Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - gigi2000

#1
Ja poproszę
- 1 męska L light blue
- 1 męska XL white
#2
Co prawda miałem już plany, ale może się uda, jeśli nie ustalicie miejsca spotkania przed Waszym przyjazdem, to dajcie znać SMSem gdzie wylądowaliście (Pigu ma mój numer)
#3
The Quake Catcher Network / długasne próbki
11 Styczeń 2012, 16:43
Łoo dzięki Trollu :) Każdy z nich zjada po 168 mega ramu? Bo podłączyłem się dziś pod La Red de Atrapa Sismos i proces liczący ma dokładnie tę samą nazwę i rozmiar (RAM) co "oryginalny" QCN. A 4x168 to już pod już prawie 0,7 giga...
#4
The Quake Catcher Network / długasne próbki
11 Styczeń 2012, 13:12
Wszystkie 4?
Wiem o istnieniu QCN + dodatkowo La Red de Atrapa Sismos, są jeszcze jakieś 2?
#5
Cytat: Waldi w 07 Styczeń 2012, 23:57
gigi2000 - sprawa jest prosta (chociaż twój wpis doprowadził do szału kolegów w PNT)
Chłopacy, błagam Was - nerwy to ostatnie czego nam w tej chwili trzeba.
Zapytałem bo próbuję uniknąć nieporozumień - chce żeby wszystko było jasne.
#6
Cytat: Waldi w 07 Styczeń 2012, 21:48
Koledzy
Poniżej link do pełnej wersji naszej propozycji.
Waldi, rozumiem że możemy jeszcze nad tym planem popracować? czy uznajecie go za zamknięty? Spotkanie bardzo wiele wyjaśniło, ale proponowałbym nie zamykać całkowicie możliwości negocjacji.
Oczywiście jeśli wprowadzilibyśmy jakieś zmiany, to w taki sposób żeby redakcyjnie było jasne co zostało zmienione/dodane/usunięte, przesłane do Was i ewentualna dyskusja.
#7
Cytat: Mchl w 06 Styczeń 2012, 12:15
Cytat: kotfryc w 06 Styczeń 2012, 06:16
Cytat: ryszard.korczyk w 04 Styczeń 2012, 10:12
Genialny temat na rozmowę :)
U mnie na tą chwilę ten problem nie istnieje.
U mnie już też nie  %)
+1 %)
ale chyba nie przez Bońka.
To ja jestem czwarty, ale tekst był jeden - o ja! znów te raki liczysz! (już wyjaśniam - tłumaczyłem jej że WCG szuka lekarstwa na raka, no i zostały - raki)  XD
#8
Już po spotkaniu. Żyjemy :)

Przed spotkaniem miałem mieszane uczucia co do pomysłu, po części dlatego, że tak jak wielu z Was miałem wiele wątpliwości. Wiele rzeczy nie było do końca wyjaśnionych, w detalach doszukiwaliśmy się drugiego dna. Jednak spotkanie w 4 oczy to zupełnie coś innego, teraz wizja jest dla mnie klarowna.

Przede wszystkim widać że chłopacy mają pozytywny zapał. W bezpośrednim kontakcie dużo łatwiej wyczuć intencje i wydaje mi się że nie mamy powodów do obaw.
Kilka kluczowych spraw, które szczególnie zwróciły moją uwagę:

1) cel - przeniesienie rywalizacji na wyższy, lepszy poziom. Po pierwsze zaprzestanie niezdrowych rywalizacji wewnątrz kraju, pomiędzy topowymi drużynami, po drugie promocja Polski na arenie międzynarodowej. Niech potwierdzeniem będzie mocny cytat jednego z chłopaków: "jesteście drugą stroną biało-czerwonej flagi, mam gdzieś drugie miejsce w RACu, jedna narodowa drużyna - to jest cel".

2) wszyscy - zarówno PNT, GPU Force jak i B@P - zdajemy sobie sprawę z tego, że mocno się różnimy. Dlatego duży nacisk w całej koncepcji położony jest na tożsamość poszczególnych dywizji, na zachowanie własnych wewnętrznych zasad, wartości i to co jest dla poszczególnych grup ważne. Poszczególne dywizje nie wchodzą z butami w  swoje wewnętrzne sprawy. Nie wyczułem żadnych zapędów mających na celu wrogie przejęcia, chęć dominacji. Wyczułem rzeczywistą chęć połączenia i idee aby zrobić coś razem - łączyć a nie dzielić.

3) dwupoziomowa demokracja - poziom pierwszy, wewnątrz dywizji. Działamy wg własnych zasad, które ustaliliśmy wcześniej i są dla nas najwygodniejsze. Poziom drugi - rada founderów i rada porozumiewawcza w sprawach trudnych. Rada zespołu rozstrzyga spory pomiędzy dywizjami, jest powyżej dywizji. Ma za zadanie koordynować dywizję 3 zespołów. Co ważne - nie będzie tu żadnego aparatu przymusu, np jeśli chodzi o wybór wyścigów, rada zespołu wskazuje drogę, rekomenduje wyścig, ale każdy sam zdecyduje czy z duchem drużyny przyłączyć się do rekomendacji czy nie.
Rada zespołu ma jeszcze jedno kluczowe zadanie - wykluczyć sytuację, w której founder zaczyna uprawiać własną politykę i nie robi tego, czego chce większość.
Rozwiązując temat praktycznie, padł pomysł, aby każda z pięciu osób znała tylko część hasła. Tylko spotykając się razem mogą podjąć jakieś działanie (z zakresu uprawnień foundera).

4) kwestia chyba najtrudniejsza - kwestia nazwy. W związku z tym, że pojedyncza dywizja (w naszym przypadku dywizja Boinc@Poland), nie traci swojej tożsamości, zmniejsza się czynnik utraty wypracowanej marki. Nazwa nowego zespołu byłaby eksponowana dopiero w wyścigach i statystykach (z uwzględnieniem, że podobno statystyki Free DC mają opcję uwzględniającą dywizje). Nasze własne działania promocyjne mogłyby nadal skutecznie promować markę Boinc@Poland.
Padła propozycja nazwy: Poland! - uzasadnienie. Nazwa jest prosta, nie da się jej skrócić w stylu B@P, PNT... a nawet jeśli - to do POL, co nadal jednoznacznie kojarzy się z Polską, a taki jest cel - promować nasz kraj. Nie ma w tej nazwie żadnego elementu GPU Force, PNT, jest połowa Boinc@Poland ;)
Pytanie dlaczego nowa nazwa? Bo realizujemy konfederacje neutralnych trzech zespołów, jeśli dwie dywizje przyjęłyby nazwę trzeciej, byłoby to wchłonięcie.
Nowa drużyna złożona z konfederacji 3 dywizji miałaby swoją nazwę, ale w opisach wyszczególniane by było że z ramienia nowej drużyny działają Boinc@Poland, PNT i GPU Force.

Jak dla mnie wizja całkiem przyjemna:
- przestajemy wbijać sobie szpilki na arenie krajowej,
- reszta świata patrzy na Polskę i dziwi się skąd taki postkomunistyczny kraj ma taki potencjał
- nie tracimy tożsamości i nadal możemy promować markę Boinc@Poland
- działanie po jednej stronie barykady otwiera potencjał do współpracy i nowych pomysłów - nie tracimy energii i czasu na spory.
- chłopacy z GPU Force i PNT nie są wcale tacy źli i mają tak samo pozytywną wkrętę w liczenie jak my, tylko robią to inaczej i mają trochę inne priorytety, w odmienności nic złego nie widzę, to prawo natury :) Niejednokrotnie padło porównanie do "ognia i wody". W niektórych kwestiach się różnimy, ale tak właściwie to główny cel mamy ten sam - jest nim BOINC.

Tobas zrobił kilka zdjęć, ciekawe czy zgadniecie kto jest kto ;)
#9
Po chwili zastanowienia, doszliśmy do wniosku żeby spotkać się w galerii Malta, zaraz obok jeziora Maltańskiego. Duży darmowy parking, ogólnie mniej ciasno niż w centrum. Znajduje się to TU: Mapy Google
Ulica Arcybiskupa Antoniego Baraniaka.
Wjazd na parking od ulicy Obsługującej lub Nowowołkowyskiej (rety, co za nazwa  :whistle: )
#10
Chłopacy przyjeżdżają samochodami, może stary browar? To miejsce zna każdy w Poznaniu, jest tam strzeżony parking i blisko na stary rynek... ??
#11
Cytat: Cyfron w 28 Grudzień 2011, 23:57
Jednak kolejny raz w moim wykonaniu to szybko nie nastąpi %)
To znaczy że grubo było, lepiej tak, niż nijak ;)
#12
Świetne foty :) Jak fajnie Was wszystkich zobaczyć  :D
#13
W związku z tym że jestem z Poznania, dla mnie to żaden problem, mogę pojawić się na spotkaniu razem z Pigiem.
#14
Optymalizacje / Jak mniej płacić za prąd?
15 Grudzień 2011, 21:05
Ja mam 2 taryfy w Enei (wielkopolska). Jak wygląda cena końcowa?

Niższa taryfa: 27 gr/kWh
Wyższa taryfa: 63 gr/kWh

Dla porównania taryfa płaska (którą ma większość): 52 gr/kWh

Taryfa tańsza obowiązuje w godzinach 13-15 oraz 22-6 - w sumie 10h w ciągu doby.
Generalnie bardzo sobie chwalę, jak nie ma wyścigów albo cienko z sianem to liczę tylko w nocy - cena jest o połowę niższa niż w płaskiej taryfie.
Komp sam uruchamia się o 22 (bios) i sam wyłącza o 6 rano (switchOff). Dodatkowo jak jestem w pracy mogę go sobie zdalnie odpalić na 2h między 13 a 15.

Jest też w Enei taryfa "Mój weekend", gdzie niższa stawka obowiązuje codziennie miedzy 21-6 a w weekendy i święta całą dobę. Niestety w tej taryfie opłaty stałe są dość wysokie i trzeba zużyć na prawdę sporo prądu żeby to się opłaciło.
Dodatkowo drugą taryfę wykorzystuje do ogrzewania mieszkania klimatyzatorem z inwerterem (pompa ciepła) - chyba jedna z najtańszych opcji ogrzewania... za 26 gr mam 3-4 kWh energii cieplnej, w zależności od temperatury na dworze.

Co do żarówek LED - też polecam te z Leroy - względnie przyjemny kolor światła. Z żarówkami zrobiłem też tak, że jak mam np w listwie 4 miejsca na żarówki halogenowe GU10, to zostawiłem jedną halogenową (dla ciepłej barwy) a 3 ledowe, które też dają całkiem sporo światła, no ale o gorszej barwie, na szczęście jedna halogenowa całkowicie ten defekt eliminuje :)
#15
Moo! Wrapper / Moo! Wrapper
24 Listopad 2011, 12:47
Ja mam ustawione na 2, ale pobawię się tym ustawieniem, zobaczymy jak się aplikacja zachowa...
#16
Moo! Wrapper / Moo! Wrapper
24 Listopad 2011, 11:13
Odpaliłem ostatnio Moo i mam podobny problem jak GRID, obciążenie grafy 60-70%.
Sprawdziłem opcję czy nie brakuje mu danych z CPU (wstrzymałem wszystkie 4 rdzenie, dla pewności ;)) ale to samo.
Z tego co wyczytałem w wątku tutaj nie stosuje się app_info?
System XP, stery nie pamiętam dokładnie wersji ale ściągane najnowsze jakieś 2 tyg temu, Q6600, grafa 4870x2 - manager pokazuje, ze jedna próbka liczy się na dwóch rdzeniach grafy (0,05CPU + 2GPU).
Próbowałem z podkręcaniem, przy zwiększeniu zegarów proca grafy z 750 na 820 (jakieś 10%) wiesza mi się system i ogólnie niestabilny jest.
Nie wiem jak ten projekt reaguje na zmiany częstotliwości na pamięciach? Zwiększać? Zmniejszać?
GRID może udało Ci się ten problem rozwiązać?
#17
Też jestem bardzo ciekaw jak wypadłem na tle innych osób z naszej drużyny, ale kurcze... pamiętam kiedyś były takie staty na konkretne wyścigi z wyszczególnieniem wkładu konkretnych osób. I to nie było żadne boincstats tylko jakiś skrypt w pierwszym poście na naszym forum dla konkretnego wyścigu, co się z tym stało? czy po prostu pamięć mnie myli?
#18
Archiwum / Ankieta
11 Październik 2011, 10:37
- 29
- facet
- Poznań (550 tyś)
- wyższe
#19
Superkomputer B@P / Zbiórka na SKB@P 6
12 Wrzesień 2011, 12:26
Hej, 1 września poleciało ode mnie 25 zeta, doszło?
#20
Archiwum / Koszulka Boinc@Poland edycja 2
19 Sierpień 2011, 14:06
Z tego co widzę lista jest ciągle otwarta.
Ja poproszę 2 koszulki. Jedna biała, druga czarna. Obie w rozmiarze L.
#21
Potwierdzam - również brak WU
#22
Wczoraj przyszedł mój, właśnie wystartowałem z liczeniem :)
#23
Ja oficjalnie zapisuje się na jedno trzęsiadełko ;)
#24
Potwierdzam - do mnie też już doszło. Dziękuję bardzo za złożenie i świetnie zorganizowaną akcję :)
#25
Poszedł przelewik  ;D
#26
To ja biorę jeden, proszę dopisać mnie do listy. jak wygląda temat od strony formalnej? Kiedy i do kogo wpłacać kasę?
#27
Rozmawiałem kilka dni temu z kumplem z pracy, nosił się właśnie z zamiarem kupienia akcelerometru, wspomniałem mu, że od czasu do czasu u nas jest zbiórka i przy zakupie większej ilości wychodzi taniej... W związku z tym że akcja jest wznowiona zapytam go jutro konkretnie, byłaby wtedy jedna osoba więcej...
#29
Archiwum / Odp: Miasteczko BOINC@Poland
24 Czerwiec 2010, 14:00
Niedawno chyba straciliśmy 10 miejsce - melduję, że dołączam do koksowania, ok 1k dziennie, trzeba odzyskać straconą pozycję  :attack:
#30
dołączyłem  :attack:
#31
Podpisany  :attack:
#32
2. B@P+STW+TP
#33
Cytat: TJM w 03 Marzec 2010, 14:21
niestety magic packet Wake-on-LANa jest nieroutowalny, więc może go wysłać tylko urządzenie w sieci lokalnej.
jak to? Ja kompa którego uruchamiam mam za NATem i wysyłam magic packeta z kazdego miejsca na ziemi - działa, komp się włącza.
Wysyłam packet na IP routera, w routerze mam przekierowanie portu 9 na mojego kompa, programem wysyłam tez MAC adres karty, a w konfiguracji sieciówki mam zezwolenie na WakeOnLan. Oczywiście komp musi być podłączony kablem, po wifiku nie zabangla...
#34
Cytat: Jan Stenzel w 02 Marzec 2010, 15:00
Możesz jeszcze podać gdzie konkretnie w BIOS należy zmienić te ustawienia?
Tak z głowy nie pamiętam a fizyczny dostęp do kompa mam raz na kilka dni, jeśli nikt do tej pory nie odpisze to sprawdzę i dam znać. Dochodzi tez fakt, że w każdym biosie to może być trochę w innym miejscu i trochę inaczej się nazywać ;)
#35
@Jan - ja mam również w nocy tanszy prąd i o ile nie mam juz kasy zeby komp chodzil 24 h to licze wlasnie na tanszej taryfie.
Konfiguracje mam taka. Na noc komp wlacza sie sam - ustawienie w biosie na godzine 22. Potem o 6 wylacza sie sam przy pomocy programu SwitchOff - swietny programik, lekki, ma opcje wylaczenia, hibernacji itp o ustalonej godzinie. Mozna ustawic zeby wyłączał codziennie o zadanej porze, lub jednorazowo - dany dzien i godzina. Dodatkowo ma opcje zdalnego dostepu, czyli po http mozesz zalogowac sie do tego programiku i zdalnie wylaczyc, zrestartowac itp.
A na dodatkowe 2 godziny w ciagu dnia uzywam WakeOnLan, czyli o 13 wlaczam zdalnie kompa, a o 15 wylaczam przez zdalne polaczenie do SitchOffa.
Oczywiscie SwitchOff moze siedziec jako serwis i jest rowniez aktywny po restarcie kompa. Jak nie ma mnie przy kompie o 13 i 15 to poprostu sie nie wlaczy, ale za to sam sie uruchomi na 8 godzin o 22 poprzez start z biosu i switchOff o 6 rano.
#36
Archiwum / Odp: Posadz drzewo
01 Marzec 2010, 10:04
Ja klikam codziennie we wszystkie z tego tematu :)
#37
Zakończyłem kilka transakcji a całkowitą nadwyżkę przeznaczyłem na punkty. W ten sposób drużyna zyskała ok 10 mln pkt.
W międzyczasie zmieniłem grafe na 4870. Dzięki akcji i pomocy w finansowaniu prądu kompik chodził przez 2 miesiące 24/7.
Jeśli byliby chętni na kolejne zakupy to gorąca zapraszam do współpracy.
Mając na uwadze dobro teamu (i żeby kompik się nie nudził) wprowadzam nową cenę na milke - 1zl 20.000 pkt
Host pracując 24h daje do RACu teamu średnio 185k na dobę.
#38
Archiwum / Odp: Posadz drzewo
27 Luty 2010, 00:08
Cytat: Pigu w 26 Luty 2010, 23:35
proszę bardzo http://www.idarionis.com:9500/

No właśnie próbowałem obczaić jak to się stało że masz Pigu czarny pas w klikaniu :) I znalazłem coś na ten temat w poprzednim wątku z drzewem w wersji 1.0, muszę to sobie potestować, dzięki :)
#39
Archiwum / Odp: Posadz drzewo
26 Luty 2010, 23:31
Koledzy i koleżanki pomóżcie mojemu drzewku wznieść się jak najwyżej :)
http://agaibartek.posadzdrzewo.pl
#40
Zadaje sobie pytanie, czy naprawdę takim dużym wysiłkiem i wyrzeczeniem jest przejście na jeden dzień (lub 3) do innego wspólnego zespołu? Odpowiadam sobie ze - raczej nie. (bo mówimy przecież o liczeniu dla wspólnej drużyny tylko w wyścigach)
Zadaje sobie kolejne pytanie. Co jest dla mnie ważniejsze? Rywalizacja w wyścigach lokalnie (czyli pomiędzy nami a GPU i innymi drużynami, które mają moc rzędu top10), czy raczej rywalizacja globalna z zasięgiem top3. Odpowiadam sobie - wolę żeby Polska była na pudle i cały świat do dostrzegł.
Następne pytanie brzmi? Czy nasza super fajna drużyna traci coś na promocji występując (w wyścigach!) pod inna nazwą niż Boinc@Poland? - myślę że nie, ponieważ w opisie drużyny i tak będzie napisane ze jest to integracja nas i GPU tylko że połączyliśmy siły. I wydaje mi się, że dużo większe zainteresowanie ze strony świata pojawi się gdy będziemy na 3 miejscu jako drużyna "common"  złożona z GPU i B@P niż oddzielnie na niższych miejscach. Nie rozbijajmy się o drobiazgi, myślmy globalnie. Chyba każdy z Was ma gdzieś taką świadomość, że łatwiej osiągnąć coś wielkiego razem niż oddzielnie.
Panowie z GPU maja swoją drużynę i chcą w niej nadal być, my tak samo. Mowa jest tylko o wspólnej drużynie dla jednego projektu i tylko na czas wyścigu, więc przez 99% czasu każdy później liczy dla swojej drużyny.
Nie wspominając o tym, że ostatni wyścig był baardzo emocjonujący i ciekawy :)