyczyny. Komp chodzi aktualnie na skreconym procu (2.9MHz) i pamieciach (1066MHz) ale znacznie podniesionych napieciach, dla bezpieczenstwa, chce wiedziec ze ew. problemy nie wynikaja z proca czy mem jesli dzialam z grafami. Pozniej bedzie na odwrot - skrece grafy i pocisne proca.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

#417
Po calym dniu zabawy ustabilizowalem kompa. Latwo nie bylo. Nic na AUTO nie dawalo rady - wiekszosc opcji dla Assassina przy czterech grafach i i980x trzeba ustawic recznie, bez tej zabawy niestety nic nie chodzi stabilnie. Co wazne - stery dzialaja fantastycznie, az nie moglem uwierzyc. Wazne aby sciagac WHQL, inne nie dziala poprawnie. Btw, odpalilem testowo Crysisa, wszystko na max tylko bez AA (na moim monitorze nie potrzeba) - 60fps stabilne jak skala i calkowita plynnosc - zero mikroprzyciec! Nie do wiary, szok! Wieeelki plus dla AMD, chyba sie z ta firma przeprosimy :).


Pierwsze testy:

3DMark11 Xtreme: X5915 ( http://3dmark.com/3dm11/1449425 )

3DMark Vantage Xtreme: X35173 ( http://3dmark.com/3dmv/3284268 )
3DMark Vantage Performance: P49694 ( http://3dmark.com/3dmv/3284345 )


Jak na pierwszy dzien, z wynikow jestem zadowolony :). Do tego 5GHz na procu stabilne pod WCG. Lato mi niegrozne ;). Jak komus goraco - polecam WC + kaskada by Piotres  :p_arr:



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

GRID

#418
Gratuluje. Takie akcje są motywujące dla innych, już się zmotywowałem żeby sobie podobny klaster GPU skołować.
Pytanie dla czego wielki plus dla AMD ? na początek próbowałeś z INTEL i coś nie szło ?

Tomasz R. Gwiazda

chodzi o sterowniki karty graficznej
bo ATI zawsze miala je zje@#$#$#

AiDec

#420
@GRID:
Stery ATI to zawsze bylo najwieksze partactwo. Dlatego bylem zaskoczony ze dzialaja tak znakomicie i ze nie ma zadnych mikroprzyciec. Naprawde nie spodziewalem sie tego, nie przy czterech grafach, a szczegolnie nie przy czterech grafach ATI. A juz w ogole nie na czterech grafach, ATI, pod cholernie wymagajacym Crysisem, jakby nie bylo gra pisana pod Nvidie... (pod ktora nawet Nvidia miala jakies mikroprzyciecia). Jesli chodzi o te kwestie, to musze przyznac AMD zrobilo naprawde wielki krok naprzod  :p_arr:.

EDIT: Spoznilem sie z odpowiedzia, Tomasz zrobil to za mnie w sumie ;) i ujal to ciut prosciej  %).



Btw, udalo mi sie wlasnie podgrzac 5GHz proca do 10C :). Nie lada sukces hi hi ;)



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

lukaszja

Cytat: AiDec w 30 Czerwiec 2011, 16:12
(...) Btw, udalo mi sie wlasnie podgrzac 5GHz proca do 10C :).
Zgubiłeś chyba jedno "0" za jedynką... :-)
Sorki ale wyniki są tak masakryczne, że nie mogłem się powstrzymać! Gratulacje!

stasieks

Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2011, 21:40
Ale frajda bezcenna :)




W prezencie dla Staska80 :):




Osz :) Wracam z wakacji a tu taka ładna niespodzianka. Jest jakaś historia z nim związana ?

AiDec

Nie ma wielkiej historii. Ot po prostu spacerowalem z synem zwiedzajac nabrzeze Oslo, a tu patrze taki ladny defenderek. No nie moglem sie oprzec i trzasnalem dla Ciebie fotke. Autko prezentowalo sie naprawde interesujaco i widac ze wlasciciel uzytkuje na codzien. Poza tym nawet ja (nie-znawca defenderow) wiem, ze to swietna wersja, wiec stwierdzilem ze nie moge przejsc obojetnie bez fotki dla Ciebie :).


Numery rejestracyjne czytelne - jakby Cie kiedys cos wzielo na taka wersje, to latwo znajdziesz wlasciciela :).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

stasieks

Masz rację to fajna wersja. Dzięki za fotkę.

Trochę OT, ale to część moich wakacji, z Teneryfy na Gomerę (inna wyspa Kanarów) jeździ silna ekipa Defenderów. Nie mogłem odpuścić dnia z nim  :boing:




AiDec

1.
Cytat: TRZECIAK w 23 Czerwiec 2011, 00:58
Cytat: AiDec w 22 Czerwiec 2011, 16:22
Cytat: TRZECIAK w 21 Czerwiec 2011, 22:54
(...) miałem cholerne problemy ze szronem który się pojawiał jak CPU niemiał jakiegoś zajęcia powyżej 50%.

Jest na to sposob - dodaje sie prosty zawor, ktorym `przycinasz` obieg. Jak Ci CPU nie chodzi na 100%, to skrecasz ciut i masz 50% mocy kaskady.

O czymś takim to ja wiem, ale chodziło mi o coś bardziej automatycznego które dawałoby na procu stałą temperature powiedzmy 100C niezależnie od ciepła jakie w danym momencie wydziela CPU.

Cytat: AiDec w 23 Czerwiec 2011, 21:17
Hmm, zatem trzeba by zamiast mechanicznego zaworu zastosowac elektryczny, polaczony z jakims urzadzeniem do sprawdzania temp CPU. Sadze ze cos takiego daloby sie zmajstrowac, jedynie nie wiem czy FC mogloby chodzic przez dluzszy czas tak `skrecone`.

No to teraz juz znam odpowiedz. Nie jest absolutnie wskazane, aby kaskada chodzila dluzej z otwartym zaworem. Zatem, nalezaloby pojsc w inna strone - zrobic kaskade `pod konkretna temperature i proca`.




2. Na wesolo - cytat sprzed roku :

Cytat: AiDec w 10 Czerwiec 2010, 00:34
Wiem ze gdzies mialem i960 i od miesiaca nie moge na niego trafic, myslalem ze to ten co lezy na wierzchu na biurku, a to byl i950...

He, he, znalazlem :). Wpadl do jednego skladanego kompa i lezal sobie na dnie obudowy. Jak zaczalem czyscic kompa z kurzu (raz do roku robie to w kazdym kompie) to znalazlem :). Jak on tam wpadl nie wiem, ale wiedzialem ze kiedys sie znajdzie - wystarczylo poczekac  %).



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Szopler

#426
Jak idą prace nad maszynką do mielenia collatza?
Miele już cosik?

AiDec

Powoli sie rozkreca. Prime i Coll.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Wspolprace z Gigabyte G1 Assassin uwazam za zakonczona. Wszystko wskazuje na to ze padly sekcje zasilania - nie daly sobie rady z moimi czestymi zmianami konfiguracji i wspolpraca z SilverStone`ami. Troche krotko wytrzymala jak na mobo pod OC (zwlaszcza ze wcale jej mocno nie cisnalem).


Wrocilem do mojej ulubionej Gigabyte X58 UD9 - najlepszej mobo z jaka mialem kiedykolwiek do czynienia. Wiec wcale mi nie zal ze Assassin padl :P - UD9 mimo ze to starszy model, to o wiele lepszy od Assassina. UD9 jest po prostu bezkonkurencyjna.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

AiDec

Filmik nakrecony i zmontowany przez mojego syna:

http://www.youtube.com/watch?v=qX32RJdR0Bs&feature=digest_refresh_sun



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

phobos

Po co ta szara plastelina ??

Krzysiak

Izolacja prze osadzaniem się rosy/ wilgoci 


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

AiDec

Efekt wart nerki ;):





Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Krzysiak

Daj spokój z tym pseudo ocenami   :sick:

Zrób porządny test
SuperPi dla 1m 16m i 32m dla OC i ustawieniach fabrycznych
A potem dorzuć jeszcze wyniki z MAXON CINEBENCH R11.x


>>Moja szczegółowa sygnatur<< %)                                      >> Spis moich odkrytych liczb pierwszych << :whistle:

Tomasz R. Gwiazda

4xGPU 2core i nie max ? :P

Cyfron

ile czasu to składaliście?

Pigu

piękna ta bestia :love2:

AiDec

#437
Cytat: Tomasz R. Gwiazda w 26 Wrzesień 2011, 12:12
4xGPU 2core i nie max ? :P

Sam nie wiem dlaczego nie pokazuje max. Dziwny ten test ;). Btw, to sa 4 GPU jednordzeniowe.


Cytat: Krzysiak_PL_GDA w 26 Wrzesień 2011, 11:56
Daj spokój z tym pseudo ocenami   :sick:

Zrób porządny test (...)

Nie mam czasu na takie zabawy :(. Poza tym ten sprzet nie byl robiony pod chwilowe a ekstremalne OC, tylko pod stabilne OC 24/7. Screena zamiescilem jako ciekawostke.


Cytat: Cyfron w 26 Wrzesień 2011, 18:29
ile czasu to składaliście?

4h w dwie osoby, kolejne cztery sam.





Btw, info dla milosnikow DotA :): http://www.boincatpoland.org/smf/gry-i-zabawy/steam-kto-gra-pod-steamem-polaczmy-sie-%29/msg155397/#msg155397



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Troll81


AiDec

Dla milosnikow szybkich i fajnych autek :) - mimo ze to nie jest profesjonalny test, to jednak... a przyznam ze bylem szczerze zaskoczony wynikami  ???

World's Greatest Drag Race!



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka