2010.11: Rosetta@home

Zaczęty przez Arthusp, 02 Październik 2010, 20:08

Co policzymy w listopadzie?

ABC@home
1 (1.4%)
AlmereGrid
0 (0%)
AQUA@home
2 (2.8%)
CAS@home
0 (0%)
Chess960@home
0 (0%)
Collatz Conjecture
4 (5.6%)
Cosmology@home
0 (0%)
DNETC
3 (4.2%)
DrugDiscovery@Home
0 (0%)
EDGeS@Home
0 (0%)
Einstein@home
1 (1.4%)
Enigma@home
10 (13.9%)
eOn
11 (15.3%)
FreeHAL@home
1 (1.4%)
Gerasim
0 (0%)
Goldbach's Conjecture Project
1 (1.4%)
GPUGRID
1 (1.4%)
IBERCIVIS
1 (1.4%)
Leiden Classical
2 (2.8%)
Malaria Control
0 (0%)
MicroFluids@home
0 (0%)
MilkyWay@home
2 (2.8%)
NFS@Home
0 (0%)
PicEvolvr
0 (0%)
PrimeGrid
2 (2.8%)
QMC@home
0 (0%)
Quake Catcher Network (QCN)
0 (0%)
Rectilinear Crossing Number
0 (0%)
Rosetta@home
22 (30.6%)
RSA Lattice Siever
0 (0%)
SETI@home
3 (4.2%)
SETI@home Beta
0 (0%)
SIMAP
1 (1.4%)
Spinhenge@home
1 (1.4%)
SZTAKI Desktop Grid
0 (0%)
UCT: malariacontrol.net
0 (0%)
Vtu@home
0 (0%)
WCG
2 (2.8%)
WEP-M+2 Project
0 (0%)
Yoyo@home
1 (1.4%)

Głosów w sumie: 72

Głosowanie skończone: 25 Październik 2010, 20:08

mimeq

Cytat: apohawk w 03 Listopad 2010, 13:35
A czemu te aplikacje rzekomo 64bitowe rosetty są pokazywane jakby liczyły się w trybie 32bitowym??

Tego akurat nie wiem, poprzedni screen dotyczyl laptopa ale widze na stecjonarce jest tak samo:

http://i51.tinypic.com/3539u9h.jpg


apohawk

Bah, też tak mam. 32bitowy plik jako 64bitowy, i na windowsie i na linuksie. Założyłem wątek na forum rosetty z zapytaniem o co chodzi.
No good deed goes unpunished.

mimeq

Cos sie Rossetka nie "stara":

Pending credit: 3,095.11

tez tak macie czy only u mnie ?


dziubas

rzeczywiście, ma jakieś zacięcia
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

apohawk

Kamraci, żeby nawet rosettę zajechać, wstyd. ;)
Dobrze, że chociaż zadania są dostępne.
No good deed goes unpunished.

Tomasz R. Gwiazda

juz nigdy nie uwieze i zjade kazdego co bedzie lansowal projekt w PM
ze taki stabilny i wogole :D

apohawk

No good deed goes unpunished.

dziubas

no co? przecież jest stabilna, a że trochę nierychliwa w nagradzaniu to tylko zaleta, bez tego byłoby dużo nudniej  XD
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

G

Cytat: apohawk w 04 Listopad 2010, 20:11
Kamraci, żeby nawet rosettę zajechać, wstyd. ;)
Dobrze, że chociaż zadania są dostępne.

To akurat nie wstyd - po prostu ... Rosetta jest ***** - i już. U mnie potrafi wywalić próbkę, którą wstrzymałem aby dokończyć wu z innego projektu. Poza tym paskudzi mi strasznie punktację np. z claimed=29 na granted=18 albo na =11 pkt. przy takich samych czasach przeliczania, na tym samym -nieobciążonym pudle :wth:  A procek i płyta są nie kręcone, BoincManager 6.10.58 ustawiony na "brak ograniczeń" oraz ComputingPreferences na (no restriction/no limit).
Wkurza więc coś takiego, gdy dwa jajka liczące Einsteina albo Docking'a dają 750 pkt , a dwa kolejne - liczące w tym samym czasie i w tym samym kompie Rosettę- dają aż 270 pkt- co i tak nie jest pewne. Dla mnie to kicha i totolotek  %)
Ogólna ocena dla twórców: XP -ale oczywiście bawimy się dalej  ;D - od teraz może być już tylko ciekawiej



Tomasz R. Gwiazda

ja dopiero za 4 dni zacze liczyc na powaznie (in my own style :P )

apohawk

Rosetta punktuje na podstawie ilości przeliczonych modeli i złożoności tych modeli w konkretnej serii, więc oparte o benchmarki 'claimed' możesz sobie wsadzić ;) W dłuższej perspektywie punktacja się po prostu uśrednia.
Nigdy nie twierdziłem, że Rosetta jest jakoś super punktodajna. Nie dlatego na nią głosowałem.   XP
No good deed goes unpunished.

Cyfron

Rosetta jest dla mnie po prostu projektem ideologicznym, a nie maszynką do pkt - tak liczę sobie Collatza  %)

dziubas

amen

Cytat: Cyfron w 05 Listopad 2010, 07:56
Rosetta jest dla mnie po prostu projektem ideologicznym, a nie maszynką do pkt - tak liczę sobie Collatza  %)
* Death is the highest priority non-maskable interrupt *

G


Cytat: apohawk w 04 Listopad 2010, 23:58
Rosetta punktuje na podstawie ilości przeliczonych modeli i złożoności tych modeli w konkretnej serii, więc oparte o benchmarki 'claimed' możesz sobie wsadzić ;) W dłuższej perspektywie punktacja się po prostu uśrednia.
Nigdy nie twierdziłem, że Rosetta jest jakoś super punktodajna. Nie dlatego na nią głosowałem.   XP
OK- dzięki za uświadomienie. Przyznaję- dla mnie to głównie zabawa.

mimeq

Odpowiedz moda forum/admina projektu na forum rossety na temat duzej ilosci Pending Credits:

"I am guessing that the WU mix right now, with so many protein interface tasks coming in, is causing the validator to take longer due to the large number of models returned. The result files are larger then the average, and so everything on the results processing side of the house has more data to process then normal."

http://boinc.bakerlab.org/rosetta/forum_thread.php?id=5508#68382


Cyfron

taka informacja odnośnie rac'u w rosettce:


ładnie widać kiedy zaczęliśmy liczyć  :parrrty:

Całkiem możliwe, że w tym miesiącu wskoczymy na 11te miejsce, spychając obecny tam teraz zespół "Free-DC" (BS mówi o 17tu dniach)

mimeq

Nov 18, 2010
Predictor of the day: Congratulations to mlorenc (Team BOINC@Poland) for predicting the lowest energy structure for workunit lr5_combined_torsion_it01_run01_A_rlbd_2ccv_SAVE_ALL_OUT__18669_0 !

;)


Troll81

O proszę :D jaka miła niespodziewajka :D

Cyfron

Awansowaliśmy o jedno oczko (na miejsce 11te): http://pl.boincstats.com/stats/team_stats.php?pr=rosetta&st=0#11

ładnie widać początek "projektu miesiąca"  :arrr: