Aktualności:

W MEDIA znajdziesz grafiki, banery i avatary

Menu główne

2009.01: Rosetta@home

Zaczęty przez Bober, 30 Listopad 2008, 12:20

Który projekt powinniśmy liczyć w styczniu?

ABC@home
1 (1.5%)
Artificial Intelligence
0 (0%)
Climateprediction.net
1 (1.5%)
Docking@home
0 (0%)
Einstein@home
3 (4.5%)
Genetic Life
1 (1.5%)
Leiden Classical
1 (1.5%)
Milkyway
1 (1.5%)
MindModeling Beta
0 (0%)
Orbit@Home
0 (0%)
POEM@home
0 (0%)
PrimeGrid
2 (3%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
30 (44.8%)
SHA-1 Collision Search
1 (1.5%)
SETI@home
26 (38.8%)
Superlink
0 (0%)
Sudoku
0 (0%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
uFluids
0 (0%)
Spinhenge
0 (0%)
Magnetism
0 (0%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 30 Grudzień 2008, 19:24

Machloj

mam nadzieję, że jeszcze repairmen nie głosował - on by wiedział co zrobić :)

Pigu

mówisz, że wsparłby Pigulca? :P

tito

:) dobra - nie będę głosował to byłoby nie fair.
Ale duszą jestem za SETI (z dwu przodujących) - osoby które jeszcze nie zagłosowały - weźcie to pod uwagę. <lol>

Szopler

Będzie dogrywka jak nic... ::)

Pigu

troszkę żenujące jest to, że mamy do czynienia z miłośnikami seti i z setofobami głosującymi na rosettę jako na mającą największe szanse zablokować seta  ::)

emik



Szopler

 XD XD XD XD XD XD XD XD XD

Piguś! Otwieraj szampana!

AiDec

No niechaj Wam bedzie na ten nowy rok :). Gratuluje agitacji he he  XD.


Mam nadzieje ze SETI na CUDAch tez policzycie jako SETI.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

Skoro już wygrało... czemu ostatnio w Seti tak nam RAC w dół poleciał? Zmienili punktację czy co?

emik



AiDec

#90
Cytat: emik w 30 Grudzień 2008, 19:52
Pigu liczył WCG? XD


Buuuuuuuuaaaaaahahahahaha  XD. Dobre - leze  XD.



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

Bober

A to jednak dotyczy całego projektu http://pl.boincstats.com/stats/project_graph.php?pr=sah

AiDec

Ostatnio maja duuuze problemy z serwerami. Moze sporo punktow w pendingu lezy. I szczesciarzowi Pigowi uruchomia serwer 1-go stycznia i bedzie mial na dzien dobry 100.000 z pendingu :P.

Pigu, przyznaj sie - to Twoja robota :P



Bo jest paru kumpli :),
Bo jest parę w życiu dobrych chwil...


Moja wizytowka i sygnaturka

[PBT] Horpah

Cytat: emik w 30 Grudzień 2008, 19:52
Pigu liczył WCG? XD

ja liczyłem Milkę, jutro włączę seti na moim domowym liczydełku.
Nie wierzyłem że dacie wygrać setowi :) bravo Pigu za upartą agitację.

PanStaszek

Cytat: emik w 30 Grudzień 2008, 19:52
Pigu liczył WCG? XD

...taaa, Stachu też liczył tylko WCG, zawsze kilkanaście tysięcy RAC-u mniej  ;D


"(...)Wrzućmy go do cysterny, nie mówi tego, co chcemy"

Machloj

#95
Cytat: Horpah w 30 Grudzień 2008, 20:20
bravo Pigu za upartą agitację.
topra topra...ciekaw jestem ile Pigu nowych kont otworzył na naszym forum  XD XD XD

edit. nie to żebym się czepiał i kogoś oskarżał (bo może to rosetowcy :) ), ale sprawdziłem i akurat dzisiaj zarejestrowało się 8 osób...czyżby nius na stronie głównej tak zmobilizował nowych uczestników......wątpię.....

emik

a nie możesz posprawdzać po IP - chociaż przy neostradzie da się to obejść - ale chyba nikt z naszych liczydłowych nie jest taki nieuczciwy ;D


kempler

hmmm To będzie Seti

A Machloj zauważył "lukę"
Nikogo nie oskarżam, pomawiam... Tak tylko patrzę: o 14:03:33 pada słowo suwerenie, o 14:18:40 rejestruje się użytkownik Suweren, zagląda do dwóch wątków (w tym jeden to głosowanie), pisze jednego posta i o 15:34:53 znika...

Zastanówmy się co będzie jeśli nagle pojawi się kilku "nowych" użytkowników i przechyli szalę....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Kryniek

Cytat: stachu @ fiddex w 30 Grudzień 2008, 20:35
Cytat: emik w 30 Grudzień 2008, 19:52
Pigu liczył WCG? XD

...taaa, Stachu też liczył tylko WCG, zawsze kilkanaście tysięcy RAC-u mniej  ;D

szkoda :( już widzę jak zatrzymujemy się na 60 miejscu w WCG... aż do następnego projektu miesiąca.

Gratulację z wygranego głosowania SETImaniakom :)

Mchl

Pozwolicie, że z racji ogólnologistycznych SKB@P zostanie przełączony sporo przed północą?

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Pigu

#100
Cytat: Bober w 30 Grudzień 2008, 19:57
A to jednak dotyczy całego projektu http://pl.boincstats.com/stats/project_graph.php?pr=sah
hmm dzisiaj jest dzień "techniczny" więc mało co się zaliczyło - serwy odpoczywają, a generalnie zaobserwować można ostatnimi czasy przepływy z seta do projektów miesiąca i wyścigów - może to związane z tym?

Cytat: Kryniek w 30 Grudzień 2008, 22:30
szkoda :( już widzę jak zatrzymujemy się na 60 miejscu w WCG... aż do następnego projektu miesiąca.
Gratulację z wygranego głosowania SETImaniakom :)
i szkoda eni gdzie odpuściliśmy żabowatym
Cytat: Mchl w 30 Grudzień 2008, 23:01
Pozwolicie, że z racji ogólnologistycznych SKB@P zostanie przełączony sporo przed północą?
działaj kamrrracie działaj  :attack:
ekhm - znaczy się Kapitanie :-[

Bober

Cytat: Machloj w 30 Grudzień 2008, 20:44
edit. nie to żebym się czepiał i kogoś oskarżał (bo może to rosetowcy :) ), ale sprawdziłem i akurat dzisiaj zarejestrowało się 8 osób...czyżby nius na stronie głównej tak zmobilizował nowych uczestników......wątpię.....

No cóż, sprawdziłem i niestety przynajmniej jedną osobę dzisiaj poniosło... I niestety zakładała konta z tego samego IP... cóż za brak rozsądku :P

To co kamrrraci? Wydajemy go rrrrrekinom? XD

3Rni

jeśli to był głos na seti, należny głos unieważnić.....

trochę to wypacza sens głosowania...

Bober

Myślę, że w tej sytuacji wynik ankiety raczej ulegnie zmianie...

Machloj

Cytat: Bober w 30 Grudzień 2008, 23:31
To co kamrrraci? Wydajemy go rrrrrekinom? XD
jak głosował na seti to jak najbardziej  :attack: jak na rosetkę to obiektywnie rzecz biorąc działał w słusznej sprawie - darujmy mu  XD XD XD

a tak serio - myślę, że jak się delikwenta przeciągnie pod kilem poprzez PW to powinno wystarczyć :)

ech...wiedza, że jednym dodatkowym głosem można zmienić wolę całego zespołu jest chyba zbyt kusząca - może wyniki ankiety nich będą ujawniane po głosowaniu?

Mchl

Cytat: Machloj w 31 Grudzień 2008, 00:24

ech...wiedza, że jednym dodatkowym głosem można zmienić wolę całego zespołu jest chyba zbyt kusząca

Żeby jednym... jakby na jednym się skończyło, to pewnie nikt by nawet nie zauważył...
A tak to mam robotę przed sylwestrem, bo trzeba odfiltrować podejrzane głosy na oba projekty.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

kempler

Mchl nad tym pracuje.
Nie sądziłem że znajdzie się ktoś i zrobi coś takiego... |-?

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Mchl

Po przeanalizowaniu głosów oddanych w ankiecie doszliśmy do wniosku, że 5 głosów na SETI zostało odanych z kont założonych przez jednego użytkownika tylko w tym celu. Tym samym Projektem Stycznia 2009 zostaje Rosetta@home.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

Machloj

Cytat: Mchl w 31 Grudzień 2008, 09:50
Po przeanalizowaniu głosów oddanych w ankiecie doszliśmy do wniosku, że 5 głosów na SETI zostało odanych z kont założonych przez jednego użytkownika tylko w tym celu.
buuuu


Cytat: Mchl w 31 Grudzień 2008, 09:50
Tym samym Projektem Stycznia 2009 zostaje Rosetta@home.
hip hip hurrrra!!!  :parrrty:

Pigu


kempler

Pigu nie strzelaj focha. Głosowanie powinno być uczciwe, a takie nie było.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

Troll81

Ale to nie zablokuje możliwości zakładania nowych kont.... Normalnie mi wstyd za tych/tego co tak robili. Nick takiej osoby powienien zostać upubliczniony, tak by wszyscy wiedzieli kto jest oszustem.  >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Pigu

Cytat: kempler w 31 Grudzień 2008, 10:38
Pigu nie strzelaj focha. Głosowanie powinno być uczciwe, a takie nie było.
ba, ale nie zmienia to poczucia, że "dali i zabrali"

Horpah dobrze prawi - to śmieszne, że największy projekt z największym poparciem jest cały sezon blokowany przez stowarzyszenie przeciwdziałaniu seti

kempler

Cytat: Troll81 w 31 Grudzień 2008, 10:56
Ale to nie zablokuje możliwości zakładania nowych kont.... Normalnie mi wstyd za tych/tego co tak robili. Nick takiej osoby powienien zostać upubliczniony, tak by wszyscy wiedzieli kto jest oszustem.  >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Raczej tego nie zrobimy....

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

TJM

Heh ale jajca, wbijam do tematu zobaczyć co i jak, zapytać jakie aplikacje najlepiej zassać, a tu zmiana projektu  |-?

W razie jakiejś pilniejszej sprawy - jestem często dostępny na kanale IRC B@P, na forum czasami zapominam zajrzeć lub nie mam czasu.

Pigu

czy wśród anulowanych głosów jest głos użytkownika "zyzol"? jeżeli tak, to pragnę zauważyć, że ten kamrrrat liczy z nami od maja 2006 na tej konkretnej maszynie http://setiathome.berkeley.edu/show_host_detail.php?hostid=2446288 i jest pełnoprawnym członkiem teamu pomimo braku postów  8)

kempler

Cytat: Pigu w 31 Grudzień 2008, 11:11
czy wśród anulowanych głosów jest głos użytkownika "zyzol"? jeżeli tak, to pragnę zauważyć, że ten kamrrrat liczy z nami od maja 2006 na tej konkretnej maszynie http://setiathome.berkeley.edu/show_host_detail.php?hostid=2446288 i jest pełnoprawnym członkiem teamu pomimo braku postów  8)
Wiem że zyzol to twój kolega i jego głoś został zaliczony. Dokładnie sprawdziliśmy wszystkie podejrzane "osoby" i nie jest to wybór na chybił trafił.

Kury Nas pogryzą, Raptory zeżrą....

emik

ostatni dzień roku a tu taki zonk - osoba odpowiedzialna niech się wstydzi


Mchl

Winowajca zdecydował się wyjaśnić swoje motywy.

Cytat
Witam,
Przyznaję, trochę zaszalałem, ale miałem w tym jeden cel - obnażyć wady naszego systemu głosowania. Moment w którym dwa projekty idą łeb w łeb był do tego idealny. Jedną z wad jest to, że widzę głosy innych użytkowników - nic nie działa tak silnie jak sugestia. Druga to moim zdaniem możliwość odwoływania głosów - takie głosowanie powinno być przemyślane, a decyzja nieodwołalna. No i trzecia - wpisywanie w wątku kto na co głosował, czyli znów sugestia...
Moim zdaniem głosowanie powinno być tajne, a głos nieodwołalny. Wątek głosowania powinien być zamknięty dla zwykłych użytkowników (jedynie ankieta aktywna).
W obecnej konwencji będzie w kółko wygrywało kilka projektów (WCG było / Rosetta również), a jest przecież wiele innych...

Za swoje postępowanie przepraszam, karę przyjmuję z pokorą i obiecuję więcej nie broić w tak głupi sposób.

Pozdrawiam!

Kara o której mowa, to wyłączenie z głosowań nad PM przez najbliższe 5 głosowań.

W nagłych wypadkach wzywać przez: mail: mchlpl[at]gmail.com | PM|mchl[a]boincatpoland.org

buri

Ojejku, ale się dzieje  |-?

Namieszane naprawde, mi tam wszystko jedno, ale takich jaj to się nie spodziewałem.

R czy S bez znaczenia i tak licze oba :)

PS. bez ciśnień Panowie/Panie to tylko forma rozrywki (głosowanie), trza podejść z rozsądkiem jak nie w tym tygodniu to w następnym może się uda.